شرایط مهاجرت به عمان از طریق تولد

مهاجرت به عمان از طریق تولد

این روزها همه به فکر یک زندگی با آرامش و مطمئن هستند. تعداد زیادی از ایرانیان به خاطر مشکلات اقتصادی فراوان و نرخ تورم زیاد به دنبال مهاجرت به کشوری هستند که بتوانند یک زندگی با آرامش رفاهی و اجتماعی بالا را تجربه کنند.از طرفی همان‌طور که می‌دانید در طی چند سال اخیر، پیدا کردن شغل مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی مردم کشورمان بوده است و حتی باگذشت زمان افراد کمتری موفق به پیدا کردن شغل موردنظرشان می‌شوند. این موضوع باعث نگرانی خیلی از خانواده‌ها شده است و مردم به دنبال راه چاره‌ای هستند تا آینده‌ی فرزندانشان را تضمین کنند. به خاطر همین خیلی‌ها به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر افتاده‌اند. در این میان کشور عمان به خاطر پتانسیل بالای اقتصادی که دارد یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ی والدین برای ساخت یک زندگی ایده آل برای فرزندانشان محسوب می‌شود. هدف از این مقاله آشنایی با موضوع مهاجرت به عمان از طریق تولد می باشد.

مهاجرت از طریق تولد به عمان

همان‌طور که میدانید کشور عمان یکی از کشورهای مهاجرتی در خاورمیانه است که افراد زیادی به خاطر امنیت، رفاه اجتماعی، نرخ تورم پایین، اقتصاد با ثبات و ارز ملی قوی خواهان مهاجرت به آن می‌باشند. درواقع یکی از روش‌های رایج برای مهاجرت به کشورهای مختلف، مهاجرت از طریق تولد است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مهم این روش، مربوط به اخذ تابعیت عمان است البته شرایط خاصی برای آن وجود دارد. عمان نیز مانند دیگر کشورهای جهان قوانینی برای مهاجرت از طریق تولد تدوین کرده است که در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کامل این قوانین بپردازیم.

بررسی قوانین اقامت از طریق تولد در عمان

کشورهای مختلف برای تابعیت فرزندان متولدشده به دو روش عمل می‌کنند یا بر اساس سیستم خون عمل می‌کنند یا سیستم خاک. ولی این دو سیستم چگونه کار می‌کنند؟ برای آشنایی بیشتر با قوانین مهاجرت عمان از طریق تولد باید با این دو سیستم  آشنایی نسبی داشته باشید. به همین جهت اول به معرفی این دو سیستم می‌پردازیم:

 • معرفی سیستم خاک برای تولد فرزند :

کشورهایی مانند آمریکا، برزیل، کانادا و … از طریق این سیستم به فرزندان متولدشده تابعیت کشور خود را می‌دهند. بر اساس این سیستم، فرزندی که در محدوده‌ی مرزی کشوری به دنیا بیایید، تابعیت آن کشور به او اعطا خواهد شد. می‌توان گفت که این روش آسان‌ترین راه برای اخذ تابعیت است.

 • معرفی سیستم خون برای تولد فرزند:

در حالت کلی اخذ تابعیت به‌وسیله این روش بسیار سخت‌تر از روش قبلی است. بر اساس سیستم خون به دنیا آوردن فرزند در کشوری که قوانینش بر طبق سیستم خون است، برای اخذ تابعیت آن کشور کافی نخواهد بود.

قوانین کشور عمان بر اساس سیستم خاک است یا خون؟

کشور عمان ازجمله کشورهایی است که بر اساس سیستم خون عمل می‌کند. یعنی برای اخذ تابعیت این کشور صرفاً تولد فرزند در عمان کفایت نمی‌کند، مگر این‌که والدین فرزند دارای تابعیت عمان باشند. اخذ تابعیت عمان از طریق تولد، فقط در صورت وجود شرایط زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

 • پدر و مادر کودک، عمانی باشند و کودک در خاک عمان به دنیا بیاید.
 • فرزندی که پدر و مادر عمانی دارد در خارج از خاک عمان به دنیا بیاید.
 • کودک توسط یک شخص عمانی به فرزندخواندگی پذیرفته شود.

خب حتماً این سؤال برایتان پیش‌آمده است که آیا فرزند متولدشده در خاک عمان، می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند یا خیر؟

راه دیگری برای اخذ اقامت فرزندانی که در خاک عمان به دنیا آمده‌اند و خانواده‌های آن‌ها تمایل دارند برای فرزندشان اقامت عمان را بگیرند وجود دارد، آن‌هم این است که اقامت 5 ساله برای فرزندان خود بگیرند و پس پایان اعتبار اقامت، دوباره اقدام به تمدید آن کنند. البته اخذ اقامت 5 ساله برای فرزندان نیز به همین سادگی نخواهد بود و فقط تحت شرایط خاص امکان‌پذیر خواهد شد. اگر شما هم تمایل دارید تا برای خود و خانواده اتان اقامت عمان را به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان مجرب ما استفاده کنید. همچنین برای آشنایی با شرایط اخذ تابعیت و اقامت 5 ساله‌ی عمان با ما تماس بگیرید.

هزینه زایمان در عمان

هزینه ی زایمان د رعمان به موارد مختلفی از جمله موارد زیر، متفاوت باشد:

 1. نوع بیمارستان: بیمارستان های خصوصی به طور کلی هزینه های بیشتری نسبت به بیمارستان های دولتی و مراکز درمانی عمومی دارند.
 2. نوع زایمان: زایمان طبیعی معمولا ارزان تر از زایمان سزارین در عمان است.
 3. استفاده از اپیدورال یا سایر روش های بیهوشی: استفاده از اپیدورال یا سایر روش های تسکین درد می تواند به هزینه زایمان در عمان اضافه کند.
 4. بیمه درمانی: اگر بیمه درمانی داشته باشید، ممکن است بخشی از هزینه های زایمان را تحت پوشش بیمه قرار دهد.به طور کلی، می توان هزینه زایمان در عمان رابه شرح زیر برآورد کرد:
 • زایمان طبیعی در بیمارستان دولتی: 1000 تا 2000 ریال عمان (معادل 260 تا 520 دلار آمریکا)
 • زایمان سزارین در بیمارستان دولتی: 2000 تا 3000 ریال عمان (معادل 520 تا 780 دلار آمریکا)
 • زایمان طبیعی در بیمارستان خصوصی: 3000 تا 5000 ریال عمان (معادل 780 تا 1300 دلار آمریکا)
 • زایمان سزارین در بیمارستان خصوصی: 5000 تا 10000 ریال عمان (معادل 1300 تا 2600 دلار آمریکا)

لازم به ذکر است که این فقط یک برآورد کلی است و هزینه واقعی ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

بهترین راه برای اخذ اقامت عمان از طریق تولد

با توجه به اینکه عمان در طی چند سال اخیر علاوه بر امنیت بالا، عملکرد سیاسی و اقتصادی بسیار خوبی از خود نشان داده است، پس می‌توان گفت که یکی از بهترین مکان‌های جهان برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت خواهد بود. اگر به دنبال یک راه برای  اخذ اقامت عمان از طریق تولد هستید حتماً باید با قوانین مهاجرتی این کشور آشنایی کامل داشته باشید؛ زیرا باوجود قوانین به نسبت سخت این کشور برای مهاجران، مسلماً کار دشواری در پیش رو خواهید داشت. اما وجود یک راهنمای باتجربه، می‌تواند شما را در کمترین زمان به هدف موردنظرتان برساند. مجموعه‌ی حرفه‌ای ما آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به شما بزرگواران است فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

در پایان

عموماً کشورها قوانین مهاجرتی خود را بر اساس سیستم خاک یا سیستم خود بناکرده‌اند. قوانین مهاجرتی کشور عمان بر پایه‌ی سیستم خون بنا شده است، پس عجیب نیست که اخذ تابعیت عمان این‌قدر دشوار است. بر اساس سیستم خون، اگر فرزندی که پدر و مادر وی تابعیت عمان ندارند در خاک این کشور به دنیا بیاید، نمی‌تواند تابعیت این کشور را کسب کند. اما می‌توان برای آن کودک اقامت کوتاه‌مدت عمان را گرفت و پس از اتمام اعتبار مدت‌زمان اقامت، باید برای تمدید آن اقدام نمود. این موضوع مهم را در نظر بگیرید که اخذ اقامت دائم عمان هرچند ممکن است سخت باشد اما غیرممکن نیست…! لیدینگ عمان در این مسیر همراه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up