قوانین تبلیغات در عمان

قوانین تبلیغات در عمان

عمان با داشتن اقتصاد قوی و بازار مصرف گسترده، باعث شده است تا همواره به یکی از کشورها برای صادرات کالا تبدیل شود. اما برای یک صادرات موفق، باید اقدامات مهمی را در پیش گرفت. با ارائه تبلیغ، خدمات شما بهتر شناخته می‌شود. اما شما باید قوانین تبلیغات در عمان را برای برنامه ریزی بهتر بدانید.

تبلیغات در عمان، راهکار بسیار عالی برای شناخته شدن برند شما در بازار عمان است. اما در این راه باید با قوانین تبلیغات در عمان آشنا باشید. برای تبلیغات در عمان، شما می‌توانید با لیدینگ عمان همراه باشید و با قوانین تبلیغات در عمان به خوبی آشنا شوید.

شرایط وضع شده برای تبلیغات در عمان

برای اعمال تبلیغات در عمان، باید چندین قانون رعایت شود. قانونی بودن تبلیغات در عمان بسیار مهم است، چرا که این کشور با هرگونه تخلف برخورد جدی انجام می‌دهد.

تبلیغات عمان زیر نظر وزارت تجارت و صنایع است. این وزارتخانه مسئولیت تنظیم و کنترل تبلیغات در عمان را بر عهده دارد. وزارت تجارت و صنایع همچنین مسئول صدور مجوز برای شرکت‌های تبلیغاتی و نظارت بر فعالیت‌های آنها است.

اما برای انجام تبلیغات در عمان، تنها مجوز وزارت تجارت و صنایع کافی نیست و باید از سازمان‌های دیگر نیز مجور کسب کرد.

  • انجمن تبلیغات عمان
  • انجمن رسانه عمان
  • انجمن بازاریابی عمان

در سال 2022، وزارت تجارت و صنایع عمان دستورالعمل‌های جدیدی را برای تبلیغات در این کشور منتشر کرد. این دستورالعمل‌ها به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان و ایجاد فضای تبلیغاتی سالم‌تر در عمان تدوین شده‌اند.

آخرین قوانین تبلیغات در عمان

برای درک بهتر قوانین تبلیغات در عمان، باید بدانید که این کشور، 6 قانون را برای تبلیغات وضع کرده است.

1.زبان

بر اساس قوانین تبلیغات عمان، تمام تبلیغات در این کشور باید به زبان عربی استاندارد نوشته شود. این امر به منظور درک آسان  تبلیغات توسط مصرف‌کنندگان عمانی و همچنین حفظ هویت فرهنگی و زبانی این کشور است.

شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خارجی که قصد تبلیغات در عمان را دارند، باید تبلیغات خود را به زبان عربی ترجمه کند.

2.اطلاعات صحیح

اطلاعات تبلیغ کالا یا خدمات، باید با واقعیت سنخیت داشته باشد و مطالبی که مصرف کنندگان مشاهده می‌کنند، اشتباه نباشد.

3.توهین آمیز بودن

تبلیغات نباید به قشر یا کشوری اهانت کند، که می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم باشد.
  • تبلیغات خشونت بار

در عمان، نباید تبلیغات حاوی خشونت و نفرت آگهی شود.

  • تبلیغات حاوی ضرر

هر گونه تبلیغی که باعث ضربه زدن به بعد روحی و جسمی شهروند شود، در عمان ممنوع است.

4.دین و فرهنگ

دین و فهنگ مردم عمان، باید در تبلیغات لحاظ شود. به طور کلی فرهنگ عمان با دین آمیخته است و تبلیغات نباید باعث شود تا اعتقادات مردم مورد تحریک احساسات قرار بگیرد.

5.تبلیغات مناسب سنین

تبلیغ باید برای تمامی سنین مناسب باشد و محتوای آن استاندارد باشد. این عمل باید به گونه‌ای باشد که کودکان را ترغیب به کارهای خطرناک نکند.

  1. عدم سازگاری با حکومت

نباید به قانون و مقررات عمان در عمان لطمه‌ای وارد شود، قانون تبلیغات ایجاب می‌کند که حاکمیت عمان در تبلیغات حفظ شود.

قانون تبلیغ در عمان

کالاها و خدمات ممنوعه در تبلیغات

تبلیغ چند نوع کالا و خدمات در عمان ممنوع است. رعایت این قوانین بسیار مهم است، چرا که مجازات‌های شدیدی برای تبلیغات نا مناسب صورت می‌گیرد.

الکل

الکل در عمان ممنوع است و تبلیغات آن نیز در این کشور غیر ممکن است. این کشور به دلیل داشتن جمعیتی مسلمان، تبلیغ هرگونه الکل را منع کرده است. در زمان‌های قبل نیز، مصرف الکل در عمان فقط برای خارجی‌ها بوده است. همچنین این کشور قوانین سخت گیرانه‌ای را برای رانندگی در مستی وضع کرده است.

دخانیات

دخانیات را می‌توان شامل سیگار، قلیان و مواد مخدر دانست.

سیگار

سیگار در این کشور به عنوان کالای مضر شناخته می‌شود. باید بدانید که تبلیغ کالای مضر نیز در عمان، ممنوع است. به همین دلیل تبلیغ سیگار در عمان، به طور کلی وجود ندارد. نظارت این موضوع زیر نظر وزارت بازرگانی عمان است و در صورت مشاهده تخلف با شما برخورد جدی می‌شود.

کالاهای بی کیفیت

کالاهای بی کیفیت یکی دیگر از ممنوعیات تبلیغ در عمان است. قوانین تبلیغات در عمان با کالاهایی که آسیب جانی و مالی به شهروندان برساند، به شدت مخالفت می‌کند.

خدمات بی کیفیت

در صورت ناراضی بودن مشتری‌ها از خدمات، شرکت یا شخص خدمات دهنده دیگر نمی‌تواند اقدام به تبلیغات کند.

قوانین تبلیغات در فضای مجازی عمان

قوانین تبلیغات در فضای مجازی عمان، به طور کلی، همان قوانین و مقررات تبلیغاتی عمان در سایر رسانه ها را دنبال می کند. به عبارت دیگر، تبلیغ کالاها و خدماتی که به سلامت، امنیت یا اخلاق عمومی لطمه می زند نیز، در فضای مجازی عمان ممنوع است.

تبلیغات در فضای مجازی، باید بر اساس قوانین تبلیغات در عمان باشد و در ضورت مغایرت با قانون عمان، مشمول جزیمه می‌شود.

قوانین مجازات در تبلیغات

همانطور که اشاره کردیم، تبلیغ خدمات و کالاهای ممنوعه در عمان، مشمول مجازت است، مجازات تبلیغات غیر مجاز در عمان، به شرح زیر است.

متخلفان از ممنوعیت تبلیغات غیر مجاز در عمان مشمول جریمه های سنگین مالی و حتی حبس خواهند شد. جریمه های مالی برای تبلیغ غیر مجاز از 500 ریال عمان (136 دلار) تا 100 هزار ریال عمان (27200 دلار) متغیر است. مجازات حبس نیز از یک ماه تا یک سال است.

در صورتی که تبلیغ غیر مجاز منجر به آسیب یا خسارت شود، متخلف علاوه بر جریمه مالی و حبس، ممکن است به پرداخت خسارت نیز محکوم شود.

مسئولیت نظارت بر تبلیغات در عمان بر عهده وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه گذاری این کشور است. این وزارت اختیار دارد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه تبلیغات، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

نتیجه‌گیری

تبلیغات در عمان، پیچیدگی خاصی را ندارد، اما قوانین تبلیغات در عمان، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در این کشور در نطر گرفت. برای ارائه تبلیغات در عمان، با لیدینگ عمان، همراه باشید و از خدمات این شرکت بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up