استعلام ثبت شرکت در عمان

استعلام ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان یعنی ایجاد شخصیت تجاری عمانی، لازمه انجام هر فعالیتی در عمان (کافه و رستوران، واردات و صادرات تا داشتن چرخ‌دستی و…)  جهت کسب درآمد در این کشور ثبت شرکت در عمان است. اگر به دنبال ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کشوری هستید که از نظر اقتصادی در شرایطی تضمین‌شده قرار داشته باشد، عمان و خصوصاً مناطق آزاد این کشور انتخابی مناسب برای شما به شمار می‌رود.

در این سال‌ها شاهد این بوده‌ ایم که کشور عمان پیشرفت‌های بسیاری داشته است. واحد پول کشور عمان ریال عمان است، توجه داشته باشید که ریال عمان ارزی با نرخ ثابت جهانی است و همین موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌گذاری در کشور عمان سود بالایی برای شما داشته باشد و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

تعداد زیادی از هم‌وطنان به دلیل هزینه‌های سفر به عمان یا هزینه‌های اقامت در عمان به دنبال آن هستند تا امور ثبت شرکت در عمان را به صورت دورادور پیگیری کرده و نیاز به استعلام ثبت شرکت در عمان دارند. در این مقاله علاوه بر بررسی جامع مراحل ثبت، به بررسی نحوه استعلام ثبت شرکت در عمان پرداخته‌ایم.

چرا و چگونگی ثبت شرکت در عمان

بانک جهانی در آخرین رتبه‌بندی انجام شده، کشور عمان را به‌عنوان یکی از اقتصادهای قدرتمند جهان معرفی کرده است، این موضوع یعنی با سرمایه‌گذاری در این کشور، سود مالی زیادی در انتظار شما خواهد بود از نظر دیگر عمان دارای یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک در منطقه است. این کشور به‌عنوان یک گره حمل‌ونقل بین‌المللی از اهمیت استراتژیک برخوردار است؛ بنابراین شرکت‌ها در دستیابی به بازارهای جدید و گسترش فعالیت‌های تجاری راحت‌تر عمل می‌کنند.

مزایای ثبت شرکت

ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان مزایای زیادی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوانین تجارت در عمان:
  عمان قوانین تجاری خود را در قالب سیستمی شفاف و کارآمد و باهدف جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی طراحی کرده است.
 • مزایای در دسترس سرمایه‌گذاران:
  عمان همواره به دنبال جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی است و در نتیجه برخی مشوق‌ها و مزایا مانند معافیت از مالیات را برای آن‌ها در نظر گرفته است. کشور عمان چشم‌انداز اقتصادی روشنی برای سال ۲۰۲۴ خود ترسیم‌ کرده است که ما در مقاله چشم‌ انداز اقتصادی عمان به آن پرداخته‌ایم.
 • قراردادهای تجارت آزاد (FTA):
  عمان قرارداد تجارت آزاد با کشورهای مختلفی را دارد و همین امر دسترسی به بازارهای بین‌المللی را برای صاحبان کسب‌وکار در این کشور تسهیل می‌کند.
 • کیفیت بالای زندگی در عمان:
  تمام آنچه که برای یک زندگی آرام نیاز دارید، کشور عمران در اختیارتان می‌گذارد. با زندگی در عمان از امکانات رفاهی مدرن در سرزمینی باثبات سیاسی و اقتصادی بهره‌مند خواهید شد.
 • توسعه زیرساخت‌ها:
  عمان سرمایه زیادی را برای توسعه زیرساخت‌های اساسی مانند حمل‌ونقل، لجستیک و ارتباطات صرف کرده است و این توسعه تأثیر به سزایی در موفقیت کسب‌وکارها در این کشور دارد.
 • سیستم مالیاتی:
  عمان حتی در زمینه طراحی سیستم مالیاتی نیز جذب سرمایه‌گذاران خارجی را ملاک قرار داده است. اگرچه بسته به نوع کسب‌وکار شرایط مالیاتی در این کشور فرق دارد، به‌طورکلی تلاش بر رضایت صاحبان کسب‌وکار و شرکت در این کشور بوده است.
 • اقتصاد پایدار:
  شرایط اقتصادی در عمان مناسب و ثابت است و این کشور با تلاش برای تقویت بخش‌های غیرنفتی، به توسعه کسب‌وکارها و رشد اقتصادی کمک کرده است.
 • استعلام ثبت شرکت در عمان:

خوشبختانه با حضور وکلای حقوقی معتبر در زمینه ثبت شرکت شما نیازی به سفرهای متعدد برای استعلام ثبت شرکت در عمان ندارید و می‌توانید با سپردن کار به این وکلا از روند کار به طور مداوم آگاه شوید.

 • اخذ ویزا در مدت‌زمان کوتاه:

کسانی که قصد زندگی و فعالیت در عمان از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، باید ویزای سرمایه‌گذاری عمان را نیز دریافت کنند. این ویزا عموماً ۲ساله است؛ اما قابلیت تمدید دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم ویزای عمان ویزایی مشابه به شینگین در کشورهای عضو (جی سی سی) ایجاد شده است که به مقیم‌ها این اجازه را می‌دهد تا به کشورهای عربستان، امارات، کویت، قطر و… بدون دریافت ویزا سفر کنند. نکته جالب اینجاست که شما ثبت شرکت و فعالیت خودتان رو در کشوری امن با هزینه پایین در نهایت سادگی انجام می‌دهید و برای دیدار با مشتریان یا انجام مراودات تجاری به کشورهای عربی سفر کنی!

بهتر است بدانید دریافت ویزای سرمایه‌گذاری عمان بین ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می‌برد که پیشنهاد می‌گردد این امر را حتماً از طریق وکلای مهاجرتی معتبر پیگیری کنید تا احتمال بروز هر خطا و مشکلی کاهش پیدا کند. برای مثال شما برای پیگیری امور مالیاتی، استعلام ثبت شرکت در عمان و تأمین نیروی انسانی و برندینگ و تبلیغات نیاز به حضور دائم در این کشور ندارید و می‌توانید با سپردن کار به لیدینگ عمان این امور را برون‌سپاری کنید. دراین‌خصوص می‌توانید صفحه مربوط به تبلیغات در عمان را مطالعه کنید.

شرایط ثبت شرکت در عمان

یکی از نقاط قوت کارآفرینی و ثبت شرکت در عمان، زیرساخت‌های بسیار خوب اقتصادی و تجاری است. عمان برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقتصاد خود را دستخوش تغییرات مثبتی می‌کند. در همین راستا امکانات حمل‌ونقل، تجارت و ارتباطات خوبی را فراهم می‌کند. علاوه بر این، دولت عمان برنامه‌هایی برای تسهیل و پشتیبانی از کارآفرینان اجرا می‌کند. این برنامه‌ها شامل تسهیلات مالی، آموزش و توسعه حرفه‌ای،  حمایت از صادرات و بازاریابی محصولات محلی هستند

شخص حقوقی بودن: سرمایه‌گذاران خارجی باید یک شرکت حقوقی داشته باشند.

داشتن سرمایه کافی: سرمایه‌گذاران خارجی باید سرمایه کافی برای ثبت شرکت و فعالیت کسب‌وکار خود در مناطق آزاد عمان داشته باشند.

انجام مراحل ثبت شرکت: سرمایه‌گذاران خارجی باید مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان را طبق قوانین و مقررات این مناطق طی کنند.

تسلط به زبان عربی امتیاز ویژه در نظر گرفته می‌شود.

 ثبت شرکت در عمان

هزینه ثبت‌نام در شرکت سهامی خاص حدود ۳۵۰ ریال (عمان) و شرکت با مسئولیت محدود بین ۳۰۰ ریال (عمان) است.

هزینه‌های جانی، افتتاح حساب بانکی (۱۰۰ تا ۵۰۰ ریال عمان)، اخذ کد مالیاتی (۵۰ تا ۱۰۰ ریال عمان)، صدور کارت بازرگانی (۲۵۰ تا ۵۰۰)،اخذ مجوز فعالیت (۵۰۰ تا ۱۰۰۰)

برای برخی از فعالیت‌های تجاری، احتمالاً مجوزهای اضافی نیاز باشد این مجوزها هزینه خاص خود را دارند در نتیجه حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان ۳۰۰۰ ریان عمان است.

ثبت شرکت در مسقط عمان

سقط به‌عنوان پایتخت عمان، مقصد بسیاری از صاحبان سرمایه برای ثبت کسب‌وکار است. بر اساس استعلام ثبت شرکت در عمان، از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در مسقط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Bank Muscat ,Software Solution Trade and Services ,PSA BDP , DHL Express ,Husaak Adventures

ثبت شرکت در منطقه آزاد عمان

در عمان ۳ منطقه آزاد و ۲ منطقه اقتصادی وجود دارد.

منطقه آزاد صلاله، منطقه آزاد صحار، منطقه آزاد المزیونه، منطقه اقتصادی دقم، منطقه اقتصادی علوم واحه مسقط

مجوز ثبت شرکت در عمان باهدف رشد تجارت در زمینه‌های مختلف در این کشور صادر می‌شود. اگر شما بتوانید در منطقه آزاد عمان شرکت خود را ثبت کنید، فرصت تجارت بین‌المللی خصوصاً با سایر کشورهای منطقه را برای خود ایجاد می‌کنید.

استعلام ثبت شرکت در عمان

متأسفانه، هنوز راه مستقیمی برای پیگیری و استعلام ثبت شرکت در عمان وجود ندارد چرا که این اطلاعات در اختیار مراجع مربوطه بوده و امکان دسترسی افراد به سیستم استعلام ثبت شرکت در عمان وجود ندارد. برای این منظور شما می‌توانید مستقیماً با وزارت بازرگانی و صنعت عمان یا دفاتر تجاری مرتبط تماس گرفته و امور مربوطه را از این طریق پیگیری کنید. اطلاعات کامل وضعیت ثبت، مالیات و سایر امور مرتبط از طریق این مراجع قابل دریافت است. اگر اطلاعاتی که به دنبال آن هستید به‌صورت اطلاعیه، بیانیه، دستورالعمل و راهنماها باشد می‌توانید بر روی سایت رسمی وزارت بازرگانی و صنعت عمان آن را پیدا کنید. پیشنهاد ما قبل از هر اقدام دیگری مشاوره و تماس با وکلای حقوقی و آشنا به قوانین سلطنت عمان است چرا که از مشکلات آتی پیشگیری می‌کند.

ثبت شرکت در عمان یا دبی؟

امارات از سال‌ها پیش برنامه جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی را شروع کرده و امروزه به هدف خود رسیده است؛ اما عمان هم اکنون به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی است؛ بنابراین طبیعی است که در سال ۲۰۲۴ عمان شرایط ساده‌تری برای راه‌اندازی شرکت نسبت به امارات داشته باشد.

شما در عمان این امکان را دارید که صاحب ۱۰۰ درصد شرکت خود باشید؛ اما چنین شرایطی در دبی وجود ندارد و حتی گاهی ممکن است شریک اماراتی شما صاحب ۵۱ درصد شرکتتان باشد.

منطقه آزاد عمان تازه است و امکانات زیادی در اختیار متقاضیان و صاحبان کسب‌وکار نمی‌گذارد و در مقایسه با امارات، در این زمینه ضعف دارد.

از نظر ارزی و ارزش پول هر کشور در مقایسه با دلار آمریکا، عمان کشور بهتری برای سرمایه‌گذاری است.

خلاصه مطلب

اگرچه مراحل ثبت شرکت در عمان ممکن است برای برخی متقاضیان طولانی یا پیچیده به نظر برسد، احتمال موفقیت در کسب‌وکار با سرمایه‌گذاری در این کشور زیاد است. عمان با ایجاد شرایط ایدئال برای سرمایه‌داران مانند مشوق‌های مالیاتی و همچنین ثبات اقتصادی می‌تواند هر کارآفرین یا سرمایه‌داری به حضور در این کشور ترغیب کند. خوب است بدانید که شما با پرداخت هزینه‌های لازم و همچنین موفقیت در دریافت ویزای سرمایه‌گذاری عمان می‌توانید اعضای خانواده‌تان را نیز همراه خود کنید و برایشان اقامت موقت و ویزای همراه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up