ثبت شرکت و امور اقامت در عمان

ثبت شرکت و امور اقامت دو موضوع مهم در زندگی افراد و کسب و کارها هستند. ثبت شرکت برای شروع یک کسب و کار و امور اقامت برای زندگی و کار در یک کشور دیگر ضروری هستند. سعی ما بر این است تا شما را کامل با مسیر و روند کار آگاه کنیم و شما را در این مسیر همراهی کنیم تا این پروسه برای شما آسوده و بدون ضرر باشد. باید بدنید که ثبت شرکت در عمان یکی از بهترین راه‌های دریافت اقامت عمان است.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت و امور اقامت در عمان

یکی از دلایل اصلی برای ثبت شرکت در عمان و اقامت در این کشور، این است که عمان یکی از کشورهای پیشرو در منطقه خلیج فارس است و دارای یک نظام عدالت محور و اقتصادی پایدار است. ثبت شرکت در عمان به شما اجازه می‌دهد تا از مزایای بسیاری بهره‌مند شوید.

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت عمان، ثبت شرکت در این کشور می باشد. لیدینگ عمان مفتخر است با سال‌ها تجربه شما را در زمینه‌ی ثبت شرکت و مشاوره کسب و کار همراهی کند. جهت دریافت تعیین وقت مشاوره در خصوص کسب و کارتان با شماره‌ی 989192575549+ تماس حاصل فرمایید. 

مزایای ثبت شرکت در عمان

looks_one

دسترسی به بازارهای بین المللی

عمان مکانی فوق العاده برای دسترسی به بازارهای بین المللی است، از جمله بازارهای خلیج فارس و منطقه خاورمیانه. با ثبت شرکت در عمان، شما می توانید به راحتی به این بازارهای رو به رشد دسترسی پیدا کنید.

looks_two

امکانات زندگی

عمان به لحاظ امکانات زندگی نیز جذاب است. این شهر دارای فرهنگ غنی، پارک های زیبا، امکانات تفریحی و رستوران‌های بین المللی است که به شما اجازه می دهد تا زندگی خوبی را در اینجا تجربه کنید.

looks_3

محیط کسب و کار عالی

عمان به عنوان یکی از کشورهای طرفدار و حامی کسب و کار شناخته می‌شود. قوانین سرمایه گذاری بسیار خوبی در این کشور وجود دارد که موجب اعتماد سرمایه‌ گذاران می‌شود. در عمان، شما می‌توانید به افزایش تسهیلات بانکی و حمایت از کسب و کارهای داخلی و خارجی توسط حکومت عمان امیدوار باشید. حکومت عمان به خوبی از شرکت‌ها پشتیبانی می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا به رشد و توسعه برسند.

looks_4

سیستم مالی پیشرفته

عمان دارای یک سیستم مالی پیشرفته است که برای شرکت‌ها و کارآفرینان بسیار مناسب است و روند کار آن‌ها را آسان می‌کند.

looks_5

نیروی کار کافی

در سال‌های گذشته مهاجرت از آسیای شرقی به عمان رشد چشمگیری داشته و این موضوع باعث شده است تا نیروی کار کافی و متخصص در این کشور در دسترس باشد. شرکت شما در هر زمینه‌ای که مشغول به کار باشد متقاضیان زیادی در آن حوزه در کشور عمان فعالیت می‌کنند. جالب است بدانید طبق آمار بیش از نیمی از جمعیت کشور عمان نیروی کار به‌حساب می‌آیند.

معایب ثبت شرکت در عمان

looks_one

گرمای هوا

قطعاً گرمای هوای اولین عامل بازدارنده بسیاری از سرمایه‌داران بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در عمان است. عمان که در همسایگی امارات متحده عربی و عربستان سعودی است، مانند دو همسایه خود، در اکثر ماه‌های سال آب‌وهوای بسیار گرمی را دارد که شرایط زندگی را برای بسیاری از ساکنان غیربومی سخت می‌کند.

looks_two

شرایط اسکان در عمان

شاید خرید ملک در عمان برای سکونت هزینه گزافی را برای شما رقم بزند و ترجیح شما این باشد که هزینه خرید ملک را صرف سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان بکنید. بسیاری از مهاجران به عمان به دنبال اقامت اشتراکی با همکاران خود در منازل مسکونی هستند و برای این موضوع کرایه یک واحد را به خرید آن ترجیح می‌دهند.

looks_3

آداب و رسوم عمان

آداب‌ورسوم عمان مخصوص شهروندان این کشور است و شما بعضی از رفتارهای ساکنان این کشور را در دیگر کشورها نمی‌بینید. بسیاری از ایرانیان ساکن عمان معتقدند عمانی‌ها خرافاتی هستند؛ اما فارغ از هر لیبل، شما ملزم به احترام به آداب‌ورسوم مردمان این کشور هستید. پیشنهاد ما به شما سفر به عمان پیش از شروع کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری است تا بافرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوید.

انواع شرکت در عمان

به عنوان یک سرمایه‌ گذار خارجی در عمان، شما می‌توانید انواع شرکت‌های مختلف را ثبت کنید. نوع شرکتی که انتخاب می‌کنید، بستگی به اهداف و نیازهای شما دارد. انواع شرکت‌هایی که می‌توانید در عمان ثبت کنید، عبارتند از:

looks_one

شرکت محدود مسئولیت Limited liability company (LLC)

این نوع شرکت معمولاً بین المللی است و نیازمند حداقل 2 نفر شریک است. شرکت مسئولیت محدود به دلیل سادگی تشکیل و اجرای آن به عنوان یک شریک خارجی، بسیار محبوب است.

looks_two

شرکت سهامی عام (SAOC)

اگر به شرکتی بزرگ نیاز داشته باشید، این نوع شرکت مناسب است.

looks_3

شرکت سهامی خاص (SAOG)

این نوع شرکت به عنوان شرکت‌های عمومی و تجاری فعالیت می‌کند و به تسهیل موضوعات مربوط به صنعت و بازرگانی مرتبط است.

looks_4

شرکت همکاری تولیدی

اگر قصد دارید تولید مشترک را با شرکت‌های عمانی داشته باشید این نوع شرکت مناسب است.

قبل از تصمیم‌گیری درباره نوع شرکتی که قصد دارید ثبت کنید، بهتر است با یک مشاور متخصص مشورت کنید تا به شرایط مالی و قانونی مربوط به ثبت شرکت در عمان آشنا شوید.

ما در لیدینگ عمان بهترین مشاوران را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

مزایا و امتیازات ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاران ایرانی در عمان

مزایا و امتیازات ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاران ایرانی در عمان

ثبت شرکت در عمان برای سرمایه‌ گذاران ایرانی دارای مزایا و امتیازات زیادی است. در زیر به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

1.ثبت شرکت با آسان‌ترین شرایط

پروسه ثبت شرکت در عمان با چالش‌های کمی روبرو است و به راحتی می‌توان جهت انجام این مهم اقدام کرد.

2.محیط کسب و کار پایدار

عمان یکی از برترین مراکز تجاری و اقتصادی در منطقه خلیج فارس است. محیط کسب و کار پایدار و پشتیبانی دولت از سرمایه‌ گذاری خارجی، از جمله سرمایه‌گذاران ایرانی، یکی از مزایای ثبت شرکت در عمان است.

3.اقتصاد در حال توسعه

عمان روزانه پیشرفت‌های زیاد اقتصادی را به وجود می‌آورد، از همین رو برای شرکت‌ها نیز بسیار مزایا به وجود خواهد آورد.

مزایای ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان

4.دسترسی به بازارهای جهانی

عمان موقعیت استراتژیکی را دارد، این کشور به بازارهای عربی و خاور میانه، بازارهای شرقی مانند هند و پاکستان و در نهایت قاره آفریقا دسترسی دارد و برای ثبت شرکت بسیار مناسب می‌باشد.

6.مالیات‌های متعارف

کشور عمان قوانین مالیاتی بسیار جامعی را دارد، با مطالعه این قانون شما به راحتی می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید، باید بدانید که عمان درصد مالیات بسیار کمی را دارد.

8.قوانین سازگار با بین‌الملل

قوانین تجارت و سرمایه‌ گذاری در عمان با استانداردهای بین‌المللی همخوانی دارند. این ویژگی مهم به سرمایه‌ گذاران ایرانی اجازه می‌دهد تا با اعتماد بیشتری به این بازار وارد شوند و مزایایی مانند حفاظت حقوق مالکیت، قابلیت انتقال سریع سرمایه و استفاده از قوانین بین‌المللی در صورت بروز منازعات را برای خود فراهم کنند.

5.ثبات ارزی

عمان همواره در تلاش بوده است تا پول و ارز خود را در بالاترین حالت ممکن قرار دهد، در نتیجه ثبت شرکت در عمان، شما می‌توانید چشم اندازی بلند مدت را برای آینده داشته باشید. ثبات ارزی یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان به شمار می‌رود.

7.حمل و نقل بین‌الملل

عمان موقعیت راهبردی در منطقه را دارد، در نتیجه راهبردی بودن عمان، این کشور بهترین بنادر و فرودگاه‌ها را برای حمل کالا در نظر گرفته است. از همین رو مزیت ثبت شرکت شما محدود به عمان نمی‌شود و می‌توانید تجارت جهانی را در این کشور تجربه کنید.

9.سیاست‌های بین‌الملل عمان

عمان در طول سده‌ اخیر، به واسطه داشتن روابط دوستانه با تمامی کشورهای جهان، توانسته تا همچنان ارزش ارز و تجارت جهانی را خود را افزایش دهد. از همین رو امنیت و روابط دوستانه باعث شده است تا از تمامی کشورها برای ثبت شرکت، پا به این کشور ثروتمند بگذارند.

قوانین جدید ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان در سال 2024

در سال 2024، کشور عمان قوانین جدیدی را برای ثبت شرکت توسط ایرانیان وضع کرد. این قوانین به منظور تسهیل تجارت و سرمایه‌ گذاری برای ایرانیان در عمان ایجاد شده‌اند.

برخی از مزایای این قوانین جدید عبارتند از:

 • کاهش سرمایه گذاری اولیه: حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز برای ثبت شرکت توسط ایرانیان از ۱۵۰ هزار ریال عمان به ۵۰ هزار ریال عمان کاهش یافته است. این موضوع می‌تواند به سرمایه گذاری بسیاری از ایرانیان و ثبت شرکت‌های درجه چهار و درجه سه در عمان منجر شود. لازم به یادآوری است بسیاری از حیطه‌های کاری می‌توانند با کمتر از ۵۰ هزار ریال ایجاد شوند که در این زمینه می‌توانید از مشورت متخصصان کارآفرینی در عمان بهره ببرید.
 • مالکیت ۱۰۰ درصدی: ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به شریک عمانی، مالکیت ۱۰۰  درصدی شرکت خود را داشته باشند. این موضوع برای بسیاری از ایرانیان خبر خوبی است چرا که پیش از این شما باید در مالکیت شرکت حتما با یک فرد بومی عمان شریک میشدید. با وضع قانون جدید برای سال ۲۰۲۴ در عمان ایرانیان می‌توانند مالک صد در صد شرکت خود باشند.
 • مجوز کار: ایرانیان پس از ثبت شرکت می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود مجوز کار دریافت کنند. بسیاری از ایرانیانی که به دنبال یک آینده مطمئن برای فرزندان خود بودند در سالیان گذشته با سنگی به نام مجوز کار فرزندان مواجه می‌شدند که با وضع قانون جدید در سال ۲۰۲۴ پس از ثبت شرکت، همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند مجوز کار در عمان را دریافت کنند تا آینده‌ای درخشان در انتظار خانواده شما باشد.
 • اقامت: ایرانیان پس از ثبت شرکت می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت عمان را دریافت کنند. اقامت عمان یکی از مهم‌ترین دلایلی است که ایرانیان را به کار و سرمایه‌گذاری در این کشور ثروتمند حاشیه خلیج‌فارس ترغیب می‌کند. سلطنت عمان با تغییراتی در قانون‌های سرمایه‌گذاری و ثبت شرکتش برای سال ۲۰۲۴ در نظر گرفت مسیر اقامت ایرانیان را بسیار هموار کرد. افرادی که اقدام به ثبت شرکت در عمان کنند می‌توانند برای اقامت خود و اعضای خانواده‌شان اقدام کنند.

شرایط و قوانین ثبت شرکت در عمان

شرایط و قوانین ثبت شرکت در عمان ممکن است بر اساس نوع شرکت و قوانین مربوطه در این کشور متفاوت باشد. اما در کل، برای ثبت شرکت در عمان کارهای زیر را باید انجام داد:

looks_one

تهیه سندهای مورد نیاز

این مرحله شامل پرونده ثبتی، سند تأسیس شرکت، اصل کلیه سندهای هویتی متقاضیان (مانند جواز کسب یا اجازه کار) و اسناد دیگری که مشروط بر نوع شرکت مورد نظر است، می‌شود.

looks_two

مراجعه به اداره ثبت تجارت

برای ثبت شرکت در عمان، باید به نزدیکترین دفتر ثبت تجارت در این کشور مراجعه کرده و پرونده مورد نیاز را تحویل دهید. این پرونده معمولاً شامل سندهای مورد نیاز (از قبیل سند تأسیس شرکت) و فرم‌های مربوطه است.

looks_5

ثبت در دیگر ادارات

در بعضی موارد، باید پس از ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت، به دیگر ادارات و سازمان‌های مربوطه مراجعه کنید. برای مثال، باید به وزارت کار مراجعه کنید تا مجوز کار و گواهی بهداشت و ایمنی دریافت کنید.

looks_3

پرداخت هزینه ثبت

در مرحله بعد، باید هزینه‌های ثبت شرکت را پرداخت کنید. میزان این هزینه‌ها بسته به نوع شرکت و قوانین مربوطه ممکن است متفاوت باشد.

looks_4

انتظار برای تایید

پس از تحویل پرونده و پرداخت هزینه‌ها، زمانی برای تایید پرونده لازم است. هنگامی که پرونده تایید شود، یک شماره ثبت شرکت به شما اعطا خواهد شد.

آیا با ثبت شرکت در عمان می توانیم اقامت عمان را دریافت کنیم؟

با ثبت شرکت در عمان برای سرمایه گذار اصلی در ابتدا یک ویزای یکساله و سپس ویزای دوساله داده می‌شود که قابل تمدید به اقامت دوساله خواهد بود. برای خانواده سرمایه گذار نیز ویزای دو ساله و سپس اقامت قابل تمدید دوساله داده خواهد شد. البته برای فرزندان مجرد دختر بدون محدودیت سنی و برای فرزندان مجرد پسر تا 21 سالگی میتوان ویزا دریافت کرد. اما برخلاف اقامت موقت، امکان اخذ اقامت دائم عمان از طریق ثبت شرکت وجود ندارد. زیرا عمان از جمله کشورهایی است که شرایط بسیار سختی را برای اعطای پاسپورت به شهروندان خارجی در نظر گرفته است. تا آنجا که می‌توان گفت اخذ پاسپورت عمان از این طریق، تقریبا غیرممکن است.

ثبت شرکت عمان

با اقامت به عمان به  کدام کشورها  می‌توان  سفر کرد؟

عمان به‌عنوان مقصدی جذاب برای گردشگری، دروازه‌ای برای سفر به کشورهای همسایه و منطقه نیز به شمار می‌رود. انتخاب مقصد نهایی به علایق و سلایق شما بستگی دارد، اعم از اینکه به دنبال تجربه‌های فرهنگی، تفریح ​​آبی، ماجراجویی در طبیعت یا گشت‌وگذار در تاریخ باشید.

کشورهای بدون نیاز به ویزا:

امارات متحده عربی: امارات متحده عربی، همسایه شمالی عمان، کشوری مدرن و خیره‌کننده است که با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده، مراکز خرید لوکس، سواحل زیبا و بیابان‌های وسیع، هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. این کشور مقصدی ایده‌آل برای یک گشت و گذار کوتاه و پرماجرا است و برای افراد با سلیقه‌های مختلف جاذبه‌های فراوانی ارائه می‌دهد.

ایران:همسایه غربی عمان، کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی، مناظر طبیعی متنوع و جاذبه‌های باستانی متعدد است که هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. این سرزمین کهن مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ، طبیعت‌گردی و باستان‌شناسی است و تجربه‌ای منحصر به فرد را برای شما رقم خواهد زد.

ترکیه: مقصدی در همسایگی غربی عمان، بهشتی است که در آن شرق و غرب به زیبایی در هم آمیخته‌اند. این سرزمین با بازارهای پر جنب‌وجوش، بناهای تاریخی عثمانی، غذاهای لذیذ و سواحل خیره‌کننده، تجربه‌ای منحصر به فرد و به یاد ماندنی را برای هر گردشگری رقم می‌زند.

قطر: همسایه جنوبی عمان، کشوری مدرن و خیره‌کننده است که با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده، جزایر زیبا، سواحل رویایی و فرصت‌های ورزشی متنوع، مقصد ایده‌آلی برای تفریحات لوکس و تجربیات جدید به شمار می‌رود. این سرزمین ثروتمند هر آنچه را که برای یک سفر خاطره‌انگیز و پرماجرا نیاز دارید، به شما ارائه می‌دهد.

مالدیو:گوهر تابناک اقیانوس هند، مجمع‌الجزایری رویایی است که با سواحل شنی سفید، آب‌های فیروزه‌ای، طبیعت بکر، مکانی بی‌نظیر برای استراحت و ریلکس کردن در آرامش مطلق به شمار می‌رود. این بهشت زمینی با هدیه کردن تجربه‌ای فراموش‌نشدنی به هر مسافر، انتظارات هر گردشگری را برآورده می‌کند.

لیدینگ عمان مشاور شما

چرا لیدینگ عمان را برای ثبت شرکت و اخذ اقامت عمان انتخاب کنیم؟

آیا میخواهید به عمان مهاجرت کنید؟ آیا می‌خواهید اقامت عمان را از طریق ثبت شرکت در این کشور بدست آورید؟ ما در موسسه لیدینگ عمان با افتخار به شما کمک می‌کنیم. اقامت در عمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که به دنبال یک زندگی بهتر و موفقیت در کسب و کار هستند. با ثبت شرکت در این کشور، شما می‌توانید به عنوان یک کارآفرین در یک بازار پویا و رو به رشد فعالیت کنید. اما برای رسیدن به این هدف، نیاز به راهنمایی و مشاوره حرفه‌ای دارید. در موسسه لیدینگ عمان، تیمی از متخصصان مجرب و با تجربه در این زمینه منتظر شماست. ما با دانش فنی و تخصصی که در زمینه قوانین و مقررات مهاجرت و ثبت شرکت در عمان داریم، شما را در تمامی مراحل پشتیبانی خواهیم کرد. با ما همراه شوید و از تجربه و حرفه ای بودن ما در این زمینه بهره‌مند شوید. ما شما را در امور ثبت شرکت همراهی می‌کنیم از انتخاب نام و شعار شرکت تا تدوین سندهای لازم و مراحل ثبت قانونی. همچنین، به شما در تهیه اقامت با توجه به وضعیت شرکت و شرکا کمک می‌کنیم. با ما همراه شوید و از مزایای مهاجرت و ثبت شرکت در عمان بهره‌مند شوید.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان

با دانستن مزایای ثبت شرکت در عمان و شناختن انواع شرکت‌هایی که مهاجران می‌توانند در عمان ثبت کنند، باید بدانیم که حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان چقدر است؟ هزینه‌های ثبت شرکت در عمان بسته به نوع شرکت و روشی که می‌خواهیم شرکت را تاسیس کنیم متتغیر است. اگر بخواهیم به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت را بیان کنیم، این مقدار حداقل از 1000 ریال عمان برای شرکت‌های با کیفیت درجه 4 شروع شده و شاید با توجه به خدمات ارائه شده پایین‌تر یا بالاتر برود. ما به شما کمک می‌کنیم متناسب با توانایی‌ها و سرمایه مورد نظرتان، شرکت خود را تاسیس کنید. در لیدینگ عمان با کمترین هزینه و سرمایه شما را در ثبت شرکت خود یاری خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید.

درجه کیفیت شرکت

درجه کیفیت شرکت ها در عمان

عوامل تاثیر گذار در تعیین درجه کیفیت شرکت‌ها در عمان

 • محدودیت‌های مالی
 • حداقل‌های سرمایه
 • میزان محدودیت و اقدام به عمل سرمایه گذاران
 • قابلیت خرید و فروش سهام در بازار
 • ممنوعیت خرید و فروش سهام در بازار
 • شرکای محدود
 • شرکای عمومی
 • مسئولیت‌های محدود با بدون مرز
 • اهداف کسب و کار
 • مقیاس و اندازه کسب و کار
نوع ثبت شرکت در عمان

این درجه بندی به پنج دسته تقسیم می شود:

 • شرکت‌های ممتاز
 • شرکت‌های درجه یک
 • شرکت‌های درجه دو
 • شرکت‌های درجه سه
 • شرکت‌های درجه چهار

تاثیر درجه شرکت ها بر مزایای دریافتی

شرکت های ممتاز عمان:

شرایط: حداقل سرمایه گذاری 250 هزار ریال عمان، استخدام حداقل 10 شهروند عمانی
مزایا: امکان اخذ اقامت برای 5 سال برای مدیر عامل، همسر و فرزندان زیر 21 سال، امکان اخذ اقامت برای 3 سال برای 3 نفر از کارکنان خارجی

شرکت های درجه یک عمان:

شرایط: حداقل سرمایه گذاری 100 هزار ریال عمان، استخدام حداقل 5 شهروند عمانی
مزایا: امکان اخذ اقامت برای 3 سال برای مدیر عامل، همسر و فرزندان زیر 21 سال، امکان اخذ اقامت برای 2 سال برای 2 نفر از کارکنان خارجی

شرکت های درجه دو عمان:

شرایط: حداقل سرمایه گذاری 50 هزار ریال عمان، استخدام حداقل 3 شهروند عمانی
مزایا: امکان اخذ اقامت برای 2 سال برای مدیر عامل، همسر و فرزندان زیر 21 سال، امکان اخذ اقامت برای 1 سال برای 1 نفر از کارکنان خارجی

شرکت های درجه سه عمان:

شرایط: حداقل سرمایه گذاری 25 هزار ریال عمان، استخدام حداقل 2 شهروند عمانی
مزایا: امکان اخذ اقامت برای 1 سال برای مدیر عامل، همسر و فرزندان زیر 21 سال

مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در عمان

 • پرداخت هزینه‌های عوارض و جانبی
 • برای شرکت باید از نام عربی استفاده شود و با فرهنگ عمان سازگار باشد.
 • اسم‌هایی که دارای طعنه باشد و به هر چیز اهانت کند، مطلقا ممنوع است.
 • نام شهرها و کشورهای خارجی برای کسب و کارها مجاز نیست.
 • نام افراد معروف را می‌توان برای کسب و کارها در نظر گرفت.
 • در نظر داشته باشید که سن متقاضی باید بالای 18 سال باشد.

مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت در عمان

 • پاسپورت با اعتبار بالای 6 ماه
 • شریک دارای حداقل 10 درصد از سهام شرکت
 • تاییدیه ثبت مالیاتی
 • قانون شرکت
 • مجوز تجارت در عمان (پروسه دریافت و ثبت شرکت تقریبا 10 تا 20 روز کاری زمان می‌برد)

مراحل ثبت شرکت در عمان

 1. دریافت گواهی ثبت
 2. تعیین آدرس شرکت
 3. نوع شرکت
 4. نام شرکت
 5. ثبت شرکت
 6. پرداخت هزینه
مراحل ثبت شرکت در عمان
اقدامات لازم پس از ثبت شرکت در عمان
مراحل ثبت شرکت در عمان

اخذ مجوز و ایجاد ارتباطات موثر پس از ثبت شرکت

برای موفقیت بیزنس شما در عمان، باید سلامتی کسب و کار خود را با اخذ مجوزهای لازم تضمین کنید و در نهایت با ایجاد روابط کاری به اهداف خود در ثبت شرکت دست یابید.

امور مالی و بانکی

شما نیاز دارید پس از ثبت شرکت در عمان، برای انجام بهتر امور مالی و وصل شدن به بازار جهانی، اقدام به تاسیس حساب بانکی کنید.

نکات مهم:

* فرآیند افتتاح حساب بانکی ممکن است چند روز طول بکشد.
* پس از افتتاح حساب، باید نسبت به فعال کردن خدمات آنلاین بانک اقدام کنید.
* برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی، باید از کارت‌های بانکی بین‌المللی استفاده کنید.

استخدام کارکنان

نیروی انسانی در تمام برنامه‌های موفق نقش بسیار مفیدی را دارند، در عمان نیز می‌توان از نیروهای مجرب بدون هیچکونه محدودیت دعوت به کار کرد و از خدمات و توانایی‌ آن‌ها بهره برد.

نکات مهم:

* برای استخدام نیروی خارجی، باید از وزارت کار عمان مجوز دریافت کنید.
* قرارداد کار باید به طور دقیق تنظیم و به امضای طرفین برسد.
* باید از قوانین و مقررات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان در عمان آگاهی داشته باشید.

اسنخدام نیروی کار در عمان
تدوین برنامه مالیاتی

شرکت‌های تجاری دارای مالکیت خارجی، باید میزانی از خالص درآمد را به عنوان مالیات به دولت بپردازند و باید با این برنامه هماهنگ شد. اما حداکثر پرداخت مالیات 15% از کل خالص درآمد است. البته شرکت‌هایی که بیش از 70% نیروی کار غیر عمانی را داشته باشند، ملزم به پرداخت 30% از کل سود خالص در سال هستند.

مجوزهای لازم ثبت شرکت در عمان
اخذ مجوز ثبت شرکت در عمان

پس از ثبت شرکت شما نیاز به دریافت مجوز از وزارت مربوطه دارید. مجوز برای اثبات صلاحیت ثبت شرکت در عمان، امری بسیار مهم است.

مجوز پلیس سلطنتی عمان

یکی از امور ضروری پس از ثبت شرکت در عمان، دریافت مجوز پلیس سلطنتی عمان است. این مجوز دارای اعتبار یکساله است. با دریافت این مجوز شما می‌توانید به راحتی نیروی کار عمانی استخدم کنید و در بانک‌های عمانی حساب بانکی ایجاد کنید.

مجوز شهرداری

برای ثبت شرکت در عمان، شما باید از شهرداری نیز مجوز اخذ کنید. دریافت مجوز شهرداری مزایای زیر را به همراه دارد.

 • از خدمات و امکانات شهرداری بهره‌مند می‌شوید.
 • در صورت ایجاد مشکل، شهرداری با شما همراه می‌شود.
مجوزهای صنعتی

مجوزهای صنعتی برای انجام امور و فعالیت‌های کارگاهی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • طراحی
 • تولید
 • پردازش
 • بسته بندی
مجوزهای خدماتی
 • گردشگری
 • آموزش
 • درمان
 • بهداشت
مجوزهای تجاری

مجوزهای تجاری برای ثبت شرکت در موضوعات نیاز است.

 • واردات و صادرات
 • توزیع
 • خرده فروشی و عمده فروشی
مجوزهای تخصصی

برخی از مشاغل و شرکت‌ها در عمان، نیاز به دریافت مجوزهای تخصصی است و برای برخی مشاغل مورد نیاز واقع می‌شود. فعالیت‌هایی مانند واردات دام، فعالیت‌های تفریحی، فروش و واردات آفت کش و انواع سم نیاز به دریافت مجوزهای خاص دارد.

مدارک لازم پس از ثبت شرکت در عمان

بسته به نوع فعالیت شرکت، باید اقدام به جمع‌آوری مدارک کرد. این مدارک در نهایت به وزارت یا سازمان مربوط (وزارت تجارت و صنعت) ارائه شود.

مدارک مورد نیاز

 • مدارک هویتی مدیران و اعضا شرکت
 • مدارک ثبت شرکت
 • طرح و اهداف تجاری شرکت
 • مدارک محل فعالیت و قرارگیری شرکت
 • مدارک تاسیسات صنعتی و ماشین‌آلات
مدارک ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان

ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان، فرصت بسیار عالی برای شرکت‌های صنعتی و گردشگری محسوب می‌شود. مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان، بسیار زیاد است. می‌توان در چهار منطقه آزاد بزرگ عمان، اقدام به ثبت شرکت نمود.

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان

 • معافیت‌های مالیاتی
 • روند آسان‌تر دریافت مجوز
 • زیر ساخت‌های مناسب

ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شعبه برای شرکت شما در عمان، مزایای زیادی را به همراه دارد و بازار شما را در کشور عمان، گسترده‌تر می‌کند.

برای ثبت شعبه در عمان، شما باید مدارک شرکت را به اداره صنعت و تجارت عمان ارائه دهید، در صورت تائید، شما می‌توانید مجوز ثبت شعبه را دریافت کنید.

star

مزایای ثبت شعبه شرکت در عمان

 • دسترسی بیشتر به بازار عمان
 • انجام فعالیت قانونی در عمان
 • کاهش هزینه‌های حمل و نقل
 • افزایش بهره وری
 • برند سازی شرکت
 • افزایش فرصت سرمایه گذاری

ثبت دفتر نمایندگی در عمان

با ثبت دفتر نمایندگی در عمان می‌توان خدمات بهتری را از کسب و کار ارائه داد. دفتر نمایندگی می‌تواند از شرکت مبدا باشد. همچنین می‌توان با ثبت شرکت در عمان، دفتر نمایندگی نیز تاسیس کرد.

شرایط ثبت دفتر نمایندگی در عمان

شرایط ثبت دفتر نمایندگی در عمان، باید بر اساس شرکت مادر انجام شود.

 • شرکت مادر در کشور مبدا، باید قانونی باشد.
 • از تاسیس و فعالیت شرکت باید یکسال گذشته باشد.
 • شرکت مادر جهت ثبت دفتر در عمان، باید حساب بانکی در عمان داشته باشد.
ثبت دفاتر نمایندگی شرکت در عمان در ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت دفتر نمایندگی در عمان

 • فرم تکمیل شده
 • اساسنامه شرکت
 • مجوز تجارت بین‌ المللی
 • مجوز پرداخت‌های مالیاتی
 • رسید حساب بانکی در عمان
 • اسناد شناسایی نماینده قانونی در نمایندگی
 • سند و قرار داد مالکیت یا اجاره ملک دفتر

مزایای ثبت دفتر نمایندگی در عمان

 • ورود مستقیم به بازار عمان
 • برند سازی در فضای بین المللی
 • دریافت اقامت عمان
 • هزینه مقرون به صرفه
صدور مجوز برای ثبت دفتر نمایندگی در عمان، بین یک تا دو ماه زمان نیاز دارد.

اخذ اقامت عمان

در صورت تاسیس شرکت، شخص متقاضی می‌تواند ویزای اقامت دو ساله را به راحتی دریافت کند، که این ویزا برای همراهی خانواده در عمان نیز کاربرد دارد. از آنجایی که عمان به راحتی به مهاجران پاسپورت عمانی را اعطا نمی‌کند، پس نمی‌توان این روش را برای دریافت اقامت دائم در نظر گرفت.

ویزای درمانی عمان

از انواع ویزاهای کوتاه مدت کشور عمان می‌توان به ویزای درمانی این کشور اشاره کرد. با این ویزا افراد می‌توانند در مدت زمانی کوتاهی برای استفاده از خدمات درمانی این کشور در عمان اقامت داشته باشند.

ویزای ترانزیت عمان

اگر در سفر به کشور دیگری مجبور به اقامت کوتاه در این کشور باشید می‌توانید به دنبال ویزای ترانزیت باشید.

انواع ویزاهای اقامتی که می‌توان در عمان دریافت کرد

یکی از مواردی که برای سفر به کشورهای خارجی باید آن را در نظر گرفت ویزای آن کشور است. کشور عمان نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید برای رفتن به عمان هم به نوع ویزای مورد نیاز این کشور توجه کرد. انواع ویزایی که می‌توان از این کشور گرفت عبارتند از:

ویزای تحصیلی عمان

اگر قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید برای اقامت در این کشور باید ویزای تحصیلی بگیرید.

ویزای کاری عمان

برای کار در عمان نیاز به گرفتن ویزای کاری از این کشور می‌باشد.

ویزای سرمایه گذاری عمان

یکی از روش‌های گرفتن ویزای عمان، سرمایه گذاری به شیوه‌های مختلف در این کشور است.

ویزای توریستی عمان

با گرفتن این ویزا از کشور عمان می‌توان برای بازدید از عمان و جاذبه‌های گردشگری آن در این کشور اقامت داشت.

شرایط بازنشستگی در عمان

عمان از جمله کشورهای غرب آسیا است که به دلیل اقتصاد روبه رشد و فرصت‌های شغلی خوب  به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجران شناخته شده است.

قطع به یقین کسی که قصد مهاجرت به عمان را داشته باشد به این فکر کرده است که در عمان چطور باید بازنشسته شود؟ چه مواردی را باید رعایت کند تا بازنشستگی او بدون ایراد انجام شود؟بعد از چند سال کار در عمان باز نشسته خواهد شد؟ و به طور کلی برای بازنشستگی در عمان چه شرایطی داشته باشد؟

مهاجرانی که در عمان کار می‌کنند به شرط دارا بودن شرایط زیر می‌توانند در این کشور بازنشسته شوند:

 • حداقل 60 سال سن داشته باشند.
 • حداقل به مدت 25 سال در کشور عمان سابقه کار داشته باشند.
 • اطمینان داشته باشند که تمام حق بیمه‌ی باز نشستگی خود را به صورت کامل پرداخت کرده باشند.

اگر فرد مهاجر این شرایط را داشته باشد می‌تواند با مراجعه به اداره بازنشستگی عمان در خواست خود را به این اداره و کشور اعلام کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست بازنشستگی در عمان

برای درخواست بازنشستگی در کشور عمان باید مدارکی را جمع‌آوری و ارائه کرد که عبارتند از:

· درخواست کتبی
· کپی مدارک شناسایی
· کپی کارت اقامت عمان
· کپی گواهینامه‌ی کار
· کپی فیش‌های حقوقی کار در عمان
· سوابق بیمه و یا مدارک مربوط به بیمه
keyboard_arrow_up