صادرات فرش به عمان، مراحل و مزایا

صادرات فرش به عمان

صادرات فرش به عمان می‌تواند فرصتی عالی برای بافندگان فرش دستباف باشد، همچنین بازار عمان می‌تواند برای فرش ماشینی نیز فرصتی مناسب باشد. این عمل می‌تواند از چند طریق انجام شود که در ادامه مطلب برای شما کاملا شرح داده شده است.

چرا صادرات فرش به عمان

ایران از زمان باستان هنر فرش بافی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌داده است و هم اکنون نیز مردم جهان ایران را با فرش‌های نفیس می‌شناسند.

مزایای صادرات فرش به عمان

چند دلیل باعث می‌شود که صادرات فرش به عمان  یک کار بسیار موفق باشد. بازار عمان بسیار گسترده است و می‌تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد.

1.تقاضا

مردم عمان همچنان زندگی را به سبک سنتی ادامه می‌دهند، این امر باعث شده است تا بازار فرش در عمان جذابیت و استقبال زیادی را برای فرش ایرانی داشته باشد. فرش‌های ایرانی کیفیت و تنوع زیادی دارند که باعث شده است تا محبوبیت فرش‌ ایرانی در این کشور بسیار زیاد باشد.

2.دسترسی آسان

عمان با ایران دارای مرز دریایی مشترک است، این امر باعث شده است تا هزینه کارگو و حمل و نقل به عمان بسیار مناسب باشد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد.

مسیرهای دریایی و کشتیرانی برای صادرات فرش به عمان نیز دارای شرایط بسیار مناسبی است و این عمل در بهترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

3.سودآوری

قیمت فرش صادراتی در عمان قیمت بالاتری را دارد، در نتجیه بازار عمان می‌تواند مناسب‌تر از بازار ایران باشد. قدرت ارزی عمان نیز باعث شده است تا این کشور کالاهای لوکس ایران را به راحتی خریداری کند.

4.توانایی رقابت

فرش ایران دارای بهترین کیفیت است و در جهان بی نظیر شمرده می‌شود، این فرش‌ها در انواع سایز، طرح و رنگ مشاهده می‌شود.

5.فرصت‌های گسترش بازار فروش

عمان دارای بازار بین المللی بسیار قوی می‌باشد، این امر باعث شده است تا فرصت برند سازی در بازارهای گسترده‌تر فراهم شود.

6.روابط بین الملل

روابط تجاری سیاسی و تجاری بین ایران و عمان در شرایط خوبی است و می‌تواند برای سهولت صادرات فرش به عمان بسیار مناسب باشد.

همچنین دولت عمان برای سرمایه گذاری‌های خارجی نیز شرایط بسیار مناسبی را فراهم کرده است، در نهایت می‌توان صادرات فرش دستباف به عمان را با راحتی بیشتر در دستور کار قرار داد.

مراحل صادرات فرش به عمان

برای دریافت بیشترین بهره وری از صادرات فرش به عمان، شما باید چندین مرحله را به بهترین نحو اجرا کنید. لیدینگ عمان در مسیر صادرات فرش به عمان همراه شما است، کافی است با برای کسب اطلاعات با ما تماس برقرار کنید.

1.درک بازار

درک بازار در چندین بحث شناخت مشتری، تحلیل رقبا و دانستن قوانین صادرات است.

شناخت مشتری

اول از همه نیاز است تا شناخت کافی نسبت به سلیقه و نیاز مردم عمان را داشته باشید. می‌توان معیارهای زیر را برای ارزیابی بازار عمان در نظر بگیرید.

 • طرح
 • رنگ
 • اندازه
 • قیمت
شناخت رقبا

رقبای شما در نحوه کار شما بسیار تاثیر گذار هستند و باید به خوبی نحوه کار و استراتژی‌های فروش و بازاریابی رقیب را بدانید. همچنین خدمات پس از فروش رقبا نیز تاثیر زیادی در ایجاد موفقیت دارد.

قوانین

آشنا بودن با قوانین نیز می‌تواند تاثیر زیادی در سرعت و روند عرضه شما داشته باشد.

در نتیجه باید اقدام به تهیه ملزومات یک تجارت عالی در بازار عمان را داشته باشید.

3.مجوزها

مجوزهای شما بستگی به روش فروش شما دارد، اما برخی از مجوزهایی که باید در ایران دریافت شود به شرح زیر است.

مجوز اصالت

برای صادرات فرش دستباف به عمان، شما باید گواهی اصالت داشته باشید که می‌توان این مجوز را از مرکز کلی فرش ایران دریافت کنید.

مجوز کیفیت و استاندارد

کالاهای صادراتی باید داری استانداردهای لازم باشند و فرش نیز از این قائده مستثنا نیست، مجوزها را می‌توان از وزارت استاندارد ایران تهیه کرد.

بازاریابی

بازاریابی شما باید بر اساس نحوه فروش شما صورت بگیرد، چرا که ممکن است شما فقط شما در یک نمایشگاه اقدام به عرضه بین المللی نمایشگاه کنید یا اقدام به ثبت شرکت کنید.

بازاریابی فرش در عمان

4.حمل و نقل

برای حمل و نقل و صادرات فرش به عمان، با لیدینگ عمان همراه باشید، چرا که لیدینگ عمان با قوانین حمل و نقل و فروش کالا به خوبی آشنا است.

حمل و نقل

برای صادرات فرش به عمان، کافی است یک بسته بندی مناسب را داشته باشید تا در مسیر از آسیب‌ به دور باشد.

بهترین روش حمل فرش به عمان نیز راه دریایی است، چرا که دارای کمترین هزینه و بالاترین امنیت است.

گمرک

برای ترخیص فرش از گمرک عمان، شما باید با تشریفات گمرک این کشور آشنایی لازم را داشته باشید. اما مجوزها و کارهای زیر به طور معمول در ترخیص کالای صادراتی از گمرک عمان نیاز است.

 • گواهی مبدا یا منشا
 • گواهی استاندارد
 • بارنامه
 • بیمه بار
 • فاکتور تجاری
 • مشخصات درج شده بر روی کالا
 • پرداخت عوارض گمرک

راه‌های فروش فرش در عمان

شما می‌توانید فرش را بر اساس راه‌های مختلفی به فروش برسانید که هر کدام برا اساس اهداف تجاری و بودجه تعریف می‌شود. اما بهترین راه‌های فروش فرش در عمان به شرح زیر است.

1.ثبت شرکت

با ایجاد ثبت شرکت شما می‌توانید فروشگاه اختصاصی خود را دارا باشید و با برند خود اقدام به صادرات فرش به عمان کنید.

شما همچنین می‌توانید شعب مختلفی را در عمان ایجاد کنید که این امر می‌تواند در فروش و برند سازی شما بسیار موثر باشد.

ثبت شرکت در عمان ممکن است چالش‌هایی را برای شما به همراه داشته باشد، چرا که شما نیاز به تهیه زیرساخت‌های لازم مانند ملک تجاری و دفتر را دارید.

2.صادرات و فروش

روش دیگر فروش شما می‌تواند بازاریابی و فروش شما به بازار آزاد باشد. این نوع فروش نیاز به زیر ساخت خاصی ندارد و می‌توانید فرش خود را با قرار داد به فروشگاه‌ها بدهید. اما شما نمی‌توانید خدمات پس از فروش خود را به راحتی ارائه بدهید. چرا که واسطه در بین شما قرار گرفته است.

نقش تبلیغات در فروش

پس از صادرات فرش به عمان، شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات، فروش خود را به راحتی چند برابر کنید. این امر می‌تواند در فروش شما بسیار تاثیرگذار باشد و همچنین ایجاد کیفیت در ذهن مشتری را داشته باشد.

برای تبلیغات در عمان، با لیدینگ عمان همراه باشید.

جمع بندی

به طور کلی صادرات فرش به عمان می‌تواند تاثیر زیادی را در فروش شما داشته باشد و برند شما را بین المللی می‌کند. اما برای این کار کافی است تا با یک استراتژی مناسب پیش بروید، چرا که در صورت برنامه ریزی نادرست به چالش بخورید.

لیدینگ عمان در مسیر صادرات فرش به عمان با شما همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up