اجاره خودرو بهترین راه برای کشف عمان است. با داشتن یک ماشین، می‌توانید به راحتی و با سرعت از یک نقطه به نقطه دیگر سفر کنید و از مناظر خیره‌ کننده این کشور لذت ببرید. در لیدینگ عمان، ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین خودروی مناسب برای سفر خود را پیدا کنید. ما به شما اطلاعات جامعی در مورد شرکت‌های اجاره خودرو در عمان، انواع خودروها و هزینه‌ها ارائه می‌دهیم.

اجاره خودرو در عمان

شما با مجموعه لیدینگ عمان می‌توانید قبل از رسیدن به کشور عمان، خودروی مورد نظرتان را برای هر یک از شهرهای این کشور رزرو کنید. این امر باعث آسوده شدن کار شما در حمل و نقل و صرفه جویی در هزینه‌های تاکسی می‌شود.

کشور عمان از ماشین‌هایی با کیفیت بالا برخوردار است؛ زیرا مسیر خیابان و جاده‌های شهرهای عمان شیب‌دار می‌باشد. با این حال در زمان اجاره‌ی ماشین به این نکته توجه کنید که موتور خودروی مورد نظرتان قدرت بالایی داشته باشد.

شما پس از رسیدن به مقصد با یک متصدی مسلط به فارسی از سمت شرکت رنت خودرو در ارتباط خواهید بود. متصدی شرکت، ماشین را به شما تحویل خواهد داد و بعد از آن برای مسائلی مانند تعمیر و وجود مشکل در خودرو به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد. شما توانایی جاره هر نوع خودرویی را دارید که می‌توانید سواری باشد یا یک خودروی 4*4 تا با آن آفرود در عمان را نیز تجربه کنید.

اگر قصد سفر به عمان دارید و نمی‌خواهید ماشین شخصی خودتان را به این سفر ببرید، هیچ مانعی وجود ندارد. شما می‌توانید با اجاره‌ی ماشین با راننده و بدون راننده، با ماشین مورد علاقه‌یتان به عمان بیایید و یک خاطره‌ی به یاد ماندنی برای خود و یا خانواده‌تان بسازید. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

اجاره خودرو توسط توریست‌ها در عمان

با توجه به اینکه گواهینامه ایران مورد تائید کشور عمان می‌باشد، اما بعضی از شرکت‌های بیمه و شرکت‌های رنت ماشین، گواهینامه ایران را قبول ندارند. پس یکی از موارد مورد نیاز برای رانندگی در عمان داشتن گواهینامه بین‌المللی است.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت رانندگی در عمان:

fiber_manual_recordسن قانونی رانندگی در عمان 18 سال است اما برای اجاره ماشین حداقل سن فرد باید 21 سال باشد.
fiber_manual_recordپرداخت 50 ریال عمان بابت حق دپوزیت (هزینه‌ی رهن خودرو) برای خسارت یا جریمه‌های احتمالی و ضمانت برگرداندن ماشین.
fiber_manual_recordدر بعضی از شرکت‌های رنت ماشین، فقط افرادی که یک سال از اخذ گواهینامه‌شان گذشته باشد حق اجاره ماشین دارند.
fiber_manual_recordداشتن اصل گواهینامه بین‌المللی.
fiber_manual_recordدر شرکت‌های رنت ماشین، محدودیت سنی برای افراد مسن وجود ندارد فقط تعدادی از آن شرکت‌ها برای اجاره ماشین به افراد مسن (افراد بالای 75 سال) هزینه‌ی بیشتری می‌گیرند.
fiber_manual_recordداشتن اصل پاسپورت.

اجاره ماشین توسط افراد مقیم عمان

افرادی که به تازگی اقامت عمان را گرفتند، به اجاره ماشین برای رفت و آمد و گذراندن امور زندگی‌شان نیاز پیدا خواهند کرد. شرایط و مدارک مورد نیازِ اجاره‌یِ ماشین برای افراد مقیم عمان مشابه شرایط توریست‌ها می‌باشد با این تفاوت که نیازی به پرداخت حق دپوزیت ندارند.

حق دپوزیت خودرو در عمان
حق دپوزیت خودرو در عمان

مزایای اجاره ماشین در عمان

بزرگترین مزیت اجاره ماشین در عمان به جای ماشین خود، صرفه جویی در هزینه‌های تعمیر، سرویس ماشین و استهلاک خودرو است؛ چرا که شرکت‌های رنت ماشین موظف به نگهداری و تعمیر خودروها می‌باشند.

مردم عمان دارای وسیله نقلیه شخصی هستند، این امر باعث می‌شود تا خیلی نیازی به وسیله‌های حمل و نقل عمومی نداشته باشند. بر همین اساس بعضی از مسیرها دارای وسیله‌های حمل و نقل عمومی نیست و این امر برای توریست‌ها یک نکته منفی در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از مسیرها تحت پوشش وسیله‌های نقلیه عمومی نیستند و این امر باعث می‌شود تا بسیاری از خیابان‌ها و مناظر جذاب عمان را از دست بدهید.

هزینه‌ی اجاره ماشین در عمان

شرکت‌های رنت ماشین، انواع مختلف ماشین با قیمت‌های ارزان، میان رده و لوکس را  دارند تا بتوانند هر نوع سلیقه و بودجه‌ای را پوشش ‌دهند.قیمت اجاره ماشین بستگی به مدل و نوع ماشین دارد که متوسط هزینه‌ی آن از روزی 9 ریال تا 50 ریال می‌باشد. همچنین می‌توان هزینه اجاره ماشین را به دلار پرداخت کرد.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره‌ی اجاره ماشین در عمان و قوانین شرکت های رنت ماشین و شرایط رانندگی در کشور عمان بدانید می‌توانید با ما در تماس باشید.

قوانین و مقررات رانندگی در عمان

looks_one

همانطور که پیش‌تر بیان کردیم شرکت‌های رنت ماشین، 50 ریال برای دپوزیت بابت خسارت‌های احتمالی دریافت می‌کنند؛ پس با رعایت این قوانین می‌توانید از این ضرر و زیان‌ها جلوگیری کنید.

looks_two

سرعت مجاز در شهرهای عمان 40 تا 80 کیلومتر بر ساعت است. در خارج از شهرها سرعت مجاز 90 کیلومتر و در بزرگراه‌های عمان 120 کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

looks_3

کشور عمان برای جلوگیری از تخلفات، تصادف و حفظ ایمنی شهروندان خود در همه‌ی شهرهای خود دوربین‌های کنترل سرعت قرار داده است تا رانندگان را رصد کند.

قوانین رانندگی در عمان
رانندگی در عمان
looks_4

رانندگی در مستی، در اکثر کشورهای جهان جرم طلقی می‌شود، اما در عمان حساسیت‌های بیشتری را به خود گرفته است. در صورت اثبات مستی در رانندگی، فرد مجرم به یک سال زندان محکوم می‌شود و باید 200 ریال عمان را به عنوان جریمه بپردازد.

looks_5

کمربند ایمنی در عمان از نکات مهم قوانین راهنمایی و رانندگی شمرده می‌شود، اما بستن کمربند برای هر سن دارای تفاوت‌هایی است. کودکان زیر 10 سال باید بر روی صندلی عقب خودرو بنشینند. همچنین کودکانی که زیر 4 سال سن دارند، باید روی صندلی مخصوص کودک بنشینند.

نحوه اجاره خودرو در عمان

برای اجاره خودرو در عمان باید حداقل از یک هفته قبل، یک شرکت اجاره خودر معتبر انتخاب کنید. لیدینگ عمان خدمات متفاوتی را در زمینه اجاره خودرو به شما ارائه می‌دهد. برای اجاره خودرو در عمان در ابتدا شما باید نوع سرویس خود یعنی اجاره ماشین بدون راننده یا با راننده را مشخص کنید. در قدم بعدی نوع خودرو مورد نظر خود را با توجه به بودجه‌ی خود تعیین کرده و سپس مدت زمان اجاره خودرو را مشخص کنید. (در نظر داشته باشید که حداقل مدت زمان اجاره خودرو در عمان 3 روز است.) بعد از انتخاب خودرو و تعیین زمان اجاره خودرو؛ مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو را ارائه داده و خودرو را رزرو کنید. در این رزرواسیون در واقع یک قرار داد آنلاین با شما بسته می‌شود که یک نسخه از آن در اختیار شما قرار می‌گیرد. در قدم آخر شما با پرداخت مبلغ اجاره خودرو در زمان تحویل، خودرو را تحویل بگیرید.

اجاره خودروهای لوکس در عمان

عمان از معدود کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس با جاذبه‌های گردشگری دیدنی است. شاید شما نیز یکی از هزاران نفری باشید که رویای رانندگی با یک خودرو لوکس در خیابان‌های خاص عمان را در سر داشته باشید. باید بگویم که رویای شما دست یافتنی‌ست. ما در لیدینگ عمان با رنت خودرو لوکسی که می‌خواهید، شما را در تحقق رویاهایتان و همچنین یک سفر لذت بخش و بدون نگرانی نداشتن وسیله یاری خواهیم کرد. شما لایق رسیدن به هرآنچه که می‌خواهید هستید، فقط کافیست خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنید و با ما در ارتباط باشید.

اجاره خودرو لوکس در عمان

اجاره بلند مدت خودرو در عمان

قبل‌تر نیز اشاره کردیم که حداقل مدت زمان اجاره خودرو در عمان 3 روز است. اما اگر قصد سفر طولانی به عمان را داشته باشیم و بخواهیم خودرو مورد نظر خود را به صورت ماهیانه اجاره کنیم تکلیف چیست؟

از دیگر امکاناتی که برای شما در نظر گرفته‌ایم این است که می‌توانید خودرو مورد نظر خود را به صورت بلند مدت و یا ماهیانه از ما اجاره کرده و با خیالی آسوده به سفر لذت بخش خود در عمان پرداخته و در هزینه‌های حمل و نقل خود صرفه جویی کنید. تنها چیزی که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر قصد سفر در فصول شلوغ سال را دارید از قبل برای انجام رزرواسیون اقدام کنید.

رنت خودرو در عمان
رنت ماشین در عمان
رنت خودرو در عمان

تفاوت پلاک‌ خودروهای اجاره‌ای در عمان

خودروهای اجاره‌ای در تمامی شهرها و کشورهای مهم جهان به عنوان یک بخش مهم برای رضایت توریست در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر صنعت توریست، شاید شخصی برای انجام امور اداری نیاز به خودرو داشته باشد، که باعث می‌شود این خودروها برای همه افراد مفید واقع شوند. در عمان نیز این خودروها وجود دارند، روش تشخیص این خودروها در عمان بسیار راحت است، تنها با یک نگاه ساده به پلاک، می‌توانید این خودروها را تشخیص دهید. این خودروها در عمان با پلاک قرمز رنگ دیده می‌شوند و دارای حرف T می‌باشند، این حرف به معنی رنت یا اجاره می‌باشد. پلاک خودروهای اجاره‌ای با پلاک‌های عادی و شخصی متفاوت هستند و برای توریست یک شاخص است، این امر باعث می‌شود تا ساکنین عمان به راحتی شما را تشخیص دهند.

اگر قصد اقامت بیش از سه ماه در عمان را دارید، باید گواهینامه رانندگی کشور عمان را تهیه کنید، چرا که راهنمایی و رانندگی عمان، گواهینامه توریستی و بین‌المللی را تا 3 ماه مجاز می‌داند.

شرایط اجاره خودرو برای آفرود در عمان

عمان با داشتن مناظر طبیعی متنوع و کویرهای شنی، مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان به آفرود در عمان است. برای تجربه آفرود در عمان، اجاره خودرو مناسب ضروری است. شرایط اجاره خودرو برای آفرود در عمان به طور کلی مشابه شرایط اجاره خودرو معمولی است، با تفاوت‌های جزئی:

مدارک مورد نیاز:

 • پاسپورت
 • کارت اعتباری
 • پرداخت ودیعه: مبلغی به عنوان ضمانت برای خسارات احتمالی
 • گواهینامه رانندگی بین‌المللی: به همراه گواهینامه رانندگی ایرانی
آفرود در عمان
اجاره خودرو آفرود در عمان
نکات مهم در زمینه آفرود در عمان
 1. مجوز: برای رانندگی در خارج از شهر، به مجوز از پلیس عمان نیاز دارید.
 2. تجهیزات: تجهیزاتی مانند وینچ، بکسل، الوار و … برای آفرود ضروری هستند.
 3. تجربه: اگر تجربه آفرود ندارید، با یک راننده باتجربه یا تور آفرود همراه شوید.
 4. بیمه: بیمه مسئولیت شخص ثالث برای رانندگی در عمان الزامی است. برای آفرود، به بیمه جداگانه نیاز دارید.
 5. نوع خودرو: برای آفرود، به خودرویی قدرتمند با سیستم چهارچرخ محرک نیاز دارید. خودروهای شاسی بلند 4x4 با قدرت موتور بالا برای آفرود مناسب هستند.

اجاره خودروهای برقی در عمان

عمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در خاورمیانه در زمینه توسعه پایدار، به دنبال ترویج استفاده از خودروهای برقی است. به همین منظور، شرکت‌های مختلفی در عمان خدمات اجاره خودروهای برقی را ارائه می‌دهند.

مزایای اجاره خودروهای برقی در عمان
 • کاهش هزینه‌ها: هزینه سوخت خودروهای برقی به طور قابل‌توجهی کمتر از خودروهای بنزینی و دیزلی است.
 • کاهش آلودگی: خودروهای برقی هیچ‌گونه آلایندگی هوا و صوتی تولید نمی‌کنند.
 • رانندگی لذت‌بخش: رانندگی با خودروهای برقی به دلیل شتاب و گشتاور بالا، بسیار لذت‌بخش است.
keyboard_arrow_up