اخذ اقامت و ویزای سرمایه گذاری در عمان

اخذ ویزای سرمایه گذاری عمان

در چند سال اخیر، شاهد این هستیم که افراد زیادی به مهاجرت می­‌اندیشند و در صدد دریافت ویزای کشور دیگری می­‌باشند. کشورهای زیادی وجود دارد که می­‌توان برای دریافت اقامت و مهاجرت به آن اقدام کرد. یکی از این کشورها که ایرانیان زیادی برای مهاجرت به آن برنامه‌ریزی می­‌کنند کشور عمان می­‌باشد.

کشور عمان به دلیل موقعیت جغرافیایی، ثبات سیاسی و اقتصادی، نرخ پایین بیکاری، عدم نوسان نرخ ارز، روند رو به رشد اقتصادی و… همواره مورد توجه مهاجران بوده است. یک روش مهاجرت به کشور عمان، استفاده از فرصت سرمایه‌ گذاری در عمان می‌­باشد. در این مقاله به دریافت ویزای عمان و همچنین بررسی ویزای سرمایه‌گذاری عمان می­‌پردازیم.

ویزای سرمایه‌ گذاری عمان چیست؟

یکی از روش‌­های رایج اخذ ویزا و دریافت اقامت کشور عمان، اقدام از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور می‌­باشد. قابل ذکر است که با دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری عمان، شما اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست نمی‌آورید و فقط ویزای سرمایه‌ گذاری شما تمدید خواهد شد.

به چند روش­‌ زیر می­‌توان در عمان سرمایه‌ گذاری کرد:

 • ثبت شرکت در عمان

رایج‌­ترین راه اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری در کشور عمان، اقدام از طریق ثبت شرکت است. دریافت ویزا از این روش و نیز تمدید آن، بستگی به طرح تجاری، میزان پیشرفت و تاثیر مثبت تجارت شما در رشد اقتصادی کشور عمان دارد.

 • خرید ملک در عمان

دریافت اقامت کشور عمان از طریق خرید ملک دائمی نیست و با دریافت ویزا، اجازه اقامت شما و خانواده به مدت مشخصی در عمان فراهم می‌شود. تا زمانی که مالکیت ملک را در اختیار دارید ویزای شما تمدید خواهد شد.

 • خرید اوراق قرضه در عمان

خرید اوراق قرضه و سهام شرکت‌ها و واحد‌های تجاری کشور عمان، یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در این کشور می­‌باشد. توجه داشته باشید که خرید اوراق قرضه در عمان منجر به دریافت اقامت این کشور نمی‌­شود و صرفا جهت سرمایه‌ گذاری مناسب است.

 • داشتن سپرده بانکی در عمان

افراد خارجی قادرند با داشتن سپرده بانکی مشخص و رعایت قوانین بانکی عمان، اقدام به سرمایه‌ گذاری در این حوزه نمایند. اما صرفا داشتن سپرده بانکی، منجر به دریافت اقامت کشور عمان نخواهد شد.

مدارک مهم جهت اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری عمان از طریق ثبت شرکت

 • طرح تجاری
 • گواهی وزارت صنعت و بازرگانی
 • اثبات تمکن مالی
 • کپی قرارداد شراکت
 • پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • مدارک شناسایی ترجمه شده
 • دو قطعه عکس مطابق با عکس پاسپورت
 • تحویل فرم تکمیل شده دریافت ویزا

مدارک مهم جهت اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری عمان از طریق خرید ملک

 • مدارک شناسایی خریدار
 • مدارک شناسایی اعضای خانواده و بستگان درجه یک
 • کپی پاسپورت خریدار
 • اظهار نامه املاک عمان توسط خریدار خارجی
 • کپی ثبت تجاری برای اشخاص حقوقی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا

هزینه اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری عمان

در کشور عمان در برخی از حوزه‌های سرمایه‌ گذاری، شما می­‌توانید ویزای سرمایه‌ گذاری ده ساله و پنج ساله را دریافت کنید. در صورت ثبات سرمایه‌ گذاری و پیشرفت طرح تجاری امکان تمدید ویزا را خواهید داشت. برای دریافت اقامت ده ساله در کشور عمان، نیاز به حداقل سرمایه‌ گذاری ۵۰ هزار ریال عمانی است و در صورت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک نیز، حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار ریال عمانی لازم است. امکان دریافت ویزای اقامت ۵ ساله در کشور عمان نیز، با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک  به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار ریال عمانی فراهم خواهد شد.  هزینه ویزای متقاضی اصلی برای اقامت ده ساله ۵۰۰ و اقامت ۵ ساله ۳۰۰ ریال عمان می­‌باشد. میزان هزینه پرداختی برای دریافت ویزای اعضای خانواده، جهت اقامت ده ساله ۱۰۰ و اقامت ۵ ساله ۵۰ ریال عمان است. قابل ذکر است که برای تمدید مدت اقامت هر شخص نیز، پرداخت همین مبلغ الزامی است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری عمان

شرط اصلی دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری عمان، داشتن سرمایه و دارایی کافی و در واقع اثبات تمکن مالی فرد است. ابتدا سرمایه‌ گذار خارجی باید به سرمایه‌ گذاری به یکی از روش‌های ذکر شده بپردازد. پس از تحویل مدارک مورد نیاز به سازمان‌های مربوطه، ویزای سرمایه‌ گذاری را ابتدا به مدت ۶ ماه و سپس به مدت ۲ سال دریافت خواهد کرد. در صورت تداوم و پیشرفت شرکت، ویزای شخص به صورت دو ساله تمدید خواهد شد. در صورت خرید زمین در کشور عمان، ساخت و ساز آن باید طی چهار سال انجام پذیرد. همچنین با خرید ملک، مالکیت آن ۹۹ ساله خواهد بود و انتقال مالکیت از طریق ارث امکان پذیر نیست. در صورت فروش ملک، دیگر امکان اقامت فرد در کشور عمان وجود نخواهد داشت.

اخذ ویزا برای خانواده‌ی­ سرمایه گذار در عمان

یک سرمایه‌ گذار بعد از طی کردن تمام مراحل قانونی و اداری و گرفتن مجوز جهت سرمایه‌ گذاری در کشور عمان، کارت اقامت خود را دریافت خواهد کرد. پس از آن اعضای خانواده درجه یک سرمایه‌ گذار اصلی می‌­توانند ویزای دو ساله اقامت در کشور عمان را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. این اقامت دو ساله برای فرزند دختر مجرد، بدون محدودیت سنی ولی برای فرزند پسر مجرد تا ۲۱ سال است. این ویزای دو ساله در صورت واجد شرایط بودن افراد تمدید می‌شود.

اخذ ویزا برای نیروی کار در عمان

بعد از راه اندازی یک شرکت و یا کسب و کار می­‌توانید اقدام به پذیرش نیروی خارجی نمایید و برای استخدام نیروی کار اقدام کنید. مدت ویزای اقامت برای نیروی کار در عمان دو ساله است و در صورت ادامه همکاری، مجددا دو ساله تمدید خواهد شد.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی یکی از راه‌های مهاجرتی می‌­باشد. کشور عمان با توجه به ویژگی‌­های اقتصادی و منطقه‌ای خود، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌ گذاری و گسترش تجارت است. اما با سرمایه‌ گذاری در کشور عمان اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت نخواهید کرد. چندین روش برای سرمایه گذاری در عمان وجود دارد که تنها برخی از آن‌ها، منجر به اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری عمان و اقامت موقت شما در این کشور خواهد شد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در کشور عمان هستید، تیم متخصص لیدینگ عمان همواره شما را در این مسیر راهنمایی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up