ویژگی‌ها و جزئیات مهم ویزای همراه عمان

ویزای همراه خانواده

افراد زیادی پس از مهاجرت به کشوری دیگر، تمایل به زندگی در کنار اعضای خانواده درجه یک خود را دارند. کشورهای زیادی اجازه همراهی خانواده با شما را نمی‌دهند، اما عمان از همراهی خانواده با شما استقبال می‌کند. باید دید که این همراهی تحت چه شرایطی است و چگونه می‌توان همراه با خانواده در این کشور سلطنتی زندگی کرد. در این مقاله لیدینگ عمان به بررسی ویزای همراه پرداخته است. ویزای همراه عمان، یکی از بهترین اقدامات دولت برای مهاجران حاضر در این کشور است.

شرایط دریافت ویزای همراه (ویزای خانوادگی)

ویزای خانوادگی عمان که از طرف حکومت دریافت می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهد که با خانواده در این کشور زندگی کنید. برای دریافت این ویزا شما ملزم به رعایت چندین فاکتور هستید که تمامی این موارد در این مطلب گنجانده شده است.

ویزای همراه شامل چه کسانی می‌شود؟

ویزای همراه یا خانواده در گرو ویزای اسپانسر محلی است، چرا که در صورت تمام شدن ویزای اسپانسر، خانواده شما نیز مجبور به بازگشت هستند. شما به عنوان سرپرست خانواده مجاز به دعوت از این افراد هستید.

 • همسر قانونی
 • فرزند زیر 21 سال

اگر فرزند به 21 سال برسد ویزای او باطل می‌شود.

 • اگر خواهر و برادر شامل ویزای خانواده باشند، باید زیر 18 سال داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه

مدارک دریافت ویزا، شامل چند مورد زیر است.

 • گذرنامه
 • گواهی ازدواج
 • فرم ویزا مهر و تایید شده
 • 2 قطعه عکس
 • کپی کارت ملی

در نظر داشته باشید فرم درخواست ویزا برای اتباع غیر عرب باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

گواهی ازدواج توسط سفارت کشور مربوط تایید می‌شود و به وزارت امور خارجه عمان ارائه می‌شود. این امر باعث می‌شود زوج بودن شما با فرد مذکور ثابت شود.

اعتبار ویزای همراه عمان

اعتبار ویزای اقامت خانواده دو ساله است، که از لحظه مهر شدن و تایید شدن شروع می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر تا 6 ماه پس از تایید شدن ویزا، مهاجرت صورت نگیرد، این ویزا از طرف عمان باطل می‌شود.

هزینه دریافت ویزای همراه عمان

در سال‌های اخیر هزینه دریافت ویزای خانوادگی بسیار کاهش یافته است. به گونه‌ای که برای دریافت ویزای همسر و یک فرزند به 250 ریال می‌رسد.

ویزای همراه خانواده برای هر فرد حدود 30 ریال هزینه در بر دارد، و برای همسر و فرزند، این هزینه متفاوت‌ است.

هزینه ویزای همراه عمان برای همسر

همانطور که گفتیم این هزینه برای هر فرد 30 ریال عمان است، اما در کنار این هزینه، هزینه‌های جانبی نیز وجود دارد که موارد زیر را در بر می‌گیرد.

 • سند رسمی ازدواج
 • شناسنامه
 • پاسپورت

در نهایت دریافت ویزای همسر حدود 150 ریال هزینه در بر می‌گیرد.

هزینه ویزای همراه عمان برای فرزند

فرزند زیر 21 سال می‌تواند تحت ویزای والدین به عمان مهاجرت کند، اما پس از رسیدن به 21 سال، این ویزا باطل می‌شود، اما می‌توان  ویزا را برای اقامت تمدید کرد.

هزینه‌های جانبی نیز چیزی در حدود 70 ریال برآورد می‌شود که در نهایت 100 ریال هزینه برای هر فرزند باید در نظر گرفت.

نقش مسکن در دریافت ویزای خانواده

حکومت عمان برای اعطای ویزا، شرط مسکن را نیز در دستور کار دارد. فردی که برای خانواده‌اش درخواست ویزا می‌کند، ملزم به داشتن خانه است و باید مسکن را تامین کند، که می‌تواند به صورت اجاره‌ای یا خرید ملک باشد.

دریافت ویزای همراه با تحصیل

دولت عمان در سال‌های اخیر به بخش آموزش، رونق زیادی را بخشیده است. همین دلیل باعث شده که دانشگاه‌های معتبری در سطح جهانی ساخته شود. اما سه فاکتور مهم در این نوع مهاجرت مطرح است.

 • معدل

سطح علمی دانشگاه‌های عمان بالا است، پس باید بدانید که برای تحصیل در این کشور، نیاز به داشتن رزومه و نمره قوی هستید.

 • تمکن مالی

همانطور که می‌دانید اختلاف ارزش پول زیادی بین ایران و عمان وجود دارد. پس در نظر بگیرید که هزینه‌های تحصیل در این کشور برای شما زیاد خواهد بود.

 • مدرک زبان انگلیسی

برای تحصیل در رشته‌های دانشگاهی نیاز به ارائه مدرک آیلتس هستید. چرا که در این کشور بر اساس زبان انگلیسی تدریس صورت می‌گیرد.

در نهایت با رعایت این 3 شرط، شما موفق به دریافت ویزای تحصیلی می‌شوید. نکته قابل تامل این بحث در مجوز همراهی خانواده با دانشجو است، چرا که فرد دانشجو می‌تواند همسر و فرزند خود را به این کشور بیاورد.

دریافت ویزای خانواده با سرمایه‌ گذاری

همانطور که در مقالات قبل گفتیم، سرمایه گذاری در عمان یکی از راه‌های مطمئن گرفتن اقامت کشور عمان است. سرمایه گذاری در این کشور چندین نکته مثبت را در بر می‌‌گیرد، که می‌توان به دریافت ویزا، دریافت ویزای خانواده و در نهایت سرمایه گذاری پر سود در این کشور اشاره کرد.

ویزای خانواده عمان

برای یک سرمایه گذاری پر سود و بدون حاشیه با مشاورین لیدینگ در تماس باشید، چرا که این تیم با تمامی قوانین آشنایی دارد و بهترین راه و بهترین ملک را به شما پیشنهاد می‌دهد.

نحوه دریافت ویزای همراه عمان

برای دریافت ویزای همراه خانواده، باید به سایت پلیس سلطنتی عمان یعنی rop.gov.com مراجعه کنید.

در این سایت باید درخواست ویزا بدهید و پس از آن اطلاعات شخصی و مشخصات پاسپورت را در آن وارد کنید. پس از آن باید فرم درخواست را پرینت یا ذخیره سازی کنید. در نهایت باید به خدمات ویزای پلیس سلطنتی عمان مراجعه کنید.

کلام آخر:

عمان کشور در حال پیشرفت بزرگی است که برای بکارگیری نیروهای زبده و ماهر، شرایط بسیار خوبی را برای این افراد مهیا کرده است. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به ویزای همراه (خانواده) اشاره کرد، چرا که این فرد از مزیت همراهی خانواده برخوردار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up