هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در عمان

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در عمان

اگر قصد سفر به عمان را کرده باشید احتمالا به این فکر کرده باشید که هزینه حمل و نقل در عمان چقدر است، و سوالاتی همچون سوالات زیر برایتان پیش آمده باشد. هزینه تاکسی در عمان، دارای قیمت‌هایی متفاوت است.

  • هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در عمان چگونه است؟
  • حمل و نقل با اتوبوس در عمان چگونه است؟
  • هزینه حمل و نقل با تاکسی در عمان چقدر است؟
  • وضعیت تاکسی‌های اینترنتی در عمان چگونه است؟
  • آیا تاکسی ایرانی در عمان وجود دارد؟
  • استفاده از تاکسی‌ها چه خطراتی می‌تواند برای مسافر داشته باشد؟
  • پیشنهاد جایگزین برای استفاده از حمل و نقل عمومی در عمان چیست؟

شما با دانستن پاسخ این سوالات قطع به یقین بهتر ‌می‌توانید برای سفر خود و هزینه‌های سفر خود برنامه ریزی کرده و متناسب با آن قدم بردارید. در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در عمان چگونه است؟

شاید مهم‌ترین بخش هزینه سفر به عمان هزینه‌ی مربوط به حمل و نقل در عمان باشد. حمل و نقل عمومی در عمان نسبت به بسیاری از کشورها خیلی پیشرفته نیست. اما با این حال تقریبا هزینه‌ای که در این کشور برای حمل و نقل عمومی پرداخت می‌شود نسبت به خدماتی که از این وسایل دریافت می‌شود گران است. در نظر داشته باشید که استفاده از وسایل عمومی همچون اتوبوس‌ها یقینا ارزان‌تر از مابقی وسایل نقلیه در عمان باشند.

حمل و نقل با اتوبوس در عمان چگونه است؟

در کشور عمان اتوبوس‌ها فقط بخش کمی از مسیرهای شهر مسقط را شامل می‌شوند. همچنین برای استفاده از اتوبوس‌ها باید به ایستگاه‌ها و تمامی آدرس‌های مورد نظر در عمان آگاهی داشت تا بتوان از آن‌ها استفاده کرد. اما به احتمال زیاد این امر برای یک مسافر که برای اولین بار پا به کشور عمان می‌گذارد و در آنجا غریبه است و جایی را نمی‌شناسد امکان پذیر نخواهد بود. در نتیجه به نظر می‌رسد برای اولین سفر و یک سفر با کیفیت به عمان اصلا نتوان از اتوبوس برای حمل و نقل  استفاده کرد.

هزینه حمل و نقل با تاکسی در  عمان چقدر است؟

استفاده از تاکسی‌ها در عمان محدودیتی را که اتوبوس‌ها دارند را ندارد. در هرجا که بخواهید می‌توانید از تاکسی ها در عمان استفاده کنید و به هر مقصدی که می‌خواهید بروید. اما اگر در سفر خود روی استفاده از تاکسی برای حمل و نقل حساب کرده‌اید باید بگویم که استفاده از تاکسی‌ها در عمان به هیچ وجه ارزان نخواهد بود. برای مثل از بدو ورود شما به عمان نیز همانند دیگر کشورها باید یک هزینه سنگین از فرودگاه را تا محل اقامت خود متقبل شوید. این هزینه می‌تواند برای یک مسیر کمتر از ده دقیقه برای شما چیزی حدود 700 هزار تومان باشد.

وضعیت تاکسی‌های اینترنتی در عمان چگونه است؟

یکی از شیوه‌های استفاده از حمل و نقل عمومی در عمان استفاده از تاکسی‌ها و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی در عمان است. شما می‌توانید با ورود به کشور عمان دو اپلکیشن Marhaba Taxi و OTaxi را دانلود کرده و از آن‌ها برای حمل و نقل استفاده کنید. تاکسی‌های مرحبا تاکسی تقریبا 3 برابر گرانتر از سایر تاکسی‌ها در عمان هستند. اما این گرانی نیز به دلیل خدمات بیشتری است که نسبت به سایر تاکسی‌ها ارائه می‌دهند.

آیا تاکسی ایرانی در عمان وجود دارد؟

شاید استفاده از یک تاکسی با راننده‌ی هم وطنی در عمان از بهترین اتفاق‌ها در یک کشور دیگر باشد. اما باید گفت که کشور عمان از جمله کشورهای سختگیری است که شغل تاکسیرانی در آن فقط متعلق به کسانی است که ملیت عمانی دارند، پس این موضوع به ندرت می‌تواند اتفاق بیافتد. اما ناامید نشوید شما می‌توانید با استفاده از خدمات لیدینگ عمان برای حمل نقل خود در عمان یک خودرو با یک راننده ایرانی اجاره کنید تا با اطمینان و هزینه‌ی کمتر سفر خود در عمان را به پایان برسانید.

استفاده از تاکسی‌ها چه خطراتی می‌تواند برای مسافر داشته باشد؟

از موارد بسیار با اهمیت در سفر به عمان و یا هر کشور دیگر این است که رانندگان تاکسی‌های آن کشور با مشاهده‌ی مسافر بودن و همینطور نابلدی مسافر از او سواستفاده کنند. این سواستفاده می‌تواند شامل افزایش قیمت، مسیرهای اشتباه و هچنین افزایش طول مسیر با دور زدن های مکرر برای افزایش کرایه باشد. پس باید در انتخاب تاکسی دقت لازم را داشته باشید و مراقب باشید سرتان کلاه نرود.

پیشنهاد جایگزین برای استفاده از حمل و نقل عمومی در عمان چیست؟

به عنوان یک شخص با تجربه در زمینه مهاجرت و سفرهای خارجی توصیه می‌کنم که برای حمل و نقل خود در یک کشور خارجی از جمله عمان دقت لازم را به خرج دهید تا در طول سفر خود موضوعات متفرقه شما را از سفرتان دل زده نکند. به شما پیشنهاد میکنیم به جای استفاده از تاکسی‌ها و یا اتوبوس‌ها برای حمل و نقل، از خودروهای اجاره‌ای که توسط شرکت‌های معتبر اجاره خودرو برای عمان وجود دارند استفاده کنید. شما می‌توانید با اطمینان خودرو خود را از این شرکت‌ها با راننده و یا بدون راننده اجاره کنید و قدم بزرگی برای راحتی و آسایش خود در سفر بردارید.

 مرور کلی

حمل و نقل عمومی در عمان می‌تواند از طریق اتوبوس‌ها و یا تاکسی‌ها انجام شود. استفاده از اتوبوس‌ها نسبت به تاکسی‌ها در عمان مقرون به صرفه‌تر بوده اما خوب نیازمند شناخت از ایستگاه‌ها و مناطق مختلف عمان است. تاکسی‌های فرودگاه بسیار گران هستند و استفاده از آن‌ها می‌تواند هزینه سنگینی را برای شما در پی داشته باشد. همچنین در عمان تاکسی‌های اینترنتی متنوعی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مراقب باشید در زمان استفاده از تاکسی‌ها در عمان مورد سواستفاده‌ی تاکسیران‌های عمانی واقع نشوید. بهتر است برای سفر به عمان از خودروها و یا راننده‌های مشخص استفاده کنید تا هم در هزینه‌ها صرفه جویی کرده و هم سفر خود را به بهترین شکل به پایان برسانید. با لیدینگ عمان می‌توانید با اطمینان خودرو خود را با راننده ایرانی و یا حتی بدون راننده اجاره کرده و سفر خود را به بهترین شکل به پایان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up