مهاجرت کاری اتباع افغانستان به عمان

افغانستان در سال‌های اخیر، شاهد درگیری‌های زیادی درون کشور بوده است که به موجب این ناامنی، مهاجرت اتباع افغانستانی به کشورهای دیگر زیاد شده است. دولت عمان در سال 2022 پنجره‌ای جدید را برای مهاجرت کاری اتباع افغانستانی به عمان گشود و به این منظور 1000 ویزای کاری را برای اتباع افغانستانی ارائه داد.

ویزای کاری عمان برای اتباع افغانستان

برای مهاجرت اتباع افغانستان به عمان، راه‌های زیادی وجود دارد، که می‌توان به ویزای تحصیلی و ثبت شرکت و دریافت اقامت برای اتباع افغانستان در عمان اشاره کرد. اما ویزای کاری را می‌توان یکی از بهترین راه‌های ورود به عمان دانست، چرا که روند آسانی برای دریافت ویزای کاری برای اتباع افغانستانی وجود دارد و هزینه آن نیز به صرفه است.

شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به عمان

اتباع افغانستان در طول مهاجرت به عمان و قبل از آن باید دارای شرایط مجاز برای ورود و دریافت ویزای کار در عمان شوند.

1.شرایط سنی

برای مهاجرت کاری به عمان باید دارای حدود سنی تعیین شده باشید.

حداقل سن:

مهاجرت کاری فقط برای افراد بالای 18 سال در دسترس است.

حداکثر سن:

مهاجران نباید بالای 65 سال سن را داشته باشند، یا به نوعی نباید به حد سن بازنشستگی نزدیک باشند.

2.سوابق کیفری

سوسابقه، یک نکته منفی در پرونده مهاجرتی کاری شما به عمان محسوب می‌شود. طبق این اصل مهاجرت به مشکل بر می‌خورد یا نیاز به ارائه مدرک‌ها و مجوزهای خاص می‌شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با مشاوران مهاجرتی لیدینگ عمان در تماس باشید.

3.سلامت روحی و جسمی

فرد مهاجر نباید دارای مشکلات جسمانی یا اختلالات روانی باشد.

4.توانایی برقراری ارتباط

عمان کشوری عربی است که زبان رسمی آن نیز عربی است، اما زبان انگلیسی نیز در این کشور بسیار مورد استقبال قرار می‌گیردو به عنوان زبان دوم شناخته می‌شود. در نتیجه باید توانایی ارتباط با این زبان‌ها را داشته باشید.

5.داشتن پیشنهاد شغلی

برای دریافت ویزای کاری عمان، باید در ابتدا پیشنهاد کار توسط کارفرمای عمانی را داشته باشید، پس دریافت تائیدیه صلاحیت را  از کارفرمای عمانی فراموش نکنید.

6.منابع مالی

برای ابتدای مهاجرت به عمان، شما باید تمکن مالی خود را اثبات کنید، در صورت نداشتن تمکن مالی اولیه، ممکن است از ورود شما به عمان جلوگیری شود.

مدارک لازم برای مهاجرت اتباع افغانستانی به عمان

ارائه مدارک مورد نیاز و کامل به مقامات عمانی، یک امر بسیار مهم محسوب می‌شود.

1.مدرک تحصیلی

داوطلب افغانستانی باید دارای تحصیلات باشد، تحصیلات در عمان بسیار مهم است و رابطه مستقیمی بین کار و مدرک تحصیلی وجود دارد.

2.سابقه و رزومه کاری

برای ورود به عمان، شما باید در حرفه مورد نظرتان استاد باشید و دارای سابقه کار باشید، پس بهتر است قبل از ورود به عمان، رزومه کاری را به بهترین نحو جمع کرده و سوابق بیمه را نیز در آن گنجاند.

3.پاسپورت معتبر

پاسپورت باید دارای 2 رکن اصلی باشد.

  • دریافت پاسپورت

پاسپورت باید از کشور افغانستان دریافت شود و نمی‌توان از کشورهایی که در آن اقامت موقت را دارید پاسپورت دریافت کنید.

  • اعتبار پاسپورت

پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار را داشته باشد و در صورت بروز نبودن پاسپورت، ممکن است دریافت ویزای کاری عمان به مشکل بخورد.

4.عکس

عکس باید در قالب 3*4 و زمینه سفید تهیه شود، همچنین صورت نباید دارای پوشیدگی توسط موی سر و عینک باشد، بانوان نیز باید با حجاب کامل عکس تهیه کنند.

5.قرار داد کاری

ارائه قرار داد کاری به مقامات عمانی، دریافت ویزای کاری را برای اتباع افغانستانی بسیار آسان‌تر می‌کند.

6.بیمه درمانی

بیمه درمانی برای دولت عمان بسیار اهمیت دارد، پس باید حتما ارائه این مدرک را در دستور کار قرار دهید.

 

این مدارک باید برای وزارت کار و امور اجتماعی عمان ارسال شود.

 

پروسه دریافت ویزای کار عمان برای افغانستانی‌ها

پس از ارسال مدارک مورد نیاز به اداره کار عمان، در صورت وجود نداشتن مشکل در پرونده و تائید پرونده، ظرف چند هفته، ویزای کار عمان برای شما ارسال می‌شود.

مزایای مهاجرت اتباع افغانستان به عمان

عمان را می‌توان در چندین زمینه بررسی کرد و یک نتیجه جامع دریافت کرد، چرا که این کشور در زمینه‌های زیادی دارای برتری است که به شرح زیر است.

1.امنیت

عمان در دهه‌های اخیر به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده است، که به موجب این امنیت، از تمام کشورهای منطقه به این کشور سرازیر شده‌اند. افغانستان نیز از این قانون مستثنا نیست و طی سالیان اخیر، مهاجران زیادی را در عمان به خود دیده است.

2.قدرت ارزی

عمان دارای سومین ارز قدرتمند جهان است، همین امر باعث شده است تا کار در این کشور بسیار پر سود باشد، در نهایت کشورها و افراد زیادی به عمان برای سرمایه گذاری مشتاق شده‌اند. این مزایا برای مهاجران افغانستانی نیز در دسترس است و بر این اساس این مورد، می‌توان عمان را برای مهاجرت بسیار مناسب دانست.

3.مهاجر پذیر

عمان را می‌توان از 10 برتر کشور دنیا در مهاجر پذیر بودن دانست. مردم عمان با مهاجران رابطه خوبی را دارند.

4.فرصت‌های شغلی

فرصت‌های شغلی در عمان به دو دسته تقسیم می‌شود.

1.کسب و کارهای جدید

عمان را باید کشوری در حال توسعه دانست، این امر باعث شده است تا این کشور، بازار کار اشباعی را تجربه نکند و جا برای کسب و کارهای نو ظهور را داشته باشد.

2.نیروی کار

عمان وسعت زیادی را دارد، اما این کشور در مقابل وسعت زیاد، جمعیت بسیار کمی را دارد، همین امر باعث شده است تا این کشور در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به نیروی کار داشته باشد.

5.توسعه رو به بهبود

عمان در طی دهه‌های اخیر، پیشرفت چشمگیر بسیار زیادی را داشته است، که این پیشرفت همچنان ادامه دارد. با مهاجرت به این کشور، می‌توان در برنامه توسعه این کشور شرکت کرد و فرصت‌های کاری و شغلی زیادی را به دست آورد.

6.تحصیل فرزندان

در عمان مدارس زیادی وجود دارد که تحصیل در این مدارس هیچ محدودیتی را به همراه ندارد و فرزندان اتباع افغانستانی نیز می‌توانند به تحصیل مشغول شوند.

مدارس انگلیسی زبان نیز در عمان وجود دارند.

7.حقوق بیشتر

حقوق کار در عمان از کشورهای ایران و پاکستان بسیار بیشتر می‌باشد که عمان یک کشور بسیار مناسب برای مهاجرت به حساب می‌رود.

جمع‌بندی

عمان دارای مزایای زیادی برای مهاجرت اتباع افغانستان به عمان است، این مزایا باعث می‌شود تا عمان به یک مقصد عالی برای مهاجرت اتباع افغانستانی به عمان شود. مهاجرت به عمان دارای چالش‌هایی است، اما شما می‌توانید با ارتباط با مشاوران لیدینگ عمان، به راحتی به کشور عمان مهاجرت کنید، چرا که این لیدینگ عمان دارای سابقه بسیار درخشان در امر مهاجرت است.

13 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up