هزینه‌ زندگی در عمان | کشور سلطنت نشین خاورمیانه

هزینه زندگی در عمان

مهاجرت و اقامت در کشوری دیگر، قطعا هزینه‌هایی در بر دارد. بنابراین پیش از اقدام به مهاجرت به هر کشوری باید از هزینه‌های زندگی در آن کشور آگاه باشیم. در این مقاله به هزینه‌ زندگی در عمان، کشور سلطنت نشین خاورمیانه پرداخته‌ایم.

عمان کشوری برای مهاجرت

عمان کشور شگفتی‌هایی است که می‌توان به‌ عنوان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای دنیای عرب نام برد. این کشور سلطنت نشین این روزها به دلیل رشد اقتصادی و ثبات سیاسی، انتخاب مناسبی برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری است. اگر برای مهاجرت، کشور عمان را انتخاب کرده‌اید بهتر است در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور سلطنت نشین باخبر باشید.

اکثر مهاجران در خصوص هزینه‌های زندگی در عمان گفته‌اند که هزینه‌های زندگی بسیار معقول‌تر از کشورهای اروپایی است زیرا درآمد معاف از مالیات است. همان‌طور که در هر کشور قیمت یک سری اجناس و خدمات بیشتر یا حتی کمتر از برخی  دیگر است، در عمان نیز به این صورت است که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم.

میزان حقوق و دستمزد در عمان

میانگین حقوق ماهیانه در عمان حدود 1300 دلار در ماه است و حداقل دستمزد حدود 850 دلار است که در مقایسه با بسیاری از کشورها با قیمت‌های مشابه، بسیار بالاتر می‌باشد. مردم عمان با این حقوق زندگی راحتی دارند. در صورتی‌ که به عمان مهاجرت کردید اگر عاقلانه برنامه‌ریزی کنید دیگر نگرانی‌ای برای فردای خود نخواهید داشت.

هزینه‌ی اقامت و مسکن در عمان

معمولا مهاجران به دنبال کشوری هستند که رهن و اجاره کمتری داشته باشد و عمان می‌تواند انتخاب خوبی باشد زیرا شما می‌توانید با توجه به میزان درآمدتان خانه‌ای را رهن و اجاره کنید. معمولا خانه‌های نزدیک مرکز شهر قیمت بالاتری دارد اما حومه شهر قیمت‌ها ارزان است.

برخی صاحب خانه‌ها، خانه‌ها را به‌ صورت پنج ماهه یا شش ماهه اجاره می‌دهند و کل اجاره را یک‌باره دریافت می‌کنند اما برای برخی می‌توانید به‌ صورت ماهیانه پرداخت کنید؛ پس خیلی مهم است که قرارداد را به درستی خوانده باشید.

باید در نظر داشته باشید که با حرکت به سمت شهر قیمت مسکن و آپارتمان افزایش می‌یابد. هزینه‌های غذا و حمل‌ و نقل در سراسر کشور تقریبا ثابت است، اما در حال افزایش است.

هزینه‌ی حمل‌ و نقل در عمان

هزینه‌ی داشتن ماشین شخصی در عمان بسیار ارزان‌تر از اروپا است به‌ طوری‌ که مهاجران اغلب ماشین دارند و از حمل‌ و نقل عمومی استفاده نمی‌کنند. به‌ طور کلی هزینه‌ی حمل‌ و نقل عمومی در تمامی شهرهای عمان ثابت است اما ممکن است با افزایش هزینه همراه باشد.  حمل‌ و نقل‌های عمومی معمولا کیلومتر شمار دارند و کرایه بر اساس آن حساب می‌شود. همچنین اگر مسافری ناراضی باشد می‌تواند بر سر قیمت مذاکره کنند. در کل افراد کمی از حمل‌ و نقل عمومی استفاده می‌کنند. افرادی که بخواهند بیشتر پس‌انداز داشته باشند یا در شهر گردش کنند اتوبوس‌های “بایسا” در سراسر مسقط، پایتخت عمان فعال است.

هزینه‌ی غذا در عمان

خیلی از مهاجران اروپایی معتقدند که هزینه‌ی غذا و نوشیدنی در عمان بسیار ارزان‌تر از اروپا است. همچنین می‌توانید با خرید محصولات محلی در هزینه‌های خود بیشتر صرفه‌جویی کنید. زیرا هزینه‌ی محصولات محلی کمتر از سایر محصولات است.  دولت عمان برای برخی محصولات مانند تنباکو، گوشت خوک، الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا مالیات قرار داده و قیمت این محصولات بیشتر از سایرین است. بنابراین برای خرید این محصولات، هزینه‌ی کمتری پرداخت خواهید کرد.

هزینه‌ی الکل و مشروبات الکلی

خرید نوشیدنی الکل در این کشور با قوانین سخت‌ گیرانه‌ای همراه و هزینه‌ی آن زیاد است. اما مهاجران می‌توانند از دولت مجوز نوشیدن الکل و مشروبات الکلی دریافت کنند. بعد از دریافت مجوزهای لازم دیگر نگرانی‌ای برای نوشیدن مشروبات الکلی نخواهید داشت اما به یاد داشته باشید در صورتی‌ که بیش‌ از اندازه مصرف کرده باشید و مخل آسایش سایرین شوید جریمه خواهید شد.

هزینه‌ی تفریحات در عمان

هزینه‌ی تفریحات مانند بسیاری از کشورها متغیر است و می‌تواند کم یا زیاد باشد.

هزینه‌ی رستوران‌ها و هتل‌ها

در صورتی‌ که درآمد به ریال عمان داشته باشید هزینه‌ها خیلی برایتان زیاد نخواهد بود اما هزینه‌ی اقامت در هتل برای ایرانیان می‌تواند زیاد باشد. پس اگر قصد سفر به عمان را دارید می‌توانید در پانسیون‌های موجود در این کشور اقامت داشته باشید زیرا قیمت آن بسیار مناسب‌تر است. برای اطلاع یا رزرو پانسیون در مسقط می‌توانید با ما تماس بگیرید.

هزینه‌ی ورزش و باشگاه‌های ورزشی

اگر اهل ورزش و باشگاه هستید، پرداخت هزینه باشگاه در عمان برایتان ارزان است. در صورتی‌ که بخواهید در یک باشگاه بدنسازی ثبت‌نام کنید حدود 50 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

هزینه پوشاک در عمان

بستگی دارد بخواهید از چه برندی خرید کنید، طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها موجود است. اما در کل هزینه‌ی آن به نسبتا ارزان است.

مهاجرت یا سفر به عمان با لیدینگ عمان

یکی از تصمیمات بسیار سخت برای هر فرد، مهاجرت به کشور دیگر است. معمولا پروسه‌ی مهاجرت زمان‌بر و هزینه‌بر است. اگر می‌خواهید به عمان مهاجرت کنید یا قصد سفر دارید، تیم ما می‌توانید برای شما کار مناسبی را انتخاب کند و فرایند مهاجرت را تسهیل ببخشد.

زندگی در عمان برای ایرانیان

عمان، کشوری زیبا در شبه جزیره عربستان، با داشتن اقتصاد رو به رشد، جامعه امن و فرهنگ غنی، به مقصدی جذاب برای مهاجران، از جمله ایرانیان، تبدیل شده است.

مزایا:

  • فرصت های شغلی: عمان به دنبال نیروی کار ماهر در زمینه های مختلف از جمله نفت و گاز، پزشکی، آموزش و گردشگری است. با توجه به کمبود نیروی کار داخلی، فرصت های شغلی خوبی برای ایرانیان با مدارک تحصیلی و تجربه کاری مرتبط وجود دارد.
  • اقتصاد قوی: عمان از اقتصاد ثروتمندی برخوردار است که پایه آن بر صادرات نفت و گاز استوار است. این ثبات اقتصادی منجر به سطح زندگی بالا، نرخ بیکاری پایین و فرصت های سرمایه گذاری مناسب برای ایرانیان می شود.
  • امنیت: عمان کشوری بسیار امن با نرخ جرم و جنایت پایین است. این امر عمان را به مکانی ایده آل برای زندگی برای خانواده ها و افرادیکه به دنبال محیطی امن و آرام هستند، تبدیل می کند.
  • فرهنگ: فرهنگ عمانی غنی و اصیل است. مردم عمان به مهمان نوازی و خونگرمی معروف هستند. همچنین، نزدیکی فرهنگ عمانی به فرهنگ ایرانی، را برای ایرانیان آسان تر می کند.
  • هزینه زندگی: هزینه زندگی در عمان در مقایسه با سایر کشورهای حوزه خلیج فارس نسبتاٌ پایین تر است.

معایب:

  • آب و هوا: عمان دارای آب و هوای گرم و خشک است، به خصوص در تابستان که می تواند طاقت فرسا باشد.
  • موانع زبانی: زبان رسمی عمان عربی است، یادگیری آن برای یافتن شغل و برقراری ارتباط با مردم محلی ضروری است.
  • قوانین و مقررات: عمان قوانین و مقررات سختگیرانه ای دارد، به خصوص در مورد ویزا و کار.
  • تنوع فرهنگی: تنوع فرهنگی در عمان کمتر از سایر کشورهای منطقه است.

 

صادرات و واردات: مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سال 1401 شاهد رشدی چشمگیر بود و به سطحی قابل توجه رسید. عمان در این سال 1.087 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرد که در مقایسه با سال‌های قبل، رشدی 52 درصدی را نشان می‌دهد. این حجم از صادرات، عمان را به ششمین صادرکننده بزرگ کالا به ایران تبدیل کرده است.حال اگر می خواهید از این فرصت استثنایی  استفاده کنید میتوانید  از صفحه واردات و صادرات به عمان وب سایت ما دیدن  کنید.

کلام آخر

هزینه‌های زندگی در عمان به سبک زندگی‌تان بستگی دارد و اینکه چقدر می‌خواهید خرج کنید یا حتی چقدر می‌خواهید پس‌انداز داشته باشید. هزینه زندگی در عمان نسبت به بسیاری از کشورهای همسایه‌ی این کشور (شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC)) بسیار معقول‌تر است؛ زیرا درآمد معاف از مالیات می‌باشد. در صورت هرگونه ابهام در خصوص هزینه‌های زندگی در عمان می‌توانید از تیم حرفه‌ای لیدینگ عمان مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up