جاذبه‌های گردشگری صلاله، پوشش گیاهی و مناطق جذاب

جاذبه‌های گردشگری صلاله، یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری عمان شناخته می‌شوند. شهر صلاله با داشتن این طبیعت، به یکی از بهترین شهرهای گردشگری شبه جزیره عربستان تبدیل شده است.

دمای هوا در این منطقه تقریبا 30 درجه است و بارش‌های باران در این شهر بسیار زیاد است.

پوشش گیاهان در صلاله

منطقه صلاله بیش از 183 نوع گیاه میوه‌دار را در دل خود جای داده است، این گیاهان به طور کلی خوراکی نیستند.

گیاهان سمی

در صلاله 22 گیاه سمی کشف شده است که می‌توان به گیاهان زیر اشاره کرد.

  • کورتون باغی
  • سنبل
  • سیب زمینی
  • لوبیا
  • ترادسکانتیا زبرینا

در سفر به این منطقه در نظر داشته باشید که از نزدیک شدن به این مواد اجتناب کنید و حیوانات خانگی خود را از این گیاهان دور نگه دارید.

علف هرز

سرزمین صلاله 22 نوع علف هرز را دارا است که به شرح موارد زیر است.

  • شیپور شیطان
  • برگ نقره‌ای شبگرد

اما از متداول‌ترین گیاهان در این منطقه می‌توان از گونه‌های زیر نام برد.

1.گل قبرستانی

این گیاه در غرب هند وجود دارد و به خاطر معطر بودن این گیاه، از گیاه برداشت می‌کنند.

2.لیچی

این درخت ارتفاع نسبتا زیادی را دارد و همیشه سبز است، میوه‌های این درخت به رنگ صورتی است و پوست نسبتا خشنی را دارد. میوه این درخت بسیار آبدار است و طعم خوبی را دارد.

3.ترادسکانتیا زبرینا

این گیاه به عنوان علف هرز شناخته می‌شود و گیاهان مفید را از بین می‌برد.

4.گواوا

این درخت همیشه دارای برگ‌هایی سبز است و باعث جذب حشرات می‌شود. چوب این درخت برای پخت کباب بسیار مرغوب است و میوه این درخت نیز خوراکی است.

5.درخت چتر کوچک

این گیاه نیز دارای برگ‌های همیشه سبز است و به عنوان گیاه اپارتمانی نیز شناخته می‌شود. این گیاه بدلیل دارا بودن اگزالات کلیسم به بدن آسیب می‌زند و باید از اسفتاده از این گیاه اجتناب کرد.

مکان‌های گردشگری صلاله

در این مکان چشمه‌ها و آبشارها و همچنین جنگل‌های بسیار زیادی وجود دارد که به شرح زیر است.

آبشار عین کور

این آبشار دارای ارتفاع زیادی است و در میان صخره‌ها و جنگل‌ها محصور شده است، در این مکان می‌توان به آفرود نیز پرداخت. هوا در این منطقه بسیار معتدل است و می‌توان در اینجا کمپ برپا کرد.

در پایین ابشار عین کور، یک حوضچه به رنگ آبی نیز خودنمایی می‌کند. وجود درختان باوباب نیز زیبایی این منطقه را چند برابر کرده است.

آبشار جرزیز

ارتفاع تقریبی بین 7 تا 10 متر را دارد و یک حوضچه عمیق را در پایین خود تشکیل داده است. وجود جنگل‌ها در پشت آبشار، زیبایی این آبشار را چند برابر می‌کند. جرزیز نیز یک مکان عالی برای کمپ و تفریح یک روزه است.

آبشار غده

در این آبشار چندین آبشار کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در نهایت به یک حوضچه عمیق در پایین تشکیل داده‌اند، این آبشار با درختان بسیار محاصر شده است و یک مکان منحصر به فرد را به وجود آورده است.

وادی عربوت

این منطقه را دشت و کوهستان‌های سرسبز تشکیل داده است، همین امر باعث شده است مناظر شگفت‌انگیزی در این منطقه به وجود بیاید. دشت‌ها و کوه‌ها برای چرای دام‌های افراد بومی نیز مکان بسیار خوبی به شمار می‌رود.

جاذبه‌های گردشگری صلاله

چشمه صحلنوت

این چشمه در شمال شهر صلاله قرار گرفته است و آب بسیار ضلالی در این چشمه قابل مشاهده است. آب این چشمه از دل کوه می‌جوشد و فضای سبزی را نیز می‌توانید در این چشمه مشاهده کنید.

نتیجه‌گیری:

صلاله را می‌توان بهشتی در مناطق گرم و خشک شبه جزیره عربستان دانست. این مکان برای کشورهای جنوب خلیج فارس، از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد این کشورها برای سیاحت به عمان می‌آیند و سودآوری بسیاری را برای عمان به همراه دارد. شما نیز می‌توانید از این مکان زیبا به راحتی دیدن کنید، تنها کافی است با مشاورین لیدینگ عمان در تماس باشید. لیدینگ عمان بهترین خدمات را در سفر توریستی شما به عمان برای شما فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up