شرایط اخذ اقامت دائم عمان

شرایط اخذ اقامت دائم در عمان

یکی از سؤالات بسیار مهمی که در ذهن همه‌ی افرادی که قصد مهاجرت به کشور عمان را دارند این است که آیا مهاجران ایرانی می‌توانند اقامت دائم و تابعیت عمان را دریافت کنند یا خیر؟ با توجه به راه‌های متفاوتی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد شرایط اخذ اقامت دائم، متفاوت است. به همین جهت تصمیم گرفتیم شرایط اخذ اقامت دائم عمان و شرایط دریافت تابعیت این کشور را موردبررسی قرار دهیم. اگر پیدا کردن پاسخ این سؤال برای شما نیز مهم است، پس این مقاله را به‌دقت مطالعه کنید. درصورتی‌که احساس می‌کنید به اطلاعات بیشتری درباره‌ی این موضوع نیاز دارید حتماً به بخش مقالات سایت ما مراجعه فرمایید.

چگونه می‌توان به کشور عمان مهاجرت کرد؟

همان‌طور که میدانید عمان کشوری پادشاهی در جنوب دریای عمان است که با کشورمان مرز دریایی مشترک دارد. امروزه عمان به‌عنوان یکی از ثروتمندترین و مدرن‌ترین کشورهای منطقه شناخته می‌شود که منبع اصلی درآمدش از صنعت نفت به دست می‌آید. زبان رسمی این کشور سلطنت نشین، غالبا عربی است اما اکثر مردم به زبان انگلیسی هم تسلط دارند. مردم عمان پیرو دین اسلام هستند به همین جهت تقریباً فرهنگ مردمان این کشور با ایرانی‌ها شباهت بسیاری دارد.
قبل از اینکه بخواهیم درباره شرایط اخذ اقامت دائم عمان صحبت کنیم باید ابتدا با همه‌ی روش‌های مهاجرت به این کشور آشنا شویم، پس ابتدا به معرفی مختصر این روش‌ها خواهیم پرداخت:

 مهاجرت به عمان از طریق تحصیل
 مهاجرت از طریق کار
 مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 مهاجرت از طریق ازدواج
مهاجرت از طریق تولد

درست است که با استفاده از این راه‌ها امکان دارد به اقامت در این کشور دست‌یابید اما مدت‌زمان آن‌ها همگی کوتاه‌مدت هستند. اگر کمی درباره‌ی کشور عمان تحقیق کرده باشید حتماً متوجه شده‌اید که عمان با قوانین سخت‌گیرانه‌اش شناخته می‌شود اما بااین‌حال اخذ اقامت دائم غیرممکن هم نیست!

شرایط اخذ اقامت دائم عمان

اگر فرد بتواند موفق به اخذ اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری شود، فقط می‌تواند اقامت موقت با حداکثر اعتبار دوساله دریافت کند. شرایط اخذ اقامت دائم در این کشور برای مهاجران بسیار دشوار است و اما غیز ممکن نخواهد بود. در اکثر مواقع مهاجرانی که قبلاً موفق به گرفتن اقامت کوتاه‌مدت شده‌اند بعد از اتمام اعتبار، بر اساس نوع اقامت فرد یا کشور عمان را ترک می‌کند و یا آن را تمدید می‌کند.
درواقع اقامت دائم عمان فقط به مهاجرانی اعطا می‌شود که با یک تبعه‌ی عمانی ازدواج کنند و 5 سال از زندگی مشترکشان گذشته باشد یا از طریق سرمایه گذرای اقدام کرده باشند. اما همه روش های سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود فقط با خرید ملک در خاک عمان می توان اقامت دائم دریافت کرد. با اخذ ویزای کاری هم می تواند برای دریافت اقامت دایم اقدام کرد، البته مشاغل محدودی مانند برخی رشته های پیراپزشکی می توانند برای این ویزا درخواست بدهند. توجه داشته باشید که گرفتن اقامت دائم به معنای اخذ پاسپورت عمان نیست.

شرایط اخذ پاسپورت عمان چیست؟

پاسپورت عمان امکان سفر بدون ویزا به 39 کشور جهان، سفر با اخذ ویزا در بدو ورود به 41 کشور و سفر به 118 کشور جهان با اخذ ویزا از مبدأ را برای شخص فراهم می‌نماید.
تنها افرادی که شرایط زیر را داشته باشند میتواندد پاسپورت کشور عمان را دریافت کنند:
 افرادی که بیش از 20 سال در عمان زندگی کرده‌اند.
 زنان مهاجری که با مرد تبعه‌ی عمان ازدواج‌کرده و 15 سال از زندگی مشترک آن‌ها گذشته است.
 زن خارجی که از همسر عمانی خود طلاق گرفته یا بیوه شده است و بیشتر از 15 سال در این کشور زندگی کرده است.
 فرزندانی که از مادران عمانی متولدشده‌اند.

آشنایی با شرایط دریافت تابعیت عمان

گرفتن پاسپورت و تابعیت عمان روش های مختلفی دارد. نکته‌ی بسیار مهمی که درباره‌ی قوانین مهاجرتی عمان وجود دارد این است که سیستم حاکم بر این کشور، قانون سیستم خون است. بر اساس این قانون به نوزاد متولدشده در خاک عمان تابعیت داده نمی‌شود و پدر و مادر وی نیز موفق به دریافت تابعیت این کشور نخواهند شد. همان‌طور که می‌بینید اخذ تابعیت کشور عمان روند بسیار پیچیده و زمان بری دارد پس اگر قصد دارید تا اقامت و یا تابعیت این کشور را کسب کنید می‌توانید از خدمات تخصصی مجموعه‌ی ما یعنی لیدینگ عمان استفاده کنید.

در پایان
شما می‌توانید از راه‌های متفاوتی مانند تحصیل، کار، ازدواج با شهروند عمانی، اقامت این کشور را به دست بیاورید. اما نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که شما نمی‌توانید به‌وسیله‌ی همه‌ی این روش‌ها اقامت دائم عمان را دریافت کنید. یکی از راه‌هایی که به شما دررسیدن به اقامت دائم این کشور کمک می‌کند ازدواج با یک شهروند عمانی است ولی حتی این روش نیز فقط در شرایط خاص منجر به اخذ تابعیت می‌شود.
در پایان امیدواریم که مطالبی که بیان کردیم برای شما مفید واقع‌شده باشد. درصورتی‌که درباره‌ی این قبیل موضوعات نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید حتماً با ما تماس بگیرید. کارشناسان حرفه‌ای لیدینگ عمان مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سؤالات شما بزرگواران هستند.

با تشکر ویژه از همراهی شما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up