اپرایی متفاوت در خانه مسقط

خانه‌ اپرای رویال مسقط

اکثر کشورها برای نمایش فرهنگ غنی جامعه و تاریخ وطنشان، محیط‌های فرهنگی زیادی را می‌سازند. عمان به دلیل داشتن فرهنگی غنی از نظر موسیقی و هنر، مکانی متفاوت را ساخته است که تمام جزئیات این مکان زیبا را برای شما شرح خواهیم داد. خانه اپرای مسقط، یکی از دیدنی‌ترین نقاط شهر مسقط محسوب می‌شود.

خانه اپرا در عمان: نمادی از فرهنگ و هنر

خانه اپرا در عمان، تالار اپرای سلطنتی مسقط، یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این کشور است. این بنا که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد، اولین خانه اپرا در منطقه خلیج فارس و شبه جزیره عربستان است.
خانه اپرای مسقط در عمان یک ساختمان چند منظوره است که علاوه بر اپرا، می‌تواند میزبان فعالیت‌های مختلفی مانند کنسرت، تئاتر، کنفرانس و گردهمایی‌های فرهنگی و هنری باشد. این بنا که بازتابی از معماری معاصر عمان است، ظرفیت پذیرایی از حداکثر ۱۱۰۰ نفر را دارا می‌باشد.
مجموعه تالار اپرا شامل تالار کنسرت، سالن اجتماعات، باغ و فضای سبز، بازاری فرهنگی به نام گالری اپرا که دارای رستوران‌ها و کافه‌های متعدد، بوتیک‌های لوکس و مرکز هنرهای اپرا، موسیقی و تئاتر است.

خانه‌ اپرای رویال مسقط 7

تاریخچه تاسیس

سلطان قابوس، که محبوب‌ترین شاه عمان شناخته می‌شود، علاقه‌ای خیلی خاص به موسیقی کلاسیک داشت، از همین رو او به فکر ساخت یک محیط فرهنگی و هنری افتاد. سلطان قابوس در سال 2001 دستور ساخت یک خانه اپرا را صادر کرد. باید بدانید که نام اپرای عمان در ابتدا “خانه اپرای سلطنتی مسقط” بود، که در نهایت با نام ROHM (Royal Opera House Mucqat) شناخته شد. ساخت خانه اپرا در عمان در سال ۲۰۰۷ آغاز شد و در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱ افتتاح شد.

سازنده و معمار خانه اپرا مسقط

این خانه توسط Carillion Alawi در سال 2011، ساخته شد، زمان تاسیس این اپرا، اپرای توراندوت در اسپانیا نیز بازگشایی شد.

خانه اپرا در عمان یک شاهکار معماری است که نماینگر میراث معماری عمانی، عربی و اسلامی در دوره‌های مختلف است. این بنا در ۸ طبقه (۳ طبقه زیر زمین و ۵ طبقه بالاتر از آن) ساخته شده است.

نمای بیرونی خانه اپرا با کاشی‌های آبی و سفید پوشیده شده است که یادآور معماری سنتی عمانی است. در داخل بنا، عناصر معماری اسلامی مانند گنبدها، ستون‌ها و مقرنس‌ها به چشم می‌خورند.

خانه‌ اپرای رویال مسقط 13

فضاهای داخلی

خانه اپرای مسقط در عمان، دارای سه فضای داخلی اصلی است:

تالار کنسرت: این تالار با ظرفیت ۱۱۰۰ نفر، محل برگزاری کنسرت‌های موسیقی، اپرا و باله است.
سالن اجتماعات: این سالن با ظرفیت ۷۰۰ نفر، محل برگزاری جلسات، کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی است.
گالری اپرا: این گالری دارای رستوران‌ها، کافه‌ها، بوتیک‌ها و مرکز هنرهای اوپرا، موسیقی و تئاتر است.

خانه‌ اپرای رویال مسقط 5
خانه‌ اپرای رویال مسقط 8
خانه‌ اپرای رویال مسقط 9
خانه‌ اپرای رویال مسقط 10
خانه‌ اپرای رویال مسقط 11
خانه‌ اپرای رویال مسقط 12

اهمیت خانه اپرا
خانه اپرا در عمان نمادی از فرهنگ و هنر این کشور است. این بنا نشان دهنده علاقه سلطان قابوس، سلطان عمان، به هنر و موسیقی است.
خانه اپرا همچنین به ترویج گردشگری فرهنگی در عمان کمک می‌کند. این بنا سالانه میزبان هنرمندان و مخاطبان از سراسر جهان است.

شما می‌توانید برای گردشگری و سیاحت، از خدمات لیدینگ عمان بهره مند شوید.

خانه‌ اپرای رویال مسقط 2
خانه‌ اپرای رویال مسقط 3
خانه‌ اپرای رویال مسقط 4
خانه‌ اپرای رویال مسقط 6

برنامه‌های خانه اپرا
خانه اپرا در عمان برنامه‌های متنوعی را برای مخاطبان ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل اجراهای اپرا، باله، کنسرت‌های موسیقی کلاسیک و سنتی، نمایش‌های تئاتر و همچنین برنامه‌های آموزشی و فرهنگی است.
خانه اپرا در عمان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در منطقه خلیج فارس و شبه جزیره عربستان است. این بنا نقش مهمی در ترویج هنر و فرهنگ در عمان ایفا می‌کند.

نتیجه‌گیری

خانه اپرا در عمان، یک مرکز هنری و فرهنگی مهم در این کشور است. این بنا، نمادی از فرهنگ و هنر عمان است و نقش مهمی در ترویج این دو ارزش در کشور دارد. در مجموع، خانه اپرا در عمان، یک سرمایه ارزشمند برای کشور عمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up