ثبت شرکت در عمان با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی خاص در عمان

ثبت شرکت یکی از راه‌های موثر برای اخذ اقامت عمان است. اما باید بدانید که ثبت شرکت در عمان دارای فواید زیادی است. شما می‌توانید در این صفحه از فواید ثبت شرکت در عمان با مسئولیت محدود، اطلاعات جامعی را کسب کنید. ثبت شرکت با مسئولیت محدود به اختصار LLC نامیده می‌شود که به معنی Limited liability company است.

شرکت دارای مسئولیت محدود

در عمان راه‌های زیادی برای ثبت شرکت وجود دارد که به 5 دسته تقسیم می‌شود. اما باید این عمل را طبق شرایط انجام داد و بهترین راهکار را در نظر گرفت. انتخاب نوع شرکت با توجه به موارد زیر، شرایط متفاوتی را برای شما می‌سازد.

1.منابع مالی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در عمان شامل هزینه‌های متفاوتی می‌باشد. این هزینه‌ها مربوط به اداره وزارت و صنایع تجارت عمان و همچنین اتاق بازرگانی عمان برای ارائه مجوز ثبت شرکت در عمان خواهند بود. البته به این مسئله نیز توجه کنید که ثبت شرکت با مسئولیت محدود در عمان ممکن است هزینه‌های جانبی دیگری نیز دربرداشته باشد. برای تخمین دقیق‌تر هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در عمان با شماره 09192575549 تماس بگیرید و با کارشناسان لیدینگ عمان در ارتباط باشید.

هزینه ثبت شرکت در عمان

2.تعداد نیروها

استخدام نیرو در شرکت‌های عمان سقفی ندارد و می‌توان با حجم کاری کسب و کار، نیروهای لازم را استخدام کرد. البته شما باید طبق قوانین پیش بروید و با رعایت نکات این رویه را انجام دهید.

کارکنان عمانی

برای استخدام نیرو در عمان، شما مشمول رعایت قوانین وضع شده در رابطه با ثبت شرکت در عمان هستید. شما ملزم به حداقل 50% نیروی کار عمانی هستید.

در صورت عدم توجه به این موضوع، شما مشمول جریمه می‌شوید که شامل تعلیق فعالیت شرکت، جریمه نقدی و لغو مجوز فعالیت شرکت شوید.

استثنائات استخدام نیروی کار عمانی

در این قانون برای سهولت ثبت شرکت، استثنائاتی نیز وضع شده است تا در صورت بروز مشکل، در روند کار شما اخلالی وارد نشود.

نیروهای متخصص

ممکن است که فعالیت شما در زمینه‌های IT و خدمات حسابداری باشد و نیروی عمانی متخصص در این زمینه برای شما وجود نداشته باشد.

مناطق آزاد

در مناطق آزاد قوانین ثبت شرکت با مسئولیت محدود به طور کلی دارای تفاوت‌های زیادی است. نیروی کار عمانی در این شرکت‌ها می‌توانند درصد کمتری از کارکنان را تشکیل بدهند.

3.نوع فعالیت شرکت

شرکت با مسئولیت محدود در عمان، می‌توانند در زمینه‌های زیر فعالیت کنند.

بازرگانی

 • صادرات و واردات کالا
 • فروش و توزیع کالا

خدمات

 • خدمات مالی و حسابداری
 • خدمات حقوقی
 • خدمات آموزشی
 • خدمات گردشگری و تفریحی
 • خدمات مهندسی

تولید

 • تولید محصولات صنعتی
 • تولید مواد غذایی

این دسته از مشاغل، می‌توانند در شرکت با مسئولیت محدود فعالیت کنند. شما می‌توانید شغل‌های پیشنهادی برای ثبت شرکت در عمان را نیز در این لینک مشاهده کنید.

4.تعداد سهامداران

سهامداران در شرکت با مسئولیت محدود در عمان دارای محدودیت تعداد هستند. این محدودیت از 2 نفر تا حدود 50 نفر متفاوت است.

5.میزان مشارکت سهامداران

در عمان سهامدارن محدودیتی برای میزان سرمایه گذاری ندارند. سهامداران می‌توانند به هر نحو، مبلغ مورد نظر خود را برای دریافت سهام پرداخت کنند. این عمل می‌تواند با پرداخت هزینه نقدی یا تهیه ملک و تجهیزات لازم صورت بگیرد.

مزایا ثبت شرکت در عمان

با ثبت شرکت در عمان می‌توان خدمات ویزه‌ای را از جانب دولت عمان دریافت کنید، چرا که این کشور همواره مهاجر پسند بوده است رفتار خوبی را با مهاجران داشته‌اند.

اخذ اقامت عمان

به طور کلی عمان را می‌توان یکی از بهترین کشورها برای اقامت دانست. شما با ثبت شرکت در عمان، می‌توانید به اخذ اقامت عمان اقدام کنید و ویزای اقامتی عمان را به مدت دو سال تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز

اخذ مجوز شرکت با مسئولیت محدود در عمان فرآیند پیچیده‌ای را دارد، اما دولت عمان پروسه اخذ مجوزها برای ثبت شرکت را بسیار تسهیل داده است. مدارک لازم به شرح زیر است و باید به زبان‌های انگلیسی و عربی تکمیل شود.

 • درخواست ثبت شرکت

شما در ابتدا باید فرم درخواست ثبت شرکت را اخذ کنید و آن را تکمیل کنید.

 • اساسنامه کمپانی

اساسنامه شما باید به صورت جامع باشد و موارد زیر را داشته باشد.

نام شرکت

حیطه فعالیت شرکت

شعبه مدیریتی شرکت

وظایف مدیر

وظایف بازرسان

 • برنامه تجارتی شرکت

به طور کلی ایجاد یک روابط عالی در برنامه تجاری، باعث می‌شود تا شرکت در بازار هدف خود موفق شود، اما غیر از ایجاد ارتباطات مهم، می‌توان به موارد زیر در ایجاد یک برنامه تجاری موفق اشاره کرد.

استراتژی

استراتژی باید در جهت جذب مشتری باشد و بتواند با بازاریابی صحیح، ارائه محصول و خدمات کند، معمولا می‌توان با  تبلیغات عالی در عمان، به نتیجه خوبی در جهت پیشبرد استراتژی شرکت استفاده کرد.

تحلیل بازار

تحلیل بازار برای یک شرکت موفق در عمان باید به گونه‌ای باشد که میزان نیاز و میزان رقابت در عمان را کشف کند. اما تحلیل بازار باید موارد زیر را به طور کامل داشته باشد.

 • میزان نیاز بازار
 • رشد بازار
 • فصل‌های تقاضا
 • رقبای شما
برنامه مالی

این برنامه باعث می‌شود تا شرکای تجاری و سرمایه گذاران از نحوه مدیریت مالی شرکت اطلاع کافی را داشته باشند.

مدارک مورد نیاز
 • مدارک شناسیایی و کارت‌های معتبر
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی افتتاح حساب بانکی در عمان

مالکیت تام

با ثبت شرکت در عمان، می‌توانید شرکت خود را مدیریت کنید و اختیارات کامل را در اختیار داشته باشید.

قوانین

قوانین عمان دارای پیچیدگی‌های خاصی نیست و می‌توان به راحتی به اداره شرکت رسیدگی کرد.

ارتباط جهانی

با ثبت شرکت در عمان، شما می‌توانید به راحتی اقدام به توسعه کسب و کار خود کنید. عمان دارای روابط بین‌الملل خوبی است و این امر باعث شده است تا تجارت در این کشور به بهترین نحو صورت بگیرد. در کنار این ارتباط، کانال‌های مالی نیز در دسترس شما هستند و به راحتی می‌توانید با تمام جهان به تجارت مشغول شوید.

نتیجه‌گیری

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در عمان، می‌تواند یک راه عالی برای اخذ اقامت عمان باشد، شرکت با مسئولیت محدود کم‌ترین هزینه را نیاز دارد و می‌‌توان به راحتی برای اخذ قامت این کشور اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up