افتتاح حساب بانکی در عمان

افتتاح حساب بانکی در عمان

عمان از جمله کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس است که به دلایل زیادی همچون ثبات اقتصادی خوب و ارزش پولی بالا مقصد بسیاری از مهاجران از جمله ایرانیان می‌باشد. افتتاح حساب بانکی در عمان یکی از امور مهم پس از اخذ اقامت عمان است. ساختن حساب بانکی در عمان، می‌تواند به راحتی صورت بگیرد.

شاید سوالات زیر را هنگام افتتاح حساب با خود داشته باشید.

پس از مهاجرت چطور، ساختن حساب بانکی در عمان چگونه است؟

آیا افتتاح حساب برای مهاجران در عمان شرایط خاصی دارد؟

مدارک مورد نیاز برای ساختن حساب بانکی در عمان چه چیزهایی هستند؟

و سوالاتی از این قبیل. در این مقاله سعی می‌کنیم به سوالات شما در این رابطه پاسخ داده و موضوع افتتاح حساب بانکی در عمان را برای شما شفاف سازی کنیم.

انواع حساب بانکی که در عمان می‌توان باز کرد؟

قبل از اینکه اقدام به افتتاح حساب بانکی در عمان کنید اولین چیزی که باید آن را مشخص کنید، این است که می‌خواهید یک حساب شخصی در عمان افتتاح کنید یا قصد ثبت شرکت و سپس افتتاح حساب بانکی شرکتی در عمان دارید. بنابراین می‌توان در عمان دو نوع حساب شخصی و شرکتی افتتاح کرد.

حساب بانکی شخصی:

برای افتتاح این نوع حساب بانکی در عمان احتمالا با سختی زیادی مواجه نخواهید شد. شما می‌توانید با مدارک شناسایی به بانک مورد نظر خود در عمان مراجعه کرده و اقدام به افتتاح حساب بانکی برای خودتان در این کشور کنید.

حساب بانکی شرکتی:

حساب بانکی شرکتی عبارت است از حسابی که متعلق به یک شرکت یا فرد حقوقی است. افتتاح این نوع حساب بانکی در عمان با چالش‌های بیشتری همراه خواهد بود. پس از اینکه شرکتی در عمان ثبت کردید باید مدارکی که توسط بانک‌های عمان برای افتتاح حساب شرکتی در عمان مشخص شده را آماده و مراحل افتتاح حساب را آغاز کنید. افتتاح این نوع حساب بانکی چون با سختی بیشتری همراه است و کاغذ بازی زیادی دارد به طور معمول توسط مشاوران تجاری با شیوه‌های آسان تر انجام می‌شود. برای افتتاح این نوع حساب می‌توانید از مشاوران تجاری موسسه لیدینگ عمان کمک بگیرید.

شرایط ایجاد حساب بانکی در عمان

همان طور که گفتیم برای ساختن حساب بانکی برای مهاجران در عمان قوانین سختگیرانه‌ای وجود ندارد. هر فرد با توجه به داشتن شرایطی که در ادامه خواهیم گفت قادر به افتتاح حساب بانکی در بانک‌های این کشور خواهد بود. کسی که میخواهد در بانک‌های عمان حساب باز کند باید به سن قانونی رسیده باشد.

همچنین فرد مهاجر باید تابعیت قانونی عمان و یا ویزای معتبر اقامت عمان را به بانک مورد نظر خود ارائه دهد. فرد باید یک آدرس سکونت معتبر و مشخص در کشور عمان داشته باشد و آدرس محل سکونت خود را به بانک ارائه دهد. برای افتتاح حساب بانکی در عمان ارائه مجموعه مدارک که توسط بانک و کشور عمان مشخص شده الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای تاسیس حساب بانکی در عمان

بعد از اینکه بررسی شد شرایط ساخت حساب در عمان را دارید باید مجموعه‌ای از مدارک را به بانک ارائه دهید.

از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اصل و کپی پاسپورت عمان
 2. دو قطعه عکس در اندازه و کیفیت پاسپورت
 3. قرار دادی برای ثابت کردن محل سکونت
 4. کارت اقامت
 5. برای حساب شخصی، ارائه گواهی از محل کار خود برای اینکه تایید کند ماهیانه حقوق شما را به آن حساب واریز خواهد کرد.
 6. برای حساب شرکتی ارائه معرفی نامه با سربرگ شرکت به بانک

بعد از تکمیل مدارک و ارائه مدارک مشخص شده به بانک باید درخواست افتتاح حساب را کرد. در نظر داشته باشید که در افتتاح حساب بانکی شخصی باید نوع حساب بانکی را که می‌خواهید را نیز مشخص کنید. منظور از نوع حساب بانکی این است که می‌خواهید یک حساب جاری داشته باشید یا یک حساب پس انداز.

در کشور عمان نیز حساب جاری به معنای داشتن حساب بانکی است که فرد برای نیازهای روزانه با امکان واریز و برداشت به آن نیاز دارد. حساب پس انداز نیز حسابی است که فرد برای پس اندازهای بلند مدت خود باز میکند تا بتواند مبلغی را که پس انداز می‌کند به صورت بلند مدت و ایمن در آن نگه داری کند.

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم افتتاح حساب در عمان ممکن است با سختگیری‌هایی همراه باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد افتتاح حساب خود را به افرادی می‌سپارند که آگاهی کاملی را در این زمینه داشته باشند. شما می‌توانید افتتاح حساب خود در عمان را به کادر مجرب لیدینگ عمان بسپارید و با خیالی آسوده و بدون درگیری حساب بانکی خود در عمان را در کمترین زمان دریافت کنید.

 کارت‌های بانکی در عمان

پس از ساختن حساب بانکی در عمان، بانک به شما یک کارت بانکی به اسم خودتان تقدیم می‌کند که در واقع همان کارت از عوامل اصلیِ مورد نیاز شما برای زندگی در عمان است. همان طور که در ایران نیز برای بسیاری از کارهای روزمره نیاز به کارت‌های بانکی داریم در کشور عمان نیز این نیاز برقرار است.

در کشور عمان نیز تعداد زیادی از مشاغل و ادارات فقط کارت اعتباری قبول می‌کنند.(ممکن است در مواردی پول نقد هم بپذیرند.) با داشتن کارت اعتباری اگر به پول نقد نیز نیاز پیدا کنید می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز موجود در سطح شهرهای عمان و همان کارت بانکی پول نقد مورد نیاز خود را تهیه کنید.

مزایای افتتاح حساب بانکی در عمان

ساختن حساب بانکی در عمان نیز همانند مهاجرت به عمان مزایای زیادی در پی خواهد داشت. بانک‌های کشور عمان تمامی استانداردهای جهانی را که یک بانک خوب باید داشته باشد را دارا هستند. همچنین بانک‌های عمان نیز همانند بسیاری از کشورها از شیوه‌های مدرن بانکداری استفاده می‌کنند. در پایین تعدادی از مزیت‌های افتتاح حساب بانکی در عمان را آورده‌ایم.

 1. به دلیل برخورداری کشور عمان از امنیت بالا نگه‌داری پول در بانک‌های این کشور نیز از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود
 2. به دلیل ثبات ارزی کشور عمان، ارزش پول و ارز نگه‌داری شده در بانک‌های عمان به خوبی حفظ خواهد شد.
 3. با افتتاح حساب بانکی در عمان بخش اعظمی از فعالیت‌های مالی روزانه را به شیوه‌ای آسوده‌تر انجام خواهید داد.
 4. پس از افتتاح حساب بانکی در عمان به راحتی می‌توانید به کشور خود یا هر کشوری در هر جای دنیا بدون اتلاف وقت پول انتقال دهید.
 5. معافیت مالیاتی با افتتاح حساب بانکی در عمان
 6. امکان ایجاد درگاه‌های پرداخت بین المللی شرکتی
 7. استفاده از کارت‌های بانکی کشور عمان در کشورهای عضو GCC
 8. و…

مراحل افتتاح حساب بانکی در عمان

برای افتتاح حساب بانکی در عمان باید مراحل زیر را دنبال کرد تا با موفقیت بتوان افتتاح حساب را به انجام رساند.

 1. بانک مورد نظر خود در شهری مورد نظر خود در عمان را انتخاب کنید.
 2. نوع حساب خود را مشخص کنید.
 3. به بانک مورد نظر خود مراجعه کرده و درخواست فرم افتتاح حساب کنید.
 4. مدارک مورد نیاز را تهیه و به بانک ارائه دهید.
 5. مبلغ مشخصی را برای افتتاح حساب به بانک بدهید

حساب بانکی و ثبت شرکت در عمان

یکی از اقدامات مهم پس از ثبت شرکت در عمان، ساختن حساب بانکی در عمان است، چرا که شما برای انجام معاملات، نیاز به ارتباط مالی دارید.

نتیجه گیری

در بانک‌های عمان دو نوع حساب شخصی و شرکتی افتتاح می‌شوند که با درک شرایط و مدارک مورد نیاز آن‌ها و پیگیری می‌توانید یک حساب بانکی در عمان داشته باشید تا به راحتی بتوانید فعالیت‌های روزانه و فرآیندهای مالی شرکت خود را بدون مشکل انجام دهید. در نتیجه از مزایای داشتن یک حسابی بانکی معتبر در عمان بهره‌مند خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up