مشروبات در عمان؛ قوانین و مجازات

مشروبات در عمان

مشروبات در عمان با محدودیت‌های زیادی همراه است، چرا که عمان یک کشور مسلمان است و مشروبات الکلی در عمان به طور کلی دارای ممنوعیت است. با این حال دولت عمان مشروبات الکلی را در قسمت‌های زیادی از عمان آزاد گداشته است که می‌توان به هتل‌ها و مناطق گردشگری اطراف شهر مسقط اشاره کرد.

قوانین مشروبات در عمان

مشروبات در برخی از مکان‌ها سرو می‌شود، چرا که فروش و تیلیغات مشروب در عمان به طور کلی ممنوع است. اما محدودیت‌ها و قوانین مشروبات الکلی در عمان به شرح زیر است.

ماه‌های قانونی

طبق قانون، مشروبات الکلی در ماه‌ رمضان غیر مجاز است. این قانون مدت زیادی در عمان وجود دارد. با این حال برخی از هتل‌ها پس از اذان مغرب، الکل را به مسافران خارجی ارائه می‌دهند.

به طور کلی الکل در عمان، در طول ماه رمضان با سخت‌گیری‌های زیادی همراه است.

مکان‌های قانونی

هتل‌های مسقط به طور کلی دارای مشروبات الکلی هستند، در کنار هتل‌ها، فرودگاه، بارها و کلاب‌های عمان نیز دارای مشروبات الکلی هستند.

اما اگر شما هوس کنید که از بار یا کلاب را با مستی تا هتل قدم بزنید، ممکن است دستگیر شوید. به طور کلی مست حاضر شدن در اجتماع عمان ممنوع و دارای مجازات است.

همچنین رانندگی در مستی نیز از قوانین سخت‌گیرانه عمان برشمرده می‌شود، باید بدانید که این قوانین می‌تواند شما را به ماه‌ها زندان یا پرداخت جریمه نقدی بسیار زیاد برساند.

دقت داشته باشید که خرید الکل باید از فروشگاه‌ها یا اماکنی صورت بگیرد که دارای مجوز رسمی از دولت عمان هستند. خرید الکل از افرادی که مجوز ندارند می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد.

به طور کلی حمل الکل وجهه خوبی را در بین پلیس‌های عمان ندارد. در صورت مجبور به حمل شما باید رسید خرید را با خود به همراه داشته باشید تا از قانونی بودن مشروب الکلی اطمینان داشته باشند.

همچنین واردات مشروبات الکلی در بار مسافری نیز جرم سنگینی شناخته می‌شود و به عنوان یک کالای قاچاق از شما ضبط می‌شود.

سن مجاز

مشروبات در عمان فقط برای افراد بالای 21 سال مجاز می‌باشد و برای افرادی که سن پایین‌تری را دارند جرم تلقی می‌شود.

اقامت بلند مدت و مصرف مشروبات در عمان

کسانی که در عمان دارای اقامت دائم هستند، می‌توانند از پلیس عمان مجوز دریافت کنند و به راحتی در خانه خود مشروبات الکلی مصرف کنند.

مجازات مصرف مشروبات در عمان

چندین عامل در تعیین سطح جربمه شما کابرد دارد، که باعث می‌شود میزان مجازات مصرف الکل مشخص شود.

جریمه نقدی

جریمه نقدی برای مصرف الکل در عمان معمولاً حدود 100 تا 1000 ریال عمان است.

حبس

حبس برای مصرف الکل در عمان معمولاً بین 1 تا 6 ماه است.

در برخی موارد، افراد خارجی که در عمان اقامت دارند، ممکن است به جرم مصرف الکل از کشور اخراج شوند. به طور کلی جریمه‌های مشروب در عمان برای افراد خارجی بیشتر است.

مجازات‌های مصرف الکل در عمان برای افراد خارجی و عمانی متفاوت است. به طور کلی، مجازات‌های شدیدتر برای افراد خارجی اعمال می‌شود.

نکات استفاده مشروبات در عمان

مصرف مشروبات در فضاهای عمومی عمان، جرم محسوب می‌شود و معمولا با جریمه نقدس محسوب می‌شود.

جمع بندی

در طی سالیان اخیر، قوانین مشروبات در عمان، کمی آسان‌تر شده است و همچنان مردم خواستار آزادی بیشتر استفاده از الکل هستند. در حال حاضر عمان برای توریست‌ها آزادی عملی بیشتری را به وجود آورده است، با این وجود استفاده از الکل در فضاهای عمومی می‌تواند برای توریست‌ها نیز گران تمام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up