تقویم نمایشگاه های عمان

تقویم نمایشگا های عمان 2024

ایجاد روابط بازرگانی و تجاری با کشورهای حوزه خلیج‌فارس در سالیان گذشته رشد روز افزونی را تجربه کرده است. بسیاری از صاحبین کسب‌وکار فعالیت‌های تجاری و رویدادهای بین‌المللی همسایگان جنوبی ایران را به طور روزانه رصد می‌کنند و به دنبال شبکه‌سازی کاری با همتایان بین‌المللی صنعت خود هستند. در این بین عمان نقش بیشتری را نسبت به دهه گذشته در منطقه ایفا می‌کند. به دنبال سیاست‌های کلان این کشور در مباحث اقتصادی بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و حتی کشورهای شرق آسیا به این کشور توجه بیشتری نشان می‌دهند. از مهم‌ترین رویدادهای فعالین صنایع، نمایشگاه‌های بین‌المللی است که در عمان و بیشتر در شهر مسقط، پایتخت این کشور برگزار می‌شوند. در این مقاله به معرفی تقویم نمایشگاه های عمان در سال ۲۰۲۴ می‌پردازیم.

۲۲ نمایشگاه بین‌المللی در عمان ۲۰۲۴

در سال ۲۰۲۴ تعداد ۲۲ نمایشگاه بین‌المللی در عمان برگزار می‌شود که همگی این نمایشگاه‌ها در پایتخت عمان، شهر مسقط دایر خواهند شد. از این تعداد ۱۱ نمایشگاه پیش از انتشار این مقاله برگزار شده‌اند. در ادامه لیست کامل نمایشگاه‌ها و تاریخ برگزاری را مشاهده می‌کنید.

جدول نمایشگاه های عمان 2024

راهکارهای شرکت در نمایشگاه های عمان

اولین قدم برای حضور موفق در نمایشگاه‌های عمان ۲۰۲۴، انتخاب نمایشگاه مناسب است. با توجه به تنوع رویدادها در این کشور، باید نمایشگاهی را انتخاب کنید که با حوزه فعالیت شما، مخاطب هدف و بودجه‌تان همسو باشد. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه ی شرکت در نمایشگاه های عمان میتوانید با کارشناسان لیدینگ عمان تماس حاصل فرمایید.

آماده‌سازی برای نمایشگاه

برای آماده‌سازی می‌توانید از چک‌لیست زیر استفاده کنید:

 • طراحی و ساخت غرفه: غرفه شما ویترین کسب‌وکارتان در نمایشگاه است، پس باید آن را به‌گونه‌ای جذاب و چشم‌نواز طراحی کنید که توجه بازدیدکنندگان را جلب کند.
 • تهیه مواد تبلیغاتی: بروشور، کاتالوگ، و سایر مواد تبلیغاتی را تهیه کنید که اطلاعات جامعی در مورد محصولات یا خدمات شما ارائه می‌دهند.
 • آموزش پرسنل غرفه: پرسنل غرفه شما باید به‌خوبی آموزش دیده باشند تا بتوانند به سؤالات بازدیدکنندگان پاسخ دهند و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند، اهمیت زبان انگلیسی دراین‌خصوص بسیار بالاست.
 • تهیه هدایا و نمونه محصولات: هدایای تبلیغاتی و نمونه محصولات خود را برای ارائه به بازدیدکنندگان آماده کنید.

نکاتی برای آماده‌سازی نمایشگاه:

 • هر چه زودتر برای نمایشگاه برنامه‌ریزی کنید تا زمان کافی برای آماده‌سازی همه چیز داشته باشید.
 • به تمام جزئیات، از جمله طراحی غرفه تا مواد تبلیغاتی، توجه کنید.
 • به پرسنل غرفه خود آموزش‌های لازم را بدهید تا بتوانند به بهترین نحو از شما نمایندگی کنند، از این موضوع به‌هیچ‌عنوان غافل نشوید.
 • و در نهایت برای هر گونه اتفاق غیرمنتظره‌ای آماده باشید و یک برنامه پشتیبان داشته باشید.

حضور در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه فقط به معنای ایستادن در غرفه و انتظار آمدن مشتریان نیست. شما باید فعالانه با بازدیدکنندگان تعامل داشته باشید و آنها را به غرفه خود جذب کنید. موارد زیر قطعاً به حضور فعالانه شما کمک می‌کند:

 • با لبخند و خوش‌رویی با بازدیدکنندگان صحبت کنید و به سؤالات آنها به طور کامل پاسخ دهید.
 • به طور واضح و صریح محصولات یا خدمات خود را به بازدیدکنندگان معرفی کنید.
 • هدایای تبلیغاتی و نمونه محصولات خود را به بازدیدکنندگان ارائه دهید تا آنها را بهتر با خود آشنا کنید.
 • کارت ویزیت خود را با بازدیدکنندگان مبادله کنید تا بتوانید بعد از نمایشگاه با آنها در تماس باشید.

پیگیری پس از نمایشگاه

پس از اتمام نمایشگاه، وظیفه شما بیشتر است و باید شبکه ساخته شده در نمایشگاه را محکم‌تر کنید. پیشنهاد ما به شما راهکارهای زیر است:

 • با تمام کسانی که در طول نمایشگاه با آنها ملاقات کردید تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا به اطلاعات بیشتری نیاز دارند یا خیر.
 • به مخاطبانتان نمونه‌های رایگان یا تخفیف در اولین خریدشان ارائه دهید.
 • مخاطبانتان را از طریق ایمیل یا خبرنامه از اخبار و رویدادهای جدید خود مطلع کنید.
سخن پایانی

امیدواریم موارد بالا شما را در مسیر حضور فعالانه‌تر در تجارت خود با کشورهای دیگر و علی‌الخصوص همتایان خود در حوزه خلیج‌فارس یاری کند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص حضور بهتر در نمایشگاه‌ها از اهمیت مشورت‌گرفتن از سایر همکاران و رقبای خود که سابقه فعالیت بین‌المللی دارند غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up