همکاری با پزشکان و کادر درمان

در لیدینگ عمان

شرکت لیدینگ عمان مفتخر است که فرصت همکاری با کادر درمان متخصص و باتجربه را به شما ارائه دهد. ما به دنبال افرادی هستیم که به ارائه خدمات درمانی باکیفیت و ایمن به بیماران خود متعهد هستند. ما یک محیط کار چالش برانگیز و حمایتی را برای کارکنان خود فراهم می‌کنیم. همچنین به کارکنان خود فرصت می‌دهیم تا مهارت‌ها و دانش خود را توسعه دهند و در زمینه‌ی حرفه‌ای خود رشد کنند.

استخدام پزشک و کادر درمانی در عمان

یکی از بزرگترین دغدغه‌های پزشکانی که قصد مهاجرت دارند، انتخاب یک مقصد مناسب برای کار و زندگی است؛ اینکه چه کشوری، بهترین خدمات و شرایط را برای پزشکان فراهم کرده است بسیار حائز اهمیت است .
در لیدینگ عمان امکان تور گردشگری و کاریابی پزشکان ایرانی به کشور عمان وجود دارد. ما به شما کمک میکنیم تا با مسیر ، شرایط و مزایای کار در عمان آشنا شوید.

برای اطلاعات بیشتر از تور گردشگری و کاریابی کشور عمان با کارشناسان لیدینگ عمان تماس حاصل فرمایید.

خدمات ما

کاریابی پزشکان

تامین لوازم و دستگاه‌های پزشکی در عمان

بازدید و حضور در نمایشگاه‌های پزشکی در عمان

مزایای استخدام کادر درمان با لیدینگ عمان

مزایای استخدام کادر درمان در عمان با لیدینگ عمان

در حال حاضر، شرکت لیدینگ عمان برای جذب و همکاری با کادر درمان متخصص و باتجربه، مزایای جدیدی را ارائه می‌دهد که این مزایا عبارتند از:

* ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی تخصصی

* ارائه خدمات رفاهی

*ارائه فرصت‌های شغلی متنوع در بهترین مراکز درمانی عمان

*برگزاری دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی و زبان عربی

برگزاری دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی و زبان عربی

 لیدینگ عمان برای ارتقای سطح زبان انگلیسی و عربی کادر درمان، دوره‌های آموزشی تخصصی برگزار می‌کند. این دوره‌ها به پزشکان و پرستاران کمک می‌کند تا در محیط کار خود به طور موثرتر با بیماران و همکاران خود ارتباط برقرار کنند.

ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی تخصصی

لیدینگ عمان با تیمی مجرب از متخصصان در زمینه مهاجرت و کاریابی، خدمات مشاوره و پشتیبانی تخصصی را به کادر درمان ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مشاوره در خصوص انتخاب رشته و مقصد مناسب، بررسی مدارک و شرایط متقاضی، و همچنین پشتیبانی در مراحل اخذ ویزا و اقامت می‌شود.

ارائه فرصت‌های شغلی متنوع در بهترین مراکز درمانی عمان

لیدینگ عمان با مراکز درمانی دولتی و خصوصی معتبر در عمان همکاری دارد و به پزشکان و پرستاران در یافتن شغل مناسب در این مراکز کمک می‌کند.

ارائه خدمات رفاهی و حمایتی

لیدینگ عمان خدمات رفاهی و حمایتی متنوعی را به کادر درمان ارائه می‌دهد. این خدمات شامل کمک به پیدا کردن مسکن مناسب، افتتاح حساب بانکی، و همچنین ارائه خدمات بیمه درمانی می‌شود.

چرا عمان را برای مهاجرت پزشکی انتخاب کنیم!

عمان کشوری در حال توسعه است که در چند دهه گذشته، با سرمایه گذاری‌های بسیار گسترده در حوزه‌های متفاوت توانسته نقش مهمی را در حوزه‌های مختلف به عنوان مثال اقتصادی، سیاسی و… در مناطق خلیج فارس و دریای عمان ایجاد کند. عمان دچار کمبود نیروی کار در بخش‌های بهداشت و درمان از زمان شیوع کرونا شده است، که باعث شد اقدام به پذیرش پزشکان و نیروهای متخصص خارجی کند. دومین موضوعی که باعث می‌شود عمان را برای مهاجرت خود انتخاب کنید، واحد پول این کشور است که یکی از  با ارزش‌ترین واحدهای پولی دنیا را دارد و به عنوان سومین ارز شناخته شده در دنیا به حساب می‌آید. موضوع دیگری که باعث مهاجرت ایرانیان به عمان می‌شود، به دلیل روابط نزدیک همسایگی و تجارت بین این دو کشور است.  همچنین مسقط (پایتخت کشور عمان) یکی از شهرهای نزدیک به ایران است که از طریق دریا با ایران همسایه است.

مزایای کار در عمان برای کادر درمان

 • حقوق و مزایای بالا: عمان جزو کشورهایی است که به کادر درمان و پزشکان خود بیشترین دستمزد را پرداخت می‌کنند.
 • محیط کاری مناسب: مراکز درمانی عمان در صف بهترین‌ مراکز درمانی دنیا قرار دارند و از بالاترین استانداردهای درمانی سطح جهان پیروی می‌کنند.
 • تعطیلات آخر هفته: کادر درمان در این کشور ساعات کاری استاندارد داشته و روزهای جمعه و شنبه نیز تعطیل هستند.
 • فرصت‌های شغلی: عمان دچار کمبود نیروی کار در بخش‌های بهداشت و درمان است، که باعث شده فرصت‌های شغلی زیادی برای پزشکان و کادر درمان خارجی ایجاد شود.
 • نزدیکی به ایران: عمان به ایران نزدیک است و رفت و آمد به ایران به راحتی انجام می‌شود.
 • امنیت و ثبات: عمان کشوری امن و با ثبات اقتصادی و سیاسی همراه است.
مزایای کار در عمان برای کادر درمان

مراحل اخذ ویزای پزشکی

looks_one

اخذ دیتافلو Data Flow

انجام پروسه‌ی دیتافلو برای کار در کشورهای خلیج فارس مثل عمان، قطر و امارات متحده نیاز است،که این فرآیند حداقل 6 ماه زمان می‌برد. این پروسه برای بررسی مدارک تحصیلی، سوابق کاری، مجوزهای پزشکی، پروانه پزشکی و پروانه اشتغال مطب می‌باشد.

looks_two

معادل سازی مدراک پزشکی

در صورتی که مدارک پزشکی شما در عمان دریافت نشده باشد باید از طریق هیأت علمی پزشکی تخصصی عمان برای ثبت نام و معادل سازی مدارک خود اقدام کنید.

looks_3

شرکت در آزمون پرومتریک (prometric)

برای پذیرش گرفتن در کشور عمان باید در آزمون پرومتریک شرکت کرده و نمره‌ی بالای 60 درصد را برای قبولی دریافت کنید. این آزمون به صورت حضوری با کامپیوتر  و زبان انگلیسی انجام می‌شود که این پروسه حدودا 2 تا 2.5 ساعت زمان می‌برد.

looks_4

دریافت جاب آفر از سوی کارفرما در عمان

جاب آفر، دریافت دعوت نامه رسمی برای اجازه‌ی کار کردن در این کشور است که به شما داده می‌شود. شما ابتدا باید روزمه‌ی خود را به بیمارستان و کلینیک‌های دولتی یا خصوصی ارسال کنید تا زمانی که پذیرش شوید.

looks_5

مصاحبه ویوا (Viva)

پس از دریافت اجازه‌­ی کار می‌بایست در مصاحبه‌ای که به صورت حضوری در وزارت بهداشت عمان برای سنجش مهارت و تایید صلاحیت پزشکان برگزار می‌شود شرکت کنید. برای این مصاحبه باید به زبان انگلیسی مسلط باشید تا بتوانید مصاحبه دهید.

looks_6

دریافت ویزای کاری عمان

پس از تایید شدن در مصاحبه، باید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. ویزای کاری پزشکان 2 سال است که بعد از اتمام ویزا می‌توانید درخواست تمدید کنید. تمدید ویزا بستگی به میزان رضایت کارفرما از شما و سطح کاریتان دارد.

تخصص‌های پزشکی مورد نیاز عمان

1 . پزشک عمومی
2 . پرستاری
3 . متخصص چشم پزشکی
4 . متخصص بهداشت دهان و دندان
5 . متخصص قلب و عروق
6 . متخصص رادیولوژی
7 . متخصص آزمایشگاهی
8 . متخصص گوش و حلق و بینی
9 . متخصص زیبایی
10 . متخصص روانشناسی
11 . متخصص ماما
12 . متخصص اتاق عمل و امور مرتبط به بیمارستان
13 . و سایر مشاغل پزشکی و پزشکان متخصص

درآمد پزشکان در عمان

عمان جزو کشورهایی است که به کادر درمان و پزشکان خود بیشترین دستمزد را پرداخت می‌کنند. که البته درآمد آن‌ها بستگی به حوزه کاری، سابقه کاری، مدرک تحصیلی، محل کار و شهری که در آن فعالیت می‌کنند دارد.
در جدول زیر تقریبی و حدودی حقوق دریافتی پزشکان را آوردیم:

جدیدترین خبر
دستمزد کادر پزشکی در عمان به علت افزایش گروه پزشکی خارجی تا 15% کاهش یافته.
پزشک عمومی
حداقل 792 ریال
حداکثر 968 ریال
متخصص اطفال و بیهوشی
حداقل 1584 ریال
حداکثر 1848 ریال
متخصص ارتوپد، چشم، قلب، گوارش
حداقل 1878 ریال
حداکثر 2200 ریال
متخصص پوست
حداقل 1936 ریال
حداکثر 2640 ریال
متخصص دهان و دندان
حداقل 704 ریال
حداکثر 880 ریال

کلینیک‌های درمانی ایرانی در عمان

با توجه به عملکرد بالای ایرانیان در حوزه پزشکی و معروفیت‌شان در کل دنیا، بسیاری از مردم عمان به دنبال پزشکان ایرانی هستند و این موضوع باعث افزایش کلینیک‌های ایرانی و استفاده از نیروهای پزشکی ایرانی در کشور عمان شده است.
کلینیک ایرانی IDC (Iranian Dental Center) یک نمونه از کلینیک‌های ایرانی در عمان می‌باشد که در رابطه با دندان پزشکی فعالیت می‌کنند و درآمد زیادی هم دارند.

میانگین هزینه زندگی در عمان:

در کشور عمان هزینه‌ها به طور میانگین برای هر نفر بدون اجاره خانه در مسقط (پایتخت عمان)، تقریبا 250 تا 400 ریال می‌باشد.

مدارک مورد نیاز در مسیر مهاجرت کادر درمان به عمان

مدارک عمومی

 • پاسپورت با دارا بودن حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس 3*4 با زمینه سفید
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت

مدارک تخصصی

 • مدرک تحصیلی معتبر
 • ریز نمرات طول تحصیل
 • گواهینامه‌های کاری
 • سوابق کاری
 • روزمه کاری قوی
 • مدت زمان بیمه پرداختی
 • مدرک آیلتس با نمره 6 یا معادل C
 • مدرک پرومتریک
 • پروانه مطب
 • گواهب نظام پرستاری
 • گواهی اشتغال
 • مجوز OMSB

اقامت کادر درمان در عمان

پس از کسب ویزای کاری توسط کادر درمان در عمان، متقاضیان اجازه‌ی اقامت دو ساله در این کشور را دریافت می‌کنند. این اقامت موقت قابل تمدید بوده و بسته به تمدید قرار داد و رضایت کارفرما و متقاضی می‌تواند تمدید شود.

در نظر داشته باشید که به دلیل سخت گیری کشور عمان در زمینه‌ی اقامت، دریافت اقامت دائم عمان برای کادر درمان میسر نیست. اما به دلیل حساسیت و اهمیت این حوزه در عمان امکان تمدید ویزای موقت کاری به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

مذاکره و تنظیم قرارداد

پزشکان عزیز به این نکته توجه بسیاری داشته باشید که بعد از انجام تمامی مراحل سفر و اخذ اقامت عمان، در مراحل ثبت درمانگاه و استارت کار و یا شغلتان و… حتما با طرف مقابل یک قرارداد معتبر تنظیم کنید.

محیط کاری مناسب در عمان

محیط کاری متناسب با بالاترین استانداردهای جهانی

کشور عمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه علم پزشکی بوده که دارای بهترین سیستم‌های بهداشتی و درمانی است. همچنین مراکز درمانی عمان در صف بهترین‌ مراکز درمانی دنیا قرار دارند. کادر درمان در این کشور ساعات کاری استاندارد داشته و روزهای جمعه و شنبه نیز تعطیل هستند. اغلب بیمارستان‌های عمان از بالاترین استانداردهای درمانی سطح جهان پیروی کرده و دارای بروزترین و مدرن‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی هستند، همچنین کار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عمان باعث نشان دادن توانایی‌های شما در کار می‌شود.

چالش‌های فرهنگی و زبانی برای پزشکان ایرانی در عمان

مهاجرت به عمان و کار در این کشور، مزایای متعددی برای پزشکان ایرانی دارد، از جمله حقوق و مزایای بالا، محیط کاری مناسب، فرصت‌های شغلی متنوع و … . با این حال، مانند هر مهاجرتی، پزشکان ایرانی نیز با چالش‌هایی روبرو خواهند شد که یکی از مهم‌ترین آنها، چالش‌های فرهنگی و زبانی است.

1. تفاوت‌های فرهنگی:

عمان کشوری با فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود است که ممکن است برای پزشکان ایرانی که از فرهنگ متفاوتی می‌آیند، غریبه باشد. این تفاوت‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند رفتار با بیماران، تعامل با همکاران، و حتی نحوه لباس پوشیدن آشکار شوند.

2. زبان عربی:

زبان رسمی عمان عربی است و تسلط به این زبان برای برقراری ارتباط موثر با بیماران، همکاران و کارفرمایان ضروری است. در حالی که انگلیسی نیز در عمان به طور گسترده صحبت می‌شود، اما یادگیری زبان عربی به پزشکان ایرانی کمک می‌کند تا در این کشور احساس راحتی بیشتری داشته باشند و در کار خود موفق‌تر باشند. لیدینگ عمان مفتخر است تا با برگزاری دوره های آموزش زبان عربی در عمان، این چالش را از پیش روی شما عزیزان بردارد.

keyboard_arrow_up