توریسم درمانی

توریست درمانی عمانی‌ها در ایران

توریست درمانی یک صنعت کاربردی و رو به رشد است، ایران را نیز می‌توان یکی از کشورهای مهم در حوزه گردشگری سلامت بر شمرد.

باید بدانید که سهم ایران از توریسم درمانی بسیار زیاد است، چرا که کشورهای حاشیه خلیج فارس از توریسم سلامت در ایران استقبال زیادی می‌کنند.

شهرهای پزشکی ایران

به طور کلی علم پزشکی در ایران جامعیت بالایی را دارد، اما برای توریسم سلامت، تنها وجود متخصص و تجهیزات کافی نیست. توریست درمانی نیاز زیادی را به زیرساخت‌های مناسب دارد تا مسافران در طول درمان، مشکلات اقامتی را نداشته باشند. شیراز با داشتن زیرساخت‌های مناسب، آب و هوای دلچسب و شهری مملو از امکانات، بهترین انتخاب برای کشورهای عربی است.

مشهد
تهران
اهواز
ارومیه
شیراز

گردشگری و سلامت در شیراز

وجود بهترین بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی نیز دلیل دیگری برای افزایش رتبه گردشگری سلامت در شیراز است. دلیل محبوبیت شیراز در بین مردم عمان، نزدیکی این شهر به کشور عمان است و مردم عمان ایران را بیشتر با نام شیراز می‌شناسند.

دلایل محبوبیت توریست درمانی در ایران

ایران و عمان از زمان‌های قدیم، روابط سیاسی و اجتماعی خوبی را با یکدیگر داشته‌اند و این امر باعث شده تا در صنعت گردشگری سلامت نیز همکاری بسیار خوبی را داشته باشند.

علاوه بر رابطه خوب ایران و عمان، ایران از نظر علم پزشکی در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و دارای متخصصان مجرب و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز است. از طرفی هزینه‌های درمان و اقامت در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، به طور قابل توجهی پایین‌تر است. این موضوع، ایران را به گزینه‌ای مقرون به صرفه برای گردشگران سلامت برای عمانی های عزیز تبدیل کرده است.

ویزای توریسم درمانی در ایران

با توجه به رشد گردشگری پزشکی در ایران و همچنین استقبال زیاد عمانی‌ها از گردشگری سلامت در ایران، دولت ایران ویزاهای یک ماهه را به راحتی ارائه می‌دهد و سفرهای عمانی‌ها را بسیار بهبود بخشیده است.

توریست درمانی عمانی‌ها

کشور عمان، دارای بیشترین مسافر گردشگری سلامت در بین کشورهای عربی خلیج فارس است و به دلایل مختلفی به ایران سفر می‌کنند. ایران به دلیل داشتن قیمت مقرون به صرفه و دارا بودن تجهیزات مناسب درمانی، یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه در بحث توریسم درمانی است.

زمینه‌های پزشکی در ایران

پزشکی در تمامی زمینه‌ها جامعیت بالایی را دارد و عمانی‌ها در موارد زیر، توریسم سلامت در ایران می‌شوند.

جراحی زیبایی
کاشت مو
لیزر درمانی
جراحی های پیوندی
چشم پزشکی
دندانپزشکی

جراحی زیبایی

ایران را می‌توان یکی از برترین کشورها در زمینه جراحی پزشکی برشمرد، چرا که ‌متخصصان و زیرساخت‌های زیادی را دارد و در نهایت کیفیت بالای خدمات را می‌توان لمس کرد. در کنار کیفیت، هزینه عمل‌های جراحی زیبایی در ایران بسیار مناسب است. نهایتا تمامی این عوامل باعث شده است تا ایران به مقصد توریسم سلامت در بین کشورهای خاورمیانه و حتی جهان تبدیل شود. اما توریسم سلامت، در ایران دارای محبوبیت بالایی در زمینه پوست و مو است. برخی از جراحی های زیبایی که می توان در ایران با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر انجام داد عبارتند از:
رینوپلاستی (جراحی بینی)، بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، لیپوساکشن،  ماموپلاستی (جراحی سینه)، تزریق بوتاکس و لیفت ابرو.

کاشت مو

کاشت مو یکی از محبوب‌ترین خدمات پزشکی در توریسم سلامت است، این عمل در ایران به خوبی انجام می‌شود و توانسته نظر بسیاری از کشورها را به خود جلب کند. کاشت مو در ایران با بالاترین سطح کیفیتی در جهان است.

لیزر درمانی

لیزر درمانی نیز در ایران با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود و یکی از انواع خدمات بهداشتی در ایران محسوب می‌شود و کلینیک‌های زیادی را در این موضوغ دارا است. ایران در بحث لیزر درمانی، خدمات زیر را ارائه می‌دهد.

  • درمان جراحی زیبایی
  • درمان زخم‌های عفونی
  • درمان التهاب‌های پوستی
  • درمان دردهای مفصلی

جراحی‌های پیوندی

جراحی‌ پیوند در ایران دارای بالاترین سطح علمی است و مردم منطقه برای انجام عمل پیوند، توریسم سلامت در ایران می‌شوند. باید بدانید که شیراز پایتخت پیوند کبد در ایران شناخته می‌شود و این کار در منطقه خاورمیانه نیز بی نظیر است. همچنین علم ایران در پیوند قلب، کلیه و اعضا دیگر نظیر چشم بی نظیر است.

 چشم پزشکی

چشم پزشکی یکی از زمینه‌های علم پزشکی است که ایران پیشرفت بسیار زیادی را در این زمینه به همراه داشته است. گردشگری سلامت در زمینه چشم پزشکی در ایران دارای محبوبیت بالایی است. چرا که ایران دارای برترین متخصصین چشم است و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی نیز دارای به روزترین فناوری‌ها در این زمینه هستند.

دندانپزشکی

ایران با دارا بودن بهترین درمانگاه‌ها و بالاترین علم دندانپزشکی در منطقه، توانسته نظر بسیاری از مردم منطقه را برای توریسم سلامت جلب کند. همچنین باید بدانید که قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا، یکی از عوامل مهم در گردشگری سلامت در ایران است.

مزیت‌های توریسم درمانی در ایران: چرا عمانی‌ها ایران را انتخاب می‌کنند؟

توریسم درمانی یا گردشگری سلامت، صنعتی رو به رشد است که ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه شناخته می‌شود. وجود متخصصان مجرب، تجهیزات پیشرفته، قیمت‌های مناسب و تنوع خدمات، ایران را به مقصدی جذاب برای گردشگران سلامت تبدیل کرده است.

همچنین با لغو محدودیت‌های سفر و بهبود شرایط، شاهد رشد روزافزون توریسم درمانی عمانی‌ها در ایران هستیم. در حال حاضر، عمان یکی از کشورهای اصلی مبدأ گردشگران سلامت در ایران است. در این میان، شیراز به عنوان مقصدی محبوب، میزبان 70% از این گردشگران است که برای دریافت خدمات متنوعی نظیر جراحی زیبایی، کاشت مو، لیزر درمانی، جراحی‌های پیوندی و چشم پزشکی به ایران سفر می‌کنند.

مزیت‌های متعددی ایران را به مقصدی جذاب برای توریسم درمانی تبدیل کرده است. هزینه‌های درمان و اقامت در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، به طور قابل توجهی پایین‌تر است. این موضوع، ایران را به گزینه‌ای مقرون به صرفه برای گردشگران سلامت تبدیل کرده است. با توجه به توسعه زیرساخت‌ها و افزایش تنوع خدمات، شاهد رشد روزافزون توریسم درمانی عمانی‌ها در ایران هستیم.

keyboard_arrow_up