آشنایی با اجاره‌ی پانسیون، خانه و آپارتمان در عمان

شرایط اجاره پانسیون و خانه در عمان

هنگامی که مقصدی را برای مسافرت انتخاب می‌کنید، قطعا انتخاب محل اسکان یکی از مهمترین دغدغه‌های شماست. حال اگر کشور خارجی را برای مسافرت انتخاب کرده باشید، تعیین کردن مکانی برای اقامت در سفر، سخت‌تر نیز می‌شود.  در کشور دیگری که با فرهنگ مردم، محله‌ها و مکان‌های مناسب جهت اسکان، موقعیت جاذبه‌های گردشگری و هزینه اجاره‌ی خانه و آپارتمان آشنایی نداریم، به سختی می‌شود به افراد غریبه اعتماد کرد و همین امر اجاره مکانی برای اقامت را مشکل می‌سازد. در کشور عمان نیز هتل‌ها، آپارتمان‌ها و خانه‌های زیادی وجود دارد که خدمات اسکان به نسبت خوبی را ارائه می‌دهند. گاهی این تنوع نیز گیج‌کننده و دردسرساز است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره‌ی اجاره پانسیون، خانه و آپارتمان در عمان در اختیارتان گذاشته تا با آگاهی بیشتر از شرایط اسکان و هزینه اجاره خانه در عمان، با خیالی آسوده‌تر تصمیم گرفته و از سفر خود لذت ببرید.

 انتخاب مقصد سفر

وقتی هدف شما سفر به عمان است، به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری زیاد و مکان‌های دیدنی زیبا در عمان، هر شهری از این کشور را می‌توانید برای اقامت انتخاب کنید. اما اجاره خانه، پانسیون و یا آپارتمان در عمان مانند هر کشور دیگری بسته به منطقه مورد نظر، امکانات محل اسکان، متراژ محل اقامت و نزدیک بودن به مرکز شهر و جاذبه‌های دیدنی عمان متفاوت است. قطعا اسکان در مسقط به عنوان پایتخت این کشور گرانتر خواهد بود.

مدت زمان مسافرت و تعداد افراد همراه

برای اجاره خانه در عمان، ابتدا باید طول مدت اقامت خود در این کشور را مشخص کنید. سپس با توجه به مدت زمان مسافرت و تعداد افرادی که همراه شما هستند، مکان مناسبی را برای سکونت در عمان برگزینید. اگر بخواهید برای دو یا سه هفته به عمان سفر کنید، شاید بهتر باشد مکان مورد نظر را برای یک ماه اجاره کنید. قابل توجه است که اجاره آپارتمان، پانسیون و خانه در عمان به صورت روزانه محاسبه می‌گردد و معمولا در برخی موارد از اجاره ماهانه گرانتر است. پیشنهاد ما این است که هنگام اجاره با توجه به مدت اقامت‌تان و تعداد افراد، اجاره ماهانه آن مکان را نیز بپرسید و گزینه دلخواه را انتخاب کنید.

 بهترین مناطق برای اجاره‌ی خانه، آپارتمان و پانسیون در عمان

مسقط پایتخت کشور عمان می‌باشد که یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شهر‌های عمان است. این شهر با داشتن آپارتمان و پانسیون‌ها متفاوت میزبان بسیاری از مسافران می‌باشد. همانطور که می‌دانید کیفیت این محل‌های اسکان با توجه به موقعیت مکانی آن متفاوت خواهد بود. سه محله‌ی القروم و مدینه السلطان قابوس و العذیبه از محله‌های زیبایی هستند که مکان‌های شیک و مدرنی برای اقامت دارند.

  • مدینه السلطان قابوس محله‌ی زیبایی در شهر مسقط است که در آن آپارتمان‌های لوکس، خانه‌های مجهز به باغ و استخر، پانسیون‌هایی با امکانات رفاهی مناسب را می‌توان یافت. در این محله باشگاه، مغازه، رستوران و هر امکانات رفاهی دیگری با بهترین کیفیت در دسترس‌تان قرار دارد. در مقایسه با مدرن بودن این منطقه و شرایط رفاهی ایده‌آل آن، اجاره خانه و آپارتمان مناسب می‌باشد.
  • دومین محله، القروم می‌باشد که نیمی از شهر مسقط را در برگرفته است. با توجه به میزان هزینه و تمکن مالی خود می‌توانید از بین آپارتمان‌ها و خانه‌های موجود انتخاب کنید. از مزایای این محله‌ی زیبا می‌توان به نزدیکی به ساحل، وجود مراکز خرید و طبیعیت زیبای آن اشاره کرد.
  • یکی از مدرن‌ترین محله‌های شهر مسقط، العذیبه می‎‌باشد. این منطقه به یکی از ساحل‌های عمان و مدرسه بین‌المللی مسقط نزدیک است. محله‌ی العذیبه روز به روز در حال پیشرفت است ولی در حال حاضر به دلیل عدم وجود مغازه و یا فروشگاهی در نزدیکی آن، برای خرید باید از ماشین استفاده کرده و به مناطق دیگر بروید.

 هزینه اجاره‌ی پانسیون، آپارتمان و خانه در عمان

در کشور عمان بسته به محل اقامت و میزان امکانات آن، هزینه‌ها متفاوت است. هر شخص باید با در نظر گرفتن تمکن مالی، امکانات مورد نیاز و انتظاراتش از محل اقامت، اقدام به اجاره مکانی نماید. در کشور عمان هزینه اجاره‌ی خانه با پانسیون و آپارتمان متفاوت است. در این مطلب خلاصه‌ای از هزینه اجاره این سه مورد را به اطلاع می‌رسانیم.

پانسیون در عمان

اجاره پانسیون در واقع اجاره اتاقی است که دارای امکانات اختصاصی و نیز برخی امکانات مشترک می‌باشد. پانسیون‌ها معمولا دارای امکاناتی مثل: تخت، جالباسی، کمد، یخچال، ماشین لباس‌شویی، اتاق‌های مستر (سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی) و آشپزخانه عمومی است. به صورت میانگین هزینه اجاره پانسیون در عمان، به ازای یک نفر برای هر شب  8 ریال، هر هفته 50 ریال و هر ماه 130 ریال می‌باشد. برای دو نفر هر شب 10 ریال، هر هفته 60 ریال و هر ماه 180 ریال عمانی هزینه دارد.

آپارتمان در عمان

آپارتمان‌ها بسته به میزان امکانات و تجهیزاتی که دارند، با قیمت‌های متفاوتی اجاره داده می‌شوند. یک آپارتمان می‌تواند امکاناتی نظیر سالن بدنسازی و استخر را دارا باشد که تمام ساکنین مجموعه اپارتمانی از آن به صورت مشترک استفاده کنند. اجاره آپارتمان بیشتر برای زوج‌ها و تعداد کم مناسب است و در صورت زیاد بودن همراهان پیشنهاد نمی‌شود. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مسقط به صورت ماهانه، از قیمت 250 ریال عمانی شروع می‌شود. همین آپارتمان با امکانات مشابه ولی دور از مرکز شهر با قیمت ماهانه 170 ریال عمانی اجاره داده می‌شود. مسلم است که قیمت اجاره آپارتمان با افزایش امکانات و تعداد اتاق‌ها، تغییر کرده و افزایش خواهد یافت.

خانه در عمان

در سفر، برای اجاره‌ی خانه در عمان به عنوان اقامتگاه، قطعا انتخاب شما خانه‌هایی است که به صورت مبله اجاره داده می‌شود و از تمامی امکانات رفاهی برخوردار است. اجاره‌ی خانه در صورتی که با همراهان زیاد مسافرت می‌کنید و به دلیل شلوغی، نیازمند فضای بزرگتری هستید بسیار مناسب می‌باشد. خانه‌های مبله‌ی زیادی در اکثر مناطق عمان با حداقل امکانات اولیه و ضروری زندگی، وجود دارد که به صورت روزانه و ماهانه اجاره داده می‌شود. اجاره ماهانه خانه از حداقل 300 ریال عمانی شروع می‌شود و با توجه به تعداد اتاق‌ها، تجهیزات رفاهی و موقعیت آن افزایش می‌یابد.

هتل یا پانسیون؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای سفر به عمان برویم هتل یا پانسیون؟ در واقع هم هتل و هم پانسیون اقامتگاه رفاهی هستند اما در کاربردشان با یکدیگر متفاوت می‌باشند. هتل‌ها اغلب بزرگتر و دارای اتاق‌های مجهز به تمامی امکانات رفاهی می‌باشند. از سویی دیگر، پانسیون‌ها معمولا از هتل‌ها کوچکتر و تعداد اتاق‌هایشان معمولا کمتر از هتل‌ها است. پانسیون‌ها در بیشتر مواقع برای اقامت بلند مدت و همچنین برای مسافرینی که می‌خواهند در محیطی آرام و دوستانه اقامت کنند، مناسب هستند.  اما در نظر داشته باشید که پانسیون‌ها می‌توانند امکاناتی همچون رستوران و پارکینگ را نیز داشته باشند، اما امکانات رفاهی ورزشی و سرگرمی اغلب ندارند یا محدود می‌باشد.

به علاوه، قیمت اقامت در پانسیون‌ها کمتر از هتل‌ها است، اما می‌تواند بسته به محل قرارگیری و امکانات موجود در هر پانسیون یا هتل متفاوت باشد. در نهایت، انتخاب بین هتل و پانسیون به میزان رفاه و امکاناتی که شما به دنبال آن هستید، فضایی که برای اقامت خود ترجیح می‌دهید و همچنین بودجه‌ای که برای سفر خود در نظر گرفته‌اید، بستگی دارد.

 هنگام انتخاب اقامتگاه در سفر به عمان به چه نکاتی دقت کنیم ؟

انتخاب اقامتگاه در سفر، یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است. مکان مناسب برای استراحت و اقامت در سفر، تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت سفر شما می‌گذارد. برای انتخاب درست‌تر در هنگام اجاره‌ی خانه، آپارتمان و پانسیون در عمان، توجه به یک سری نکات، لازم و ضروی است:

بودجه:

قبل از شروع جستجو برای اقامتگاه، بودجه خود را تعیین کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا گزینه‌های خود را محدود کرده و از جستجوی اقامتگاه‌هایی که خارج از توان مالی شما هستند، خودداری کنید.

نوع اقامتگاه:

هتل‌ها، آپارتمان‌ها، پانسیون‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی از جمله گزینه‌های اقامت در عمان هستند. هر کدام از این نوع اقامتگاه‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب نوع اقامتگاه مناسب به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد.

امکانات:

به امکاناتی که برای شما در اقامتگاه مهم هستند، توجه کنید. برخی از امکانات رایج عبارتند از: Wi-Fi، صبحانه، استخر، پارکینگ و خدمات خشکشویی.

نظرات:

قبل از رزرو اقامتگاه، نظرات سایر مسافران را بخوانید. این نظرات می‌توانند به شما در مورد کیفیت اقامتگاه، خدمات و امکانات آن اطلاعات مفیدی بدهند.

موقعیت:

موقعیت اقامتگاه را با توجه به برنامه‌های سفر خود انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از جاذبه‌های گردشگری خاصی دیدن کنید، اقامتگاهی را انتخاب کنید که به این جاذبه‌ها نزدیک باشد.

رزرو:

پس از انتخاب اقامتگاه مناسب، آن را از قبل رزرو کنید. این کار به خصوص در فصل‌های شلوغ سفر ضروری است.

نکات فرهنگی:

با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم عمان، در انتخاب اقامتگاه و رفتار خود در طول سفر دقت کنید.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید اقامتگاه مناسب خود را در عمان انتخاب کرده و از سفر خود به این کشور زیبا لذت ببرید.

 سخن آخر

هنگام سفر و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری عمان، رزرو اسکان مناسب و داشتن اقامتگاه مطمئن، قطعا در آرامش و رضایت شما از سفر موثر است. هزینه اجاره‌ی خانه، آپارتمان و پانسیون بسته به منطقه، تجهیزات رفاهی و تعداد نفرات متفاوت می‌باشد. به دلیل عدم آشنایی کامل افراد، با شرایط و شیوه اجاره‌ی اقامتگاه در کشور عمان، بهترین و قابل اعتماد‌ترین راه، ‌کمک گرفتن از شرکت‌ها و نمایندگی‌های ارائه‌ دهنده‌ی این خدمات است. لیدینگ عمان مفتخر است با سال‌ها تجربه خدمات مربوط به اجاره پانسیون و اقامتگاه در عمان را به شما عزیزان با نازلترین قیمت‌ها ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up