خدمات واسطه گری موسسه لیدینگ عمان

موسسه لیدینگ عمان همانند دیگر موسسات مهاجرتی بین افرادی که قصد مهاجرت به عمان را دارند و صاحبان پانسیون، املاک و یا آپارتمان‌ها واسط قرار می‌گیرد. واسطه گری موسسه لیدینگ عمان باعث می‌شود بتوانید در پروسه مهاجرتتان در هزینه‌ها و زمانتان صرفه جویی کنید. به طور کلی هدف لیدینگ عمان آسان‌تر کردن مسیر رفتن به عمان است. با سپردن کارهای مهاجرت و اجاره خانه یا دیگر خدمات مورد نیازتان به موسسه ما، پروسه‌ی مهاجرت و سفرتان را دلنشین و لذت بخش کنید.

خرید، فروش و اجاره ملک در عمان

عمان همانند کشورهای رو به توسعه، دارای سیاست و اقتصاد قدرتمندی است که باعث شده مهاجران زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت کنند. به طور معمول مهاجران برای مستقر شدن در کشور عمان نیازمند خرید و یا اجاره‌ی مسکن می‌باشند. در ادامه در رابطه با شرایط خرید و فروش و یا اجاره ملک بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خرید و فروش ملک در عمان

خرید و فروش ملک در عمان

یکی از بهترین روش‌های تسهیل گرفتن ویزا، خرید ملک در عمان است که می‌توانید از آن به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنید. در برخی از کشورها از طریق خرید ملک به افراد خارجی اقامت شهروندی نمی‌دهند. عمان از این کشورها متمایز می‌باشد چرا که اقامت شهروندی را با خرید ملک در عمان و سرمایه گذاری در بلند مدت دریافت خواهید کرد.

فروش املاک در عمان باعث رسیدن سود قابل توجهی به دولت عمان می‌باشد که این سود برای تولید ناخالصی داخلی استفاده می‌شود.

شرایط خرید و فروش ملک برای افراد خارجی

خرید خانه در عمان از سوی افراد غیر عمانی برای دولت عمان بسیار سودآور بوده است. به همین دلیل کشور عمان اجازه‌ی خرید ملک و سرمایه گذاری را به مهاجران خارجی می‌دهد. مهاجران می‌توانند پس از خرید ملک در آن ساکن شوند، آن را خالی بگذارند یا اجاره دهند.

اگر تصمیم دارید در عمان زمین بخرید و سپس ساختمان بسازید، این نکته را در نظر بگیرید که در طول چهار سال باید آن را بسازید.

اجاره مسکن در عمان

اجاره در عمان به سادگی انجام نمی‌شود چون صاحبان ملک‌های عمان، خانه‌هایشان را به افرادی که اقامت ندارند اجاره نمی‌دهند. همچنین افراد برای اجاره‌ی سالانه باید هر ماه چک پرداخت کنند. برخی از صاحبان خانه‌ها هم هستند که ملک خود را به صورت روزانه و مبله اجاره می‌دهند.

شما برای اینکه بخواهید جایی را برای مستقر شدن اجاره کنید، ابتدا باید ببینید هدفتان برای چه مدت است. بسته به هدفتان مکان‌های مختلفی برای سکونت و اجاره وجود دارد. خانه ویلایی، آپارتمان، اتاق یا پانسیون‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان لیدینگ عمان یک مکان عالی را به راحتی برای سکونتتان اجاره کنید.

شرایط اجاره مسکن برای افراد خارجی

همانطور که گفتیم صاحبان خانه‌ها، ملک خود را به افرادی که اقامت ندارند اجاره نمی‌دهند. اما این شامل همه‌ی صاحب خانه‌ها نمی‌شود، برخی از آن‌ها در قبال اجاره خانه از شما می‌خواهند هر ماه یا ماهی چند بار چک پرداخت کنید. موسسه‌ی لیدینگ عمان با شناختن افرادی که خانه و ملک خود را اجاره می‌دهند به عنوان یک واسط، کار را برای شما بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

اجاره ملک در عمان
هزینه اجاره ملک در عمان

هزینه‌ اجاره خانه در عمان

به طور کلی برای اجاره یک خانه در عمان، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. این فاکتورها شامل چند مورد می‌شود.

 • قدمت ساخت
 • متراژ
 • محله

با تعیین این فاکتورها می‌توانید خانه‌ای مناسب با قیمت مورد نظر خود را تهیه کنید، که برای شما موثر واقع شود. اما باید دید اجاره خانه در شهر مسقط چقدر است، چرا که مسقط مهم‌ترین شهر کشور عمان است و طبیعتا قیمت بالاتری را دارد.

اجاره خانه در شهر مسقط از 120 ریال عمان به بالا (با توجه به مکان و متراژ) آغاز می‌شود، که برای یک خانه در این شهر می‌تواند بسیار مناسب باشد. به طور کلی برای اجاره خانه باید محدوده محل کار و فضای مورد نیاز برای تعداد افراد خانواده را در نظر گرفت.

نحوه پرداخت اجاره

این نکته را در نظر بگیرید که در عمان رهن خانه وجود ندارد، معمولا در امر اجاره خانه، یک یا دو ماه اول را بصورت نقدی پرداخت می‌کنید. در بقیه مهلت قرارداد، شما ملزم به پرداخت چند وجه چک می‌باشید.

شاید برایتان جالب باشد، که کسانی که تازه اقامت عمان را دریافت می‌کنند، در صورت اجاره‌ی خانه، تا دو ماه اول نیازی به پرداخت هزینه آب ندارند.

هزینه‌ی خرید ملک در عمان

خرید ملک در هر کشوری نیازمند اطلاعات و واسطه‌های قوی بوده که با قوانین خرید و فروش ملک در آن کشور آشنا باشند. آسوده باشید لیدینگ عمان شما را به بهترین شکل در این امر یاری خواهد کرد.

برای خرید ملک در عمان با توجه به میزان سرمایه خود و قیمت ملک در شهر‌های عمان، خانه مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری کنید. لازم به ذکر است که در کشور عمان مالیاتی برای خرید و فروش ملک وجود ندارد.

به طور کلی هزینه‌ی خرید ملک در عمان به عواملی مثل شهری که خانه در آن ساخته شده، کیفیت ساخت خانه، متراژ و تعداد خواب‌های خانه بستگی دارد. در ادامه به بررسی میانگین قیمت خانه در برخی شهرهای عمان می‌پردازیم.

در نظر داشته باشید که قیمت ملک در بازه‌های زمانی مختلف و طی عوامل متفاوت متغیر بوده و این قیمت‌ها صرفا جهت داشتن یک تصور از نرخ ملک در عمان است.

هزینه‌ی خرید ملک

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در عمان

این کشور مجموعه مدارکی را برای خرید ملک مشخص کرده است که باید در هنگام خرید و فروش ملک آن‌ها را داشته باشید و ارائه دهید. در ادامه نمونه‌هایی از این مدارک را برایتان آورده‌ایم.

 • کپی گذرنامه‌های مالک و یا خریدار برای ارائه به اداره ثبت
 • کپی سند ازدواج
 • گواهی مشغول به اشتغال و یا عدم اشتغال
 • شهادت حقوقی که با بیان وضعیت اجتماعی همراه باشد
 • اظهارنامه املاک که متعلق به خریدار مهاجر می‌باشد
 • کپی ثبت تجاری و اشخاص حقوقی
 • مدارکی مبنی بر شفاف سازی تعداد اعضای خریدار ملک
پیش خرید خانه در عمان

پیش خرید خانه در عمان

قوانین مربوط به پیش خرید خانه در عمان برای اتباع خارجی در سال‌های اخیر دستخوش تغییرات مثبتی شده است و این امر، عمان را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تبدیل کرده است. در حال حاضر، غیر عمانی‌ها می‌توانند در عمان اقدام به پیش خرید آپارتمان، ویلا و یا خانه ویلایی در مجتمع‌های مسکونی و تفریحی  مشخص شده توسط دولت عمان نمایند.

مزایای پیش خرید خانه در عمان برای غیر عمانی‌ها

 • سرمایه‌گذاری پرسود
 • سکونت در کشوری امن و زیبا
 • دریافت اقامت دائم
 • معافیت‌های مالیاتی
keyboard_arrow_up